Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo NotebookyLenovo Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

14 Příspěvky

12-05-2020

Czech Republic

20 Přihlášení

190 Page Views

• Registered: ‎12-05-2020
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 190
  • Message 1 of 8

Dotaz na majitele Lenovo C940 14'

2020-12-24, 7:25 AM

Zdravím, mám dotaz na majitele Lenova C940 14' v ČR a event. SR.

Máte nebo měli jste problém s displejem a ovladači pro Intel Iris Plus grafiku ? Konkrétně, nedochází vám nebo nedocházelo zcela nahodile k rozpadu displeje v různých aplikacích (Office, Chrome..)? A ještě druhý dotaz, na jakém buildu Windows 10 (1909 nebo 2004 nebo 20H2) vám notebook běží bez problémů ? Děkuji za odpovědi, obrázek chyby displeje přikládám...

Odpověď
Možnost

9384 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26672 Přihlášení

574630 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 574630
  • Message 2 of 8

Re:Dotaz na majitele Lenovo C940 14'

2020-12-27, 20:34 PM

Ahoj Zapama,

s istotou viem, že som túto chybu už videl v niektorej z diskusií v nemeckej komunite, no ani za svet túto diskusiu teraz neviem nájsť :/ Myslím, že to bolo v tom prípade spôsobené ovládačom, ktorý bol nainštalovaný priamo od výrobcu čipu, Intelu. Kompletné odstránenie zariadenia s vymazaním ovládača a nainštalovaním ovládača z našej stránky podpory v tom prípade myslím zabralo.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

14 Příspěvky

12-05-2020

Czech Republic

20 Přihlášení

190 Page Views

• Message 3 of 8

2020-12-27, 21:13 PM

Zdravím, a děkuji za odpověď.

Podotýkám, že nejsem IT technik, tak se omlouvám za nejednoznačné popisy. Problém je složitější, dotaz jsem psal, abych věděl, jestli s tím ještě někdo v ČR má potíže. Notebook mám od září 2020 - t.j. cca 3 měsíce - koupený nový - a prakticky ihned po prvním spuštění a aktualizaci na nejnovější verzi Windows (tehdy update 2004), která byla tehdy k dispozici, začalo denně docházet k tomu, co je na přiložené fotce. Přeinstaloval jsem ovladač grafiky z webu Lenovo - problém nezmizel, vyzkoušel jsem drivery Intelu stejné, takže jsem se obrátil na servis v ČR - v rámci prémiové podpory. Dle zaslaných fotek obrazovky byl diagnostikován vadný displej - provedena v servisu výměna, bohužel hned následný den po vrácení se chyba objevila zase. Takže po studiu různých diskuzních for na webu - (Lenovo, Intel, Reddit apod.) jsem se tedy i já vrátil, jak i vy píšete v doporučení, k původní verzi Windows 10, update 1909 a původním ovladačům Lenovo - provedl jsem zcela čistou instalaci z disku. Notebook fungoval vcelku bezchybně až do cca předminulého týdne, takže vydržel cca 2,5 měsíce bez chyby, kdy se i na původním ovladači displeje začala objevovat stejná chyba - t.j. nahodilý rozpad obrazovky - v jakékoliv aplikaci (Chrome, Word, Excel...) zcela nepředvídatelně cca několikrát za den (což spíše asi ukazuje na HW problém). OK, je už nová verze Windows 10 update 20H2 - takže jsem zkusil opět kompletně updatovat notebook na novou verzi s ovladačem grafiky Lenovo - původním z webu - bohužel chyby stále. Na anglickém foru Lenova je v této diskuzi ("Lenovo Yoga C940 screen glitches, flickering, flashing...") věnováno od října relativně hodně příspěvků z různých nejen evropských zemí, bohužel bez odpovědi ze strany Lenova. Byla oslovena i podpora Intelu - který, ale dle jejich vyjádření - nemá příslušnou HW platformu, která by mohla nasimulovat chování a tuto chybu - takže to uzavřeli také bez řešení, Microsoft se pro jistotu vůbec neozval. Na foru Lenova spousta přispívajících to řeší vrácením notebooku prakticky do měsíce po koupi, nebo opakovanými reklamacemi, u nás tato možnost přímého vrácení nebo výměny není, tak se to snažím alespoň rešit alespoň nějak. Proto dotaz, abych zjistil, jestli někdo v ČR s tím má potíže, nebo jim notebook funguje bezchybně a na které tedy verzi jak Windows tak eventuálně ovladače grafiky. Mohu jen konstatovat, že nejnovější Windows 20H2 a nejnovější Intel driver verze 9079 - jsou zatím (cca 3 dny) vcelku stabilnější, předchozí verze bohužel opět byla nestabilní, stabilní se jeví i beta driver 9070 dle diskuzního fora, nezkoušel jsem beta verzi). Tak asi tak...s notebookem jsem spokojen, skvělý design, lehký, displej s dobrým rozlišením, ale až na tento vcelku zásadní problém. Nechtěl jsem ho vracet, zvlášť když není zcela jasné, zda se jedná o SW nebo HW problém - jeden z přispěvatelů na Lenovo foru má provedenu kompletní výměnu jak motherboardu tak i displeje a funguje na nejnovější verzi Windows, takže HW ? - ale pokud bohužel nebude zbytí, nic jiného mi nezůstane, než opět reklamace a další reklamace - a pak možná refundace. Omlouvám se za dlouhý text...je to škoda, zařízení za cca 50000 Kč s prémiovou podporou a takto dopadlo...třeba ta nová platforma EVO s Intel generace11 bude lepší, kdo ví...

