Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriLenovo Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

07-03-2021

Turkey

22 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-03-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 1 of 4

Yeni yazılım güncellemesi

2021-07-03, 14:10 PM

Merhaba, içerik olarak güncelleme detayini bilmiyorum fakat guncellemeyi yaptiktan sonra alt satir menusu degisti ortaya geldi sonrasinda ekran acilip kapaniyo surekli tus takimi calismiyor dosyalara tiklayip acamiyorum.hicbir sekilde destek iletisim numaralarina ulasamadim.flex 5 ideapad pcm

cevap
Seçenekler

1134 İLETİ

04-21-2020

Turkey

696 Oturum açma işleminin

12051 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 12051
  • Message 2 of 4

Re:Yeni yazılım güncellemesi

2021-07-03, 14:18 PM

Selamlar, geçmiş olsun.

Neyi güncelleştirdiğinizi belirtmemişsiniz. Alt satırdan kastınız Windows görev çubuğu mu? Eğer Windows 10 21H1 veya Windows 11'den bahsediyorsanız bunların bilgisayarınızla uyumlu çalışacağının garantisi yok. Sistem geri yükleme yaparak veya kurtarma (recovery) ile bilgisayarınızı önceki çalışır hâline döndürebilirsiniz.

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

07-03-2021

Turkey

22 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-03-2021
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 3 of 4

2021-07-03, 14:43 PM

Merhaba, Evet görev çubuğu ama kurtarma nasil yapabilecegimi anlayamadim bu arada çok teşekkür ederim 

cevap
Seçenekler

1134 İLETİ

04-21-2020

Turkey

696 Oturum açma işleminin

12051 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 12051
  • Message 4 of 4

2021-07-03, 17:35 PM

Selamlar, rica ederim. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum:)

Kurtarma işlemi bilgisayarınızdaki verileri silebilir, kişisel dosyalarınız varsa yedeklemenizi öneririm.

Bilgisayarınızda kurtarma (recovery) seçeneği varsa (bilgisayarınız kapalıyken Novo düğmesine basınca çıkar) onu kullanarak sisteminizi neredeyse fabrikadan yeni çıktığı anki durumuna döndürebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınız kapalıyken Novo düğmesine basın, açılan seçeneklerden System Recovery veya One Key Recovery seçin. Ardından, ekrandaki yönergeleri izleyerek kurtarma görüntüsünü kolayca yükleyip bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Novo düğmesi ile ilgili şu makaleye bakabilirsiniz: https://pcsupport.lenovo.com/solutions/ht062552

Eğer Novo düğmesiyle kurtarma yapamıyorsanız Lenovo'nun DDRS hizmetini kullanmanız gerekebilir.

Kurtarma (DDRS aracı ile) için 16 GB'lik bir USB flaş sürücü öneriliyor. Bu flaş sürücünün içine  "bir işletim sistemi görüntüsü" yüklenecek, daha sonra bilgisayarınızı bu flaş sürücü ile başlatıp o görüntüyü sisteminize yükleyeceksiniz. Bu işlemler genelde manuel değil birkaç araç yardımıyla otomatik yürütülür. Ancak acemi iseniz gözünüzün korkması normaldir, fakat yönergeleri takip ederek başarmanız işten bile değildir :)

Öncelikle kurtarma dosyası için şu linkten sipariş vermeniz gerekiyor: https://support.lenovo.com/lenovorecovery

Daha sonrasında Lenovo USB Recovery Creator programı ile, USB flaş sürücünüze kurtarma görüntüsünü yüklemeniz gerekecek.

En son aşamada bilgisayarınızı USB flaş sürücüyle başlatarak (boot) Windows ve sürücülerin kurulduğu işletim sistemi yüklenecek. Bu aşamada Bilgisayarınızı açmadan önce flaş sürücüyü bilgisayarınıza takıp Novo düğmesi ile Boot Menu'yu açıp USB flaş sürücünüzü seçmeniz ve sonrasında ekrandaki yönergeleri izlemeniz yeterli.

Bu aşamaların adım adım açıklandığı yardım dosyasına da bakabilirsiniz: https://pcsupport.lenovo.com/solutions/ht103653

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları