Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

3 İLETİ

06-27-2021

Turkey

31 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎06-27-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 25
  • Message 1 of 6

Lenovo flex 5 14are05 İnternete bağlanınca internet gidiyor.

2021-06-27, 22:59 PM

Merhaba 3 aylık bilgisayarımı İnternete bağladığım an bilgisayar dahil diğer tüm internet kullanan cihazlarda internet gidiyor. Modem üzerindeki ışıklar olması gerektiği gibi yanıyor. Bildiğiniz telefonum üzerinden wifi noktasını göremiyorum. Bu sorun hep olmuyor bazı zamanlar hiç sıkıntı yok bazı zamanlar açar açmaz oluyor bazen bilgisayar üzerinden wifi aç kapa yaptığım an tamamen düzeliyor bazen 1 2 dakika sonra tekrar gidiyor. Teknik servisi aradım birkaç işlem yaptılar ancak nafile. Bilgisayarıma yeni format attım ve bu da bir çözüm sağlamadı. Garantiye vermek istemiyorum. Zira önemli sınavlarım başlıyor ancak bu şekilde girmekte hiç güven vermiyor lütfen yardım edin. Teşekkürler. 

cevap
Seçenekler

5616 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1381 Oturum açma işleminin

50044 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50044
  • Message 2 of 6

Re:Lenovo flex 5 14are05 İnternete bağlanınca internet gidiyor.

2021-06-28, 10:15 AM

Merhaba @batubaba,

Öncellikle bu sürücünün bilgisayarınıza kurulu olduğundan emin olunuz:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/flex-series/flex-5-14are05/downloads/driver-list/component?name=A%C4%9F%3A%20Kablosuz%20LAN 

Routerinizi sıfırlamayı veya WiFi kanalını değiştirmeyi denediniz mi? WiFi kanalını değiştirmek bazen bağlantının sinyalini ve genel hızını iyileştirebilir. Bu durumda da yardımcı olabilir.

Sorun diğer WiFi ağlarında da oluyor mu?

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

06-27-2021

Turkey

31 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

2021-06-28, 10:18 AM

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz sürücü kurulu. Kendi İnternetimi bağladığım zaman başlarda sıkıntı olmuyor ancak mobil ağda fazla deneyemiyorum.

cevap
Seçenekler

5616 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

50044 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 6

2021-06-29, 14:05 PM

Lütfen İnternet yönlendiricinizi sıfırlamayı ve başka bir WİFi kanalı seçmeyi deneyin. Bunun durumu iyileştirip iyileştirmeyeceğini bana bildirin.

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

06-27-2021

Turkey

31 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 6

2021-06-30, 23:17 PM
Merhaba farklı 2 ayrı modem de denedim başka bir laptop ile de denedim. İki laptopta da aynı sorun var. Bütün kanalları denedim değişen bir şey yok. İnternet servis sağlayıcı bütün ağımı kontrol ettiler ve bir sorun tespit edemediler. Yeni aldığım modemin firması da neden olduğunu bilmiyor... Anlayamıyorum, yalnızca laptoplar bağlanınca gidiyor 7 cihaz birden giriyor deli gibi download yapıyor bir sıkıntı yok laptopu bağladığım anda internet gidiyor. Yalnızca laptopu başladığımda da gidiyor. Linux üzerinden Mac adresini değiştirdim öyle demedim. Sonuç yok. Elim kolum bağlandı.
cevap
Seçenekler

5616 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

50044 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 6

2021-07-01, 7:48 AM

Merhaba @batubaba,

Hmmö ben de bir şey anlamadım... Her iki laptop da aynı model mi? Her iki bilgisayarda da tam olarak aynı sorun mu var?

İki farklı laptopta aynı sorun varsa, bu ağda bir sorun olduğunu gösterir. Yönlendiricinizdeki WLAN protokolünün kullandığınız tüm cihazlarla uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. WLAN protokolleri hakkında bilgi edinmek için buraya gidin:
https://serifinanir.blogspot.com/2019/02/80211x-protokolu-nedir.html 

Tüm cihazların yönlendiricideki ağ protokolüyle uyumlu olması gerekir.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları