zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
SGvagon
Token Ring
Lokace: CZ
564 zobrazení
Zpráva 1 z 10

Občasné zpomalení klávesnice (repeat rate) na Y50-70 Touch

Dobrý den,

vlastním notebook Lenovo Y50-70 Touch (Core i7 4710HQ , Nvidia GTX860M 4GB, 8GB RAM a SSD WD Blue 500GB) , na kterém mám problém s občasným zpomalováním klávesnice (repeat rate - např. posun v textu držením šipky) po spuštění systému (Windows 7 PRO x64bit) .

Problém se většinou projeví tím, že při spouštění systému se zasekne na 2-3 vteřiny načítací animace kolečka na obrazovce s Vítejte.

Ale teď pozor, tento jev se děje náhodně a to pouze s nainstalovaným ovladačem Touchpadu. V notebooku mám Synaptics na nějakém SMB portu (SMB port mi ukazuje pouze oficiální ovladač od Lenova) . Pokud nainstaluju jakýkoliv jiný Synaptics ovladač, touchpad se zobrazí jako PS/2 , nefunguje gesto tapnutí dvěma-třemi prsty a hlavně nelze jej vypnout pomocí klávesové zkratky FN + F6 .

Je mi záhadou, že se zrovna tento jev děje, pokud je nainstalován oficiální ovladač touchpadu, který se zobrazuje jako SMB port.

Na druhém Y50-70 bez touch displeje, mám touchpad od Elantech, kde se tento jev neprojevuje (projevoval ve starších verzích biosu např po probuzení z režimu hibernace nebo spánku) .

Ale i na Y50-70 Touch mám bios aktuální a přesto se notebook občas spustí se zásekem animace na Vítejte a poté se zpomalí repeat rate na klávesnici.

Nyní je to cca 4. den, kdy se mi notebook spouští korektně, ale raději se zeptám, zda-li o tomto problém něco nevíte.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď a omlouvám se za delší dotaz, ale stručněji to nedokážu popsat.

Píši sem po konzultaci na Facebook chatu s CZ Lenovo podporou.

Administrator
Administrator
Lokace: SK
556 zobrazení
Zpráva 2 z 10

Re: Občasné zpomalení klávesnice (repeat rate) na Y50-70 Touch

Ahoj SGvagon,

vitaj v komunite! Poobzeral som sa i v našich ostatných komunitách, no nevidel som zatiaľ nikoho spomínať v súvislosti s Y50-70 Touch rovnaký symptóm. Čo sa týka iných ako Lenovo ovládačov, chýbajúca funkcionalita ma neprekvapuje. To je práve dôvod, prečo výrobcovia vydávajú vlastné ovládače - aby fungovali všetky funkcie a vychytávky tak ako majú. Uvidíme, či sa časom ozvú aj iný užívatelia, ktorí pozorovali rovnaké správanie.

Mimochodom, čo si vlastne urobil alebo zmenil, že teraz už vyše 4 dní mašina štartuje tak ako má? Alebo nič konkrétne?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

SGvagon
Token Ring
554 zobrazení
Zpráva 3 z 10

Všimnul jsem si, že zrovna můj SMB Synaptics nahrazuje v systémových zařízeních (ve správci zařízení) SMB_driver_Intel.sys za svůj Synaptics SMBus Driver. Nicméně výše zmíněný SMB_driver je součástí USB 3.0 ovladačů. Tak jsem je nainstaloval (před tím jsem je neměl, protože USB 3.0 mi fungovaly korektně) .
A co se týče tohoto problému jako takového, tak si stačí dohledat na anglickém Lenovo forum slovíčko repeat rate keyboard a vyskáče mnoho dotazů s tímto problémem.
SGvagon
Token Ring
542 zobrazení
Zpráva 4 z 10

Je to zvláštní občas mám tento problém pouze, pokud mám něco zapojené v USB 3.0 . Jako kdyby s nimi měl touchpad na SMB portu něco společného.

Administrator
Administrator
523 zobrazení
Zpráva 5 z 10

Áno, diskusie na túto tému som videl, problémom však je, že sú roztrúsené cez všetky kategórie, nevzťahujú sa na jeden model a nie sú konzistentné, čo sa týka samotného symptómu - v každej z tých diskusií sa zdá byť situácia iná