Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

1 Příspěvky

04-30-2021

Slovakia

2 Přihlášení

25 Page Views

• Registered: ‎04-30-2021
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 25
  • Message 1 of 2

Notebook Thinkbook 14-IIL a batéria

2021-04-30, 6:56 AM

ahojte, pred dvoma mesiacmi som si kúpil nový notebook Thinkbook 14-IIL i5 16GB ram ssd disk 512... Problém je v batérii hral som sa už som všetkým možným či už je to FN+Q a nastavenie nízkeho výkonu, po zníženie jasu, šetrič, pozretie či nejaká aplikácia nevybíja rýchlo notebook atd... a stále to isté notebook sa vybíja rýchlosťou asi 1 % na 5minút samozrejme sa to časom zrýchli a aj pri bežnej kancelárskej robote s internetom nevydrží dlhšie ako 3 hodiny. Pri tom v testoch na internete to bolo aspoň 6 hodín. Je mi jasné, že hodnoty aké sú uvedené pri predaji 10 hodín sa nedajú dosiahnuť, ale aby nový notebook vydržal len 3 hodiny sa mi zda ozaj málo.

Viete mi poradiť či sa dá ešte niečo urobiť alebo to reklamovať ? Pri batérii mi píše 8 cyklov, že má za sebou a plnú voltáž je dobrom stave.

Odpověď
Možnost

10982 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26846 Přihlášení

587480 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587480
  • Message 2 of 2

Re:Notebook Thinkbook 14-IIL a batéria

2021-04-30, 8:29 AM

Ahoj Josephbb,

nemyslím si, že je na tom niečo nezvyčajné. 3 hodiny sa mi zdajú pri bežnej prevádzke úplne normálne. Treba pri tom myslieť na to, že testy v recenziách sa zväčša robia tak, že sú aktívne všetky opatrenia na šetrenie energie (najnižší jas, najnižší výkon, "Best battery life", atď.) a počas testu na zariadení beží akurát nejaké HD video do nekonečna a meria sa čas, koľko trvá, kým sa batéria úplne vybije. Toto nie je bežný používateľský scenár a pri bežnom kancelárskom používaní - otvorený Office, Excel, browser s hudbou na pozadí, bude spotreba energie neporovnateľne vyššia, keďže sú všetky moduly zariadenia či už CPU alebo WiFi modul pod neustále sa meniacou záťažou.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms