Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

3 İLETİ

06-29-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

10 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎06-29-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 10
  • Message 1 of 6

Termal Macun Yenileme ve Ekran Sorunu

2021-06-29, 11:12 AM

Lenovo G50-70 model laptopumun işlemci ve grafik kartı termal macunlarını yeniledim. Parçaları toparlayıp bilgisayarı açmaya çalıştığımda bilgisayar açılıyor, işletim sistemi yükleniyor ancak ekran aydınlatma ışığının son derece kısık olduğunu farkettim ve ekranı görmek neredeyse imkansızdı. Ekran kartı sürücülerini kontrol ettim ancak problem görünmüyordu. Bu donanımların sökülüp takılma sonrasında laptopun neden böyle bir tepki verdiği hakkında fikri olan var mı acaba?

cevap
Çözüm
Seçenekler

5616 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1381 Oturum açma işleminin

50044 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50044

Re:Termal Macun Yenileme ve Ekran Sorunu

2021-06-29, 11:49 AM

Merhaba @07SYSOP,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Sorun termal macun uygulandıktan sonra ortaya çıktıysa, soruna bu işlem neden olmuş olabilir. Bu durumda, laptopu tekrar açmanızı ve işlem sırasında bazı kabloların gevşemediğini kontrol etmenizi öneririm. Belki de bazı yerlere çok fazla termal macun sürmüşsünüz ve termal macun bazı laptop bileşenlerinin çalışmasına engel olabilir.

Lütfen bu modelin kasasının nasıl açılacağı ve bileşenleriyle nasıl çalışılacağı hakkında ayrıntılı talimatlar için bu belgeye bakın.

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_g_z_50_series_hmm.pdf

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Replies(5)
Çözüm
Seçenekler

5616 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1381 Oturum açma işleminin

50044 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50044
  • Message 2 of 6

2021-06-29, 11:49 AM

Merhaba @07SYSOP,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Sorun termal macun uygulandıktan sonra ortaya çıktıysa, soruna bu işlem neden olmuş olabilir. Bu durumda, laptopu tekrar açmanızı ve işlem sırasında bazı kabloların gevşemediğini kontrol etmenizi öneririm. Belki de bazı yerlere çok fazla termal macun sürmüşsünüz ve termal macun bazı laptop bileşenlerinin çalışmasına engel olabilir.

Lütfen bu modelin kasasının nasıl açılacağı ve bileşenleriyle nasıl çalışılacağı hakkında ayrıntılı talimatlar için bu belgeye bakın.

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_g_z_50_series_hmm.pdf

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

06-29-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

10 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

2021-06-29, 17:04 PM

Tavsiye için çok teşekkür ederim. Problemin kaynağından emin olamasam da tekrar söküp, termal macunu tekrar yenileyip parçaları tekrar takarak sorunum çözüldü.

Gönderdiğiniz kılavuz için ayrıca teşekkürler.

Peki konunun uzmanını bulmuşken bir soru daha sorabilir miyim? :) G50-70 model laptopuma max. kaç GB ram takabilirim? (Şu an 4GB tek slot takılı)

cevap
Seçenekler

1127 İLETİ

04-21-2020

Turkey

687 Oturum açma işleminin

11961 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11961
  • Message 4 of 6

2021-06-29, 21:39 PM

Selamlar

Lenovo PSRef sitesindeki bilgiye göre G50 modelleri içindeki işlemciye göre 8 veya 16 GB bellek destekliyor.

Çipi N2830 veya N3530 ise: 8 GB maks. / PC3-12800 1333 MHz DDR3L, bir adet 204 pinli SO-DIMM yuva

Değilse: 16 GB maks. / PC3-12800 1600 MHz DDR3L, iki adet 204 pinli SO-DIMM yuva.

Bilgisayarınızın bellek (RAM) yuvasına daha yüksek saat hızlı ve kapasiteli bellek parçaları da takabilirsiniz, fakat uyumluysa bu değerlerin üzerinde çalışmayacaktır. Uyumlu olan bellek modülleri için Lenovo'nun uyumlu parçalar listesine bakabilirsiniz: pcsupport.lenovo.com/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/g50-70-notebook-lenovo/parts

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

06-29-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

10 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 6

2021-06-30, 13:17 PM

Yardım ve yönlendirmeleriniz için çok sağ olun, gerçek teknik destek budur, emeğinize sağlık. 

cevap
Seçenekler

1127 İLETİ

04-21-2020

Turkey

687 Oturum açma işleminin

11961 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11961
  • Message 6 of 6

2021-06-30, 15:57 PM

Rica ederim(z) :D Ama bir yanlış anlaşılma olmasın, burası forum, teknik destek için şu adresi kullanabilirsiniz: support.lenovo.com

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları