zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
Emilsil03
Paper Tape
Lokace: CZ
1 719 zobrazení
Zpráva 1 z 6

Nefunkční touchpad u Lenovo ideapad 110

Zdravím,

po cca roce bezproblémového fungování se po zapnutí nespustil touchpad (Lenovo je mé 80ti leté mamky)

Několikrát jsem už lenovo natvrdo vypnul a zapnul, po zapnutí se spustí, na obrazovce se zobrazí

základní nastavení, ale pak už se dál nejde dostat, bez funkčního touchpadu..

Pokoušel jsem se vyhledat jak se dostat do biosu po zapnutí, ale přes všechny možné náhodné kombinace Fn + F1 až F12, držení kláves

enter, F1,F2 nic nazafungovalo.

Ctrl+alt+delete funguje, ale nejsou spuštěny žádné aplikace..

Nevím co dál..poradíte prosím ?

Díky za komentáře

Emil

Vvymetal
Fanfold Paper
1 708 zobrazení
Zpráva 2 z 6

Re: Nefunkční touchpad u Lenovo ideapad 110

Ahoj, máš možnost připojit externí myš?

Bylo by potřeba zkontrolovat v ovládacích panelech, zda není touchpad zakázaný a také reinstalovat ovladače.
Emilsil03
Paper Tape
1 704 zobrazení
Zpráva 3 z 6

Ahoj,myš bezdrát mám,reaguje zvukově po zastrčení usb, ale opticky nic, žádný kurzor...
Emilsil03
Paper Tape
1 703 zobrazení
Zpráva 4 z 6

Ještě dodám, že na ploše jsou ikony jak mají být, spodní lišta taky, fungují i klávesy, zdá se. Tedy myslel jsem ,že je řešením dostat se do nouz.režimu..ale jak ? Nevím, zda je O.K., že po chvilce ztmavne obrazovka a slyším, jak se lenovo znovu rozbíhá (asi slyším větrák), pak krátký zvuk.signál, něco jako "eror" a pak se vše vypne a pak znova furt dokola. Když kliknu na zapínání, vše se zase rozběhne.

Možná je to jen spořič obrazovky..neznám ten stroj není můj :-(

Emilsil03
Paper Tape
1 702 zobrazení
Zpráva 5 z 6

Tak heureka, už jsem na to přišel, byla zamknutá obrazovka, blbější už to být nemohlo, ale stejně by mě zajímalo jak se u tohodle stroje člověk dostane do nouz.režimu...

Tak děkuju za snahu.

Emil

Vvymetal
Fanfold Paper
1 698 zobrazení
Zpráva 6 z 6

Skvěle, jsem rád, že se podařilo problém odstranit :-)

Postup pro uvedené počítače do nouzového režimu najdeš tady - https://support.microsoft.com/cs-cz/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode

Taky je možné jej do nouzového režimu spustit klávesou F8, kterou zmáčkneš při startu. To je ale potřeba nejprve povolit - https://wintip.cz/615-jak-povolit-spusteni-windows-10-v-nouzovem-rezimu-pomoci-klavesy-f8