zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
SGvagon
Punch Card
Lokace: CZ
180 zobrazení
Zpráva 1 z 10

Lenovo Y50-70 Memtest+ mnoho chyb po upgrade RAM

Zdravím,

rozhodl jsem se upgradovat u mého Lenovo Y50-70 RAM moduly na 16GB. Zakoupil 2x HyperX SO-DIMM 8GB DDR3L 1866MHz Impact CL11 Black Series (zde odkaz https://www.alza.cz/hyperx-so-dimm-8gb-ddr3l-1866mhz-impact-cl11-black-series-d2420233.htm ) . Chtěl jsem koupit rovnou tyto moduly v setu, ale ty již bohužel nebyly skladem.

Po namontování RAM jsem notebook v pohodě zapnul a funguje. Nicméně po spuštění Memtest+ jsem ani ne po 10ti minutách měl na kontě 32 chyb a než jsem dosáhl hodiny, bylo jich již 94. Po provedení Pass 1 se ihned vyrojilo dalších 60 chyb.

Zde foto z provádění testu https://postimg.cc/gallery/1nsfd8wl6 .

Rád bych věděl, zda-li je chyba v modulech nebo v Memtestu. Ohledně RAM jsem zatím neměl jediný BSOD a notebook funguje, tak nevím, zda-li toto mám nějak řešit (reklamace RAM modulů, nebo udělat něco jiného) .

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Administrator
Administrator
Lokace: SK
157 zobrazení
Zpráva 2 z 10

Re: Lenovo Y50-70 Memtest+ mnoho chyb po upgrade RAM

Ahoj SGvagon,

vitaj v komunite! Čo sa týka samotných chýb v mem-teste, nevidel by som to tak kriticky. Koniec koncov, moduly, ktoré si do zariadenia zabudoval, nie sú oficiálne laptopom Y50-70 podporované, čo môže byť príčinou toho, prečo mem-test vyhadzuje chyby. Vedel by si prípadne skúsiť otestovať ram moduly cez Prime95? Skús pozrieť či Ti bude vyhadzovať nejaké chyby.

Pokiaľ na notebooku bez problémov funguje Windows, hry a aplikácie i počas dlhšieho užívania, myslím, že skôr budú tie problémy vychádzať z tej vzájomnej kompatibility ako z HW chýb samotných modulov.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

SGvagon
Punch Card
154 zobrazení
Zpráva 3 z 10

A který test mám v Prime95 použít? V základu je vybrán Blend. A prý to i dost vytěžuje procesor co čtu. Jenom se ptám, abych něco neudělal špatně.

Administrator
Administrator
142 zobrazení
Zpráva 4 z 10

Jop, mal by si si vybrať test "Blend", ten testuje tak CPU aj RAM na ich hraniciach, tak nám to snáď povie viac.

S pozdravom,

Juraj

Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

SGvagon
Punch Card
138 zobrazení
Zpráva 5 z 10

Tak jsem zatím udělal pouze RAM test v Prime95 a nechal ho běžet 34 minut (Large FFTs (stresses memory controller and RAM) ). Poté jsem jej ukončil a všechny 4 workerové napsali, že nenašly žádný problém https://i.postimg.cc/ZZ17jwsZ/obrazek.png .

V souboru results mám všechno passed

[Tue Jul 16 07:03:26 2019]
Self-test 140K passed!
Self-test 140K passed!
Self-test 140K passed!
Self-test 140K passed!
[Tue Jul 16 07:09:33 2019]
Self-test 112K passed!
Self-test 112K passed!
Self-test 112K passed!
Self-test 112K passed!
[Tue Jul 16 07:15:25 2019]
Self-test 144K passed!
Self-test 144K passed!
Self-test 144K passed!
Self-test 144K passed!
[Tue Jul 16 07:21:41 2019]
Self-test 160K passed!
Self-test 160K passed!
Self-test 160K passed!
Self-test 160K passed!
[Tue Jul 16 07:27:25 2019]
Self-test 168K passed!
Self-test 168K passed!
Self-test 168K passed!
Self-test 168K passed!

Teploty CPU byly v průběhu testování kolem 78°C , jenom v několika případech vylítly na cca 1 minutu na 82°C (zátěž byla samozřejmě plných 100%) .

Takže podle tohoto můžu usoudit, že Memtest+ hlásil errory kvůli nekompatibilitě RAM a základní desky?

Test jsem raději neprováděl déle, jelikož na internetu jsem četl, že některým delší používání tohoto programu způsobilo trvalé problémy s CPU a RAM (nahodilé BSOD a pod. ) .

Předem děkuji za odpověď.

Administrator
Administrator
127 zobrazení
Zpráva 6 z 10

Keďže test v Prime95 prebehol bez akýchkoľvek problémov, predpokladám, že ten problém v Memtest je iba kvôli nekompatibilite modulov so základnou doskou. Každopádne sa nemáš čoho obávať a môžeš v kľude takto ďalej zariadenie používať. Najlepší test bude predsa len ten, keď ho budeš bežne a výdatne používať.

S pozdravom,

Juraj

SGvagon
Punch Card
62 zobrazení
Zpráva 7 z 10

Hm, tak to vypadá, že ta špatná kompatibilita RAM dělá hodně. Včera jsem měl náhodný BSOD ohledně MEMORY_MANAGEMENT 0x0000001a . Můžu se zeptat, jaké RAM by byly tedy vhodné pro moje Lenovo Y50-70 ? Hlavně aby se daly ještě někde koupit. Rád bych 2x8 GB . Předem děkuji.
Administrator
Administrator
47 zobrazení
Zpráva 8 z 10

To ma mrzí :/ Najlepší test teda predsa len ukázal, že niečo nieje v úplnom poriadku.

V Hardware Maintenance Manual na strane 90 uvádzame nasledovné RAM moduly ako kompatibilné s Y50-70:

Snip1.PNG

Neviem či ešte bude možné niektorý z nich zohnať, no odporučil by som, aby si sa poobzeral po DDR3L 1600Mhz moduloch.

S pozdravom,

Juraj

SGvagon
Punch Card
44 zobrazení
Zpráva 9 z 10

Dobře děkuji za odpověď. Kdyžtak ještě zkusím tyto stejné Kingstony co mám nyní, ale se stejným časováním CL9 , které měly originální od Samsungu, které jsem v notebooku měl https://www.alza.cz/hyperx-so-dimm-16gb-kit-ddr3l-1600mhz-impact-cl9-dual-voltage-black-series-d1634... . A samozřejmě mají i 1600 MHz frekcenci.
Administrator
Administrator
39 zobrazení
Zpráva 10 z 10

Jop, to znie ako plán! Daj potom vedieť či to s novými modulmi beží už bezproblémovo alebo k, či k nejakým zádrheľom stále dochádza.

S pozdravom,

Juraj