Akorát ten nový driver 9079 od Intelu má jinou vadu - nepřepnete do HDR modu - pokud to zkusíte, objeví se modrá obrazovka smrti s kritickou chybou v EventLogu (tentokráte asi chyba na straně Intelu (?): 

<Data Name="BugcheckCode">59</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter1">0xc0000005</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter2">0xfffff804c1164eef</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter3">0xffff928f0fd6d770</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
  <Data Name="SleepInProgress">0</Data>
  <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  <Data Name="BootAppStatus">0</Data>
  <Data Name="Checkpoint">0</Data>
  <Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
  <Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>
  <Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
  <Data Name="BugcheckInfoFromEFI">false</Data>
  <Data Name="CheckpointStatus">0</Data>
  <Data Name="CsEntryScenarioInstanceIdV2">0</Data>
  <Data Name="LongPowerButtonPressDetected">false</Data>...

Hezký večer

Odpověď
Možnost

9384 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26672 Přihlášení

574630 Page Views

• Message 4 of 8

2020-12-28, 21:37 PM

No v prvom rade sa nedoporučuje používať ovládače priamo od výrobcu čipu - Intelu - ale odporúča sa používať ovládače od Lenova, keďže sú priamo prispôsobené pre Tvoje zariadenie a jeho základnú dosku. Žiaľ Ti neviem odporučiť nič iné a pokiaľ k týmto chybám dochádza i naďalej, napriek tomu, že sú použité ovládače výlučne priamo od Lenova, viem Ti odporučiť jedine obrátiť sa na náš servis, aby technici preskúmali zariadenie na hardwarové chyby.

Uvidíme, možno sa medzi časom ozvú i ďalší používatelia.

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

14 Příspěvky

12-05-2020

Czech Republic

20 Přihlášení

190 Page Views

• Message 5 of 8

2020-12-29, 8:51 AM

OK, rozumím, nainstaluji tedy zpět originální ovladače z webu a budu sledovat, v případě poruch se obrátím na prémiovou podporu...s dalším servisním požadavkem. Jen dotaz, informaci o tom, že by se originální drivery pro tento NB měly v dohledné době aktualizovat asi nemáte...a moc děkuji za odpovědi...

Odpověď
Možnost

14 Příspěvky

12-05-2020

Czech Republic

20 Přihlášení

190 Page Views

• Message 6 of 8

2020-12-29, 13:32 PM

Tak Vás ještě jednou zdravím, takže udělal jsem čistou instalaci originálního driveru z webu lenovo - a prakticky do 2 hodin práce na NB se objevuje stále tatáž chyba, tentokráte jsem si dal tu práci a natočil, jak se systém chová, na video mobilního telefonu...takže předpokládám, že mi asi doporučíte další reklamaci...bohužel video nelze pro omezení fora, takže jen screenshot...

Odpověď
Možnost

9384 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26672 Přihlášení

574630 Page Views

• Message 7 of 8

2020-12-31, 10:45 AM

No úplne poslednou možnosťou na preverenie či sa jedná o chybu hardwaru alebo chybu softwaru by bolo skúsiť na čisto nainštalovať systém Windows, následne nainštalovať všetky ovládače z našej stránky podpory a otestovať správanie znovu. Ak by i tak dochádzalo k rovnakej chybe, jednalo by sa s najväčšou pravdepodobnosťou o závadu hardvéru a v takom prípade by skutočne neexistovala žiadna ďalšia možnosť, jedine kontaktovať servis, ktorý by s najväčšou pravdepodobnosťou musel vymeniť celú základnú dosku zariadenia.

Mimochodom, video sa uploadnuť do fóra nedá, vieš pripojiť iba odkaz na video, ktoré si nahral niekde inde, napríklad na Youtube.

Juraj

_
_

Odpověď
Možnost

14 Příspěvky

12-05-2020

Czech Republic

20 Přihlášení

190 Page Views

• Message 8 of 8

2020-12-31, 11:07 AM

Zdravím a děkuji za odpověď,

to je to první, co jsem udělal, když se chyby na displeji poprvé objevily po updatu na verzi 2004 Win 10. Systém jsem na čisto přeinstaloval výhradně s originálními ovladači, čili zrušil jsem tehdy update Windows na verzi 2004 zpět na 1909, systém pak fungoval cca 2 měsíce, ale pak se začaly zase objevovat stejné chyby i s originálními ovladači, navíc se nyní objevují i nyní, když jsem použil nejstabilnější verzi Intel ovladače - verze 9079 - dle fora by tato verze měla být nejstabilnější, bohužel, na mém NB není...takže ho bohužel podruhé do servisu...přeji hezký a snad klidnější nový rok...

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat
X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Líbí se mi žebříček (Autoři)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše