Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo NotebookyLenovo Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

3 Příspěvky

10-15-2021

Czech Republic

4 Přihlášení

55 Page Views

• Registered: ‎10-15-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 55
  • Message 1 of 5

L340-15IRH Gaming Laptop (ideapad) - Type 81LK FPS drop

2021-10-15, 7:20 AM

Dobrý den, ahoj.

Vlastním laptop L340-15IRH.  Při hraní hry (Dota 2) pod Win10 mi zhruba po 3-5 minutách klesne FPS na cca 13 snímků. (

Provedl jsem tedy novou instalací Doty, beze změny. Stejný problém ve hře New World.

Zkontroloval jsem a  aktualizoval ovladače od Nvidia, zkontroloval ve správci zařízení všechny ostatní ovladače. V napájení nastavil režim výkonu. V nvidii nastavil pro tyto hry primárně použití gtx 1650. Problém stále přetrvával. Provedl jsem obnovení win do továrního nastavení se smazáním dat a instalace z cloudu. Nainstaloval všechny ovladače, pres lenovo bridge suport vše zkontroloval a aktualizoval ovladače. Pořád stejný problém. Teplota procesoru cca 70-75st.C.  Přes Nvidii zkontroloval, že hry opravdu běží přes gtx 1650. Zkontroloval jsem životnost SSD. Problém stále trvá. Opět jsem vše uvedl do továrního nastavení. Zkusil nainstalovat avast, projel a nic nedetekoval. Nainstaloval hru opet po 3-5, minutách propad na cca 9-13 FPS.

Nyní jsem ve stádiu, kdy opravdu nevím co dál. Teploty nevystoupnou nahoru, takže laicky si myslím, že  "přepastování" by nepomohlo. Vlastní grafické nastavení ve hře nepomůže (snížení detailu oproti původně vyzkoušeným hodnotám). Žádné netypické zvuky neslyším. Používám chladicí podložku. Laptop využívám denně pár hodin.

Prosím Vás s pokorou o radu co dále vyzkoušet  či zda má smysl to postoupit dále odborníkům v rámci záručního servisu.

Martin Landa

Odpověď
Odpověď
Možnost

11350 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26922 Přihlášení

591588 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 591588

Re:L340-15IRH Gaming Laptop (ideapad) - Type 81LK FPS drop

2021-10-15, 12:57 PM

Ahoj penelop3,

pokiaľ si si istý, že teploty pri záťaži neúmerne nestúpajú a nie je to spôsobované tým, že by boli vetráčiky pre CPU a GPU zahatané prachom, tak by mohlo mať zariadenie teoreticky problém s ovládačom od nVidie, ktorý používaš? Používaš ovládač priamo od nVidia, alebo ten, ktorý pre zariadenie uvádzame na našej stránke podpory? Ak by sa to celé správalo rovnako pri použití ovládaču z našej stránky podpory a zariadenie je s istotou čisté a má dostatok vzduchu na chladenie čipov, tak by sa možno mohlo jednať o nejakú závadu HW, ktorú by v takom prípade asi museli bližšie preskúmať naši technici v servise.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď

Replies(4)
Odpověď
Možnost

11350 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26922 Přihlášení

591588 Page Views

• Message 2 of 5

2021-10-15, 12:57 PM

Ahoj penelop3,

pokiaľ si si istý, že teploty pri záťaži neúmerne nestúpajú a nie je to spôsobované tým, že by boli vetráčiky pre CPU a GPU zahatané prachom, tak by mohlo mať zariadenie teoreticky problém s ovládačom od nVidie, ktorý používaš? Používaš ovládač priamo od nVidia, alebo ten, ktorý pre zariadenie uvádzame na našej stránke podpory? Ak by sa to celé správalo rovnako pri použití ovládaču z našej stránky podpory a zariadenie je s istotou čisté a má dostatok vzduchu na chladenie čipov, tak by sa možno mohlo jednať o nejakú závadu HW, ktorú by v takom prípade asi museli bližšie preskúmať naši technici v servise.

S pozdravom,

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

3 Příspěvky

10-15-2021

Czech Republic

4 Přihlášení

55 Page Views

• Message 3 of 5

2021-10-15, 13:08 PM

Dekuji za rychlou reakci. Teplotami jsem si jistý, stroj je na vyvýšené podložce s vlastními vetracky. Ty jsem kontroloval také. Ovladače jsem použil primárně stažené od Nvidie. Pri dalším pokusu jsem je preinstaloval ovladači od vás( na již nainstalovane ovladače). Nyní jsem na cestě domu a mám stroj připraven po čisté instalaci win. Zkusím tedy rovnou nainstalovat ovladače od vás. Budu informovat. Preji pěkný víkend a děkuji!Martin Landa

Odpověď
Možnost

3 Příspěvky

10-15-2021

Czech Republic

4 Přihlášení

55 Page Views

• Message 4 of 5

2021-10-16, 7:06 AM

Provedl jsem instalaci ovladače grafické karty přímo od vás a k poklesu FPS již nedošlo (testováno cca 2 hod).

Děkuji za pomoc a za novou zkušenost.

Přeji hezký víkend!

Martin Landa

Odpověď
Možnost

11350 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26922 Přihlášení

591588 Page Views

• Message 5 of 5

2021-10-19, 11:40 AM

Vďaka za odpoveď! Som rád, že to s našim ovládačom funguje tak, ako má.

Juraj

_
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat
X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Líbí se mi žebříček (Autoři)

(Posledních 7 dní)

Uživatel Likes