Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo NotebookyLenovo Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

13 Příspěvky

08-22-2020

Slovakia

13 Přihlášení

70 Page Views

• Registered: ‎08-22-2020
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 70
  • Message 1 of 2

BSOD po update BIOS-u B50-30 Laptop (Lenovo) - Type 80ES - Page Fault In Nonpaged Area

2021-07-23, 17:18 PM

Ahoj,

mám laptop B50-30 Laptop (Lenovo) - Type 80ES s čistou inštaláciou W10 21H1. Tá beží fajn a dá sa aj updatovať.

Problémy nastali po upgrade BIOS-u z 9CCN27WW(V2.05) na  9CCN35WW 18 Nov 2015 a nainštalovaní optional updates, laptop padá do BSOD - 

Page Fault In Nonpaged Area

Mám podozrenie na ACPI, to je jediné neznáme zariadenie v správcovi. 

Teraz to mám v stave, že som nainštaloval len chýbajúce ovládače z 

https://pcsupport.lenovo.com/ca/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-b-series-laptops/lenovo-b50-30-notebook/80es/59435260/cb33954811/downloads/driver-list/component?name=BIOS%2FUEFI

a ACPI ACPI\VEN_VPC&DEV_2004 som vypol

je to tak ok?

Odpověď
Možnost

11015 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26855 Přihlášení

587860 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587860
  • Message 2 of 2

Re:BSOD po update BIOS-u B50-30 Laptop (Lenovo) - Type 80ES - Page Fault In Nonpaged Area

2021-07-26, 13:03 PM

Ahoj yardstudio,

je to tak v poriadku, ale nemyslím, že by také niečo dokázalo spôsobiť neznáme zariadenie v správcovi zariadení. Skôr si myslím, že používaš na zariadenie a jeho BIOS aktualizáciu príliš nový Windows 10, na ktorý táto aktualizácia nie je plne prispôsobená. BIOS aktualizácia pre Tvoje zariadenie bola ešte z roku 2015.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms