iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Yanıtla
yunusmitan
Fanfold Paper
İleti Sayısı: 16
Ülke: TR
Görüntüleme: 304
Mesaj 1 / 7

z580 ısı derecesi normal mi ?

Merhaba Arkadaşlar,

2013 te aldığım z580 cihazımın bakımı için tüm cihazı söktüm. internetten aldığım 20 tl lik macunu sürüp fanı iyice temizledim.

Temizlik ve macundan önce ETS2 de ( grafik ayarları orta ) gördüğüm sıcaklıklar ekteki resim ile hemen hemen aydı idi. ektedi resimde temizlik ve macun sürdükten sonra ETS2 de oyunu 20 dakika oynadıktan sonraki sıcaklık değerleridir. Ayrıca fan sesinde biraz artış oldu temizlikten sonra sanki temizlikten önce pc daha iyiydi Mutlu Gülümseme

Bu değerler normal mi ? windows 10 kaynaklı olabilir mi sorun ? cihaz windows 8.1 çıkışlı ve şuan kurulu olan windows 10 son sürümdür.

CoreTemp-Scr.png

Highlighted
yunusmitan
Fanfold Paper
Görüntüleme: 300
Mesaj 2 / 7

Ynt: z580 ısı derecesi normal mi ?

Edit. aid64 testinde yaklaşık 1 saat lik test sonucu bu şekilde max sıcaklık 92 derece ortalama 88 civarı. Yüzde yüz kullanımda sonuçlar bu şekilde. kasa ve klavye üst bölümü pek sıcak olmuyor. acaba macunumu yanlış sürdüm.

stabilitytest.png

Administrator
Administrator
İleti Sayısı: 499
Ülke: SK
Görüntüleme: 276
Mesaj 3 / 7

Merhaba @yunusmitan,

Büyük ihtimalle doğru düşünüyorsun ve şu anda yaşadığın sorunlar termal macunu yanlış sürdüğünden kaynaklanıyor. İstersen bilgisayarını açıp bunu tekrar denayebilirsin, bu linkte resimli bir kılavuz bulabilirsin.

Tekrar denemek istemiyorsan en güvenli çözüm bilgisayarını servise göndermektir. Evde yaptığın her onarımda bilgisayarına hasar verme ihtimali vardır. Geçen sefer hangi hata yaptığını bilmiyorsan bu çözüm en iyi olabilir.

Selamlarımla,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

yunusmitan
Fanfold Paper
Görüntüleme: 266
Mesaj 4 / 7

Merhaba,

bu ısı dereceleri normalın üstün de o zaman doğrumudur ? okuduğum çeşitli kaynaklarda laptopların yüklenme sırasında ışı dereceleri 85 e kadar çıkmaktadır. ısı derecesi hangi aralıkta olmalıdır ? fandaki sesin artışı pc yi soğutma çabasımı acaba ?

macunu silip tekrar deneyeceğim.

Administrator
Administrator
Görüntüleme: 263
Mesaj 5 / 7

Merhaba @yunusmitan,

Bazı durumlarda belirttiğin sıcaklıklar normal sayılabilir. Tabii ki çok sıkı bir şekilde oyun oynarken sıcaklıklar artıyor. Ama bilgisayarını temizleyip macunu değiştirdikten sonra hem sıcaklıkların artması hem de fanların daha hızlı çalışması biraz kaygılandırıcı.

CPU ısı dereceleri hakkında burada daha fazla okuyabilirsin: https://helpdeskgeek.com/free-tools-review/check-cpu-temperature-high/

Evet, fan seslerin artışı demek ki fan bilgisayarı soğutmak için daha yoğun çalışıyor.

Macunu tekrar sürdükten sonra haber ver Mutlu Gülümseme

Selamlarımla,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

yunusmitan
Fanfold Paper
Görüntüleme: 247
Mesaj 6 / 7

Merhaba,

bugün bi güzel laptopu u söküp macunu sürdüm sonrasında yaklaşık tüm bu işlemleri 40 50 dakika süre ile uğraşarak tamamladım.

sonrasında pc yi açtım fan çok sessizdi hatta hiç ses çıkmıyordu meğersem fanın güç kablosunu takmayı unutmuşum Mutlu Gülümseme

bilgisayarı baştan aşağı tekrar söktüm fanın kablosunu taktım ve çalıştırdım. Sıcaklık dereceleri hemen hemen aynı değişen bir şey olmadı ortalama değerler ve en yüksek değerler ektedir.

Bu değerler bana çok normal geliyor nedense çünkü laptop 2013 model eski bir laptop ve windowsun son sürümü kurulu bu kadar sıcaklık gayet normal geliyor bana. 

ETS2 de orta ayarlarda oynadığımda sıcaklık dereceleri resimdeki gibi oluyor. 85 e kadar çıkıyor ama ortalaması 75 78 arası oluyor (Oyundayken) 

Siz ne diyorsunuz ?

stabilitytest.png

Administrator
Administrator
Görüntüleme: 243
Mesaj 7 / 7

Merhaba @yunusmitan,

Evet, bence de bu sıcaklıklar gayet normaldir Mutlu Gülümseme Özellikle eski bir bilgisayarda.

Selamlarımla,

Ala