Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo NotebookyLenovo Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

4 Příspěvky

07-21-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

10 Page Views

• Registered: ‎07-21-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 10
  • Message 1 of 7

Aktualizce BIOS IdeaPad 300-15ISK

2021-07-21, 9:43 AM

Dobrý den,

je prosím možné, že kvůli chybě v BIOSu není možné dokončit aktualizaci Windows? Mám notebook Lenovo IdeaPad 300-15 ISK, operační systém Windows 10.
Už asi 6x se mi aktualizace WIN zasekla na cca 25 % a i po 8 hodinách pořád jela. Není možná ani aktualizace na nejnovější verzi Windows 10, hlásí se mi také chyba v databázi Windows Update. Již několikrát na mě vyskočilo upozornění (prostřednictvím údržbové aplikace Lenovo), že je nutná kritická aktualizace BIOSu. Tu jsem tedy začala stahovat, nicméně před samotnou instalací se mi ukázalo upozornění, že tato aktualizace je určena pouze pro Lenovo Paris 300-15 ISK, přičemž já mám Lenovo IdeaPad 300-15 ISK… Aktualizaci jsem proto radši zrušila a neinstalovala ji.

Poradíte prosím, zda s BIOSem neúspěšné aktualizace WIN mohou souviset a zda je aktualizace BIOSu pro Lenovo Paris vhodná i pro mé Lenovo IdeaPad?

Díky moc!

Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

62 Přihlášení

817 Page Views

• Registered: ‎10-03-2019
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 817
  • Message 2 of 7

Re:Aktualizce BIOS IdeaPad 300-15ISK

2021-07-21, 15:37 PM

aktualizácia biosu sa da spraviť rôznymi spôsobmi, osobne každý update driveru alebo biosu robím cez aplikáciu Lenovo Vantage (odporúčam nainštalovať ak nemáte), alebo si môžete skontrolovať aktualizácie cez web Lenovo  TU

• myškou pôjdete na okienko počítať a stisnete zistiť produkt automaticky

• automaticky sa rozpozná váš produkt, potom stačí kliknúť na aktualizovať môj systém => automatická aktualizácia => začni skenovať vyberiete si update bios a dáte aktualizovať 

Ale odporúčam nainštalovať aplikáciu lenovo vantage, na tejto stránke nájdete všetko potrebne 

Lenovo Vantage: Using your PC just got easier

Odpověď
Možnost

4 Příspěvky

07-21-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

10 Page Views

• Message 3 of 7

2021-07-21, 16:03 PM

LUKOS,

moc děkuji za odpověď. Přesně takhle jsem to dělala, Lenovo Vantage mi právě potřebu aktualizace nahlásilo. Nicméně, ať už jsem aktualizaci chtěla nainstalovat přímo přes Vantage, nebo cestou naskenování mého PC a stažení aktualizací přímo pro něj "online", vždy se mi před samotnou instalací ukáže upozornění, že tato aktualizace BIOS je pouze pro řadu Paris :-( Psala jsem i přímo na podporu Lenova, ale tam jsem se rady ani pomoci nedočkala. Pan "odborník" mi řekl, že žádný jiný ovladač ani aktualizace není k dispozici a že je u ní uvedeno, že pro řadu IdeaPad je. Když jsem mu poslala printscreen, kdy mi vyskočí upozornění, že je pouze pro řadu Paris, následovalo mlčení. Po otázce, zda můžu aktualizaci nainstalovat, zda mi NB bude fungovat, řekl, že zaručit mi to nemůže... Takže odborníci v Lenovu asi vůbec netuší, že něco někde hlásí chybu a ani neví, jak ji vyřešit :-(

Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

62 Přihlášení

817 Page Views

• Registered: ‎10-03-2019
  • Náhledy: 817
  • Message 4 of 7

2021-07-21, 17:05 PM

skús len tak pre istotu porovnať sériové čísla zo štítku na notebooku( S/N:) , sériové číslo v biose a sériové číslo ktoré ti vypíše na webovej stránke Lenovo, postup ten istý ako som opisoval predtým

Odpověď
Možnost

10979 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26845 Přihlášení

587450 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Náhledy: 587450
  • Message 5 of 7

2021-07-23, 16:35 PM

@ Lassy2 wrote:

Poradíte prosím, zda s BIOSem neúspěšné aktualizace WIN mohou souviset a zda je aktualizace BIOSu pro Lenovo Paris vhodná i pro mé Lenovo IdeaPad?

Díky moc!

Ahoj Lassy2,

súvisieť by to čisto teoreticky mohlo, ale nepredpokladám, že by verzia BIOSu mala nejaký vplyv na aktualizáciu Windowsu. Skôr bude problém niekde v samotnom Windowse a bolo by možno dobré skúsiť načisto nainštalovať operačný systém Windows cez Lenovo DDRS a následne skúsiť aktualizáciu znovu.

Ak si si nie istá tým, či je aktualizácia BIOSu určená presne pre Tvoj model, môžeš si ju stiahnuť priamo z našej stránky podpory pre zariadenie IdeaPad 300-15ISK z nasledovného odkazu. Po stiahnutí balíček iba spusti a nechaj ho spraviť to, čo potrebuje.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

4 Příspěvky

07-21-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

10 Page Views

• Message 6 of 7

2021-07-25, 20:04 PM

Juraj,

děkuji za odpověď a radu. Nakonec jsem počítač předala do péče známému ajťákovi. Zprávu mu přetlumočím, děkuji za odkaz k ovládačům. Asi bude opravdu potřeba přeinstalovat Windows.

Odpověď
Možnost

4 Příspěvky

07-21-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

10 Page Views

• Message 7 of 7

2021-07-25, 20:10 PM

Lukos,

díky moc! Sériové číslo je všude stejné. Jelikož jsem si netroufla do počítače tak moc zasahovat, předala jsem ho raději známému ajťákovi, snad se mu podaří dát jej do pořádku. Vypadá to na problém v OS, takže asi bude třeba přeinstalovat Windows.

Každopádně díky za ochotu pomoct 🙂

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms