zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
MarcusBegin
Paper Tape
Lokace: CZ
157 zobrazení
Zpráva 1 z 2

Grafická karta a celkový výkon

Dobrý den,

mám problém se svým notebookem Lenovo Ideapad 330-15AST co se týče výkonu (AMD A4, 8Gb RAM, 2Gb graf. karta). Před nedávnem jsem jej koupil z důvodu potřeby občasného střihu videa. Jedná se opravdu o občasný střih a tudíž jsem nesháněl opravdu výkonný stroj. Ovšem už při rozběhu programu a vložení pouze jednoho krátkého videa se seká náhled tohoto. Zkoušel jsem se dívat na procesy grafické karty (int. AMD Radeon R3, dedikovaná AMD Radeon 530 - 2Gb) ovšem v procesech běží pouze integrovaná. Je nějakým způsobem možné přepnout graf. kartu na dedikovanou? Jedná se mi o to, že na předchozím notebooku, který měl procesor Intel i3, 4Gb RAM a pouze integrovanou graf. kartu, běželo vše v naprostém pořádku. Celkově mi přijde, že dedikovaná karta vůbec nejede, při jakékoli aplikaci či prohlížení internetu. Děkuji za odpověď a přápadnou pomoc.

Administrator
Administrator
Lokace: SK
137 zobrazení
Zpráva 2 z 2

Re: Grafická karta a celkový výkon

Ahoj MarcusBegin,

vitaj v komunite! Bohužial sa vo Win10 nedá k určitému programu priradiť integrovaná alebo dedikovaná grafická karta tak, ako tomu bolo v minulosti. Aj v prípade AMD a aj nVidie si to určujú programy a aplikácie sami. Pokiaľ spustíš niečo na zaťaženie dedikovaného GPU, ako napr. 3DMark, je využívaná dedikovaná karta?

Odporučil by som Ti preveriť, či používaš všetky najnovšie ovládače z našej support stránky a najmä, či používaš najnovší ovládač pre GPU. Ovládače priamo od výrobcu GPU, v tomto prípade AMD, nemusia fungovať zrovna najlepšie.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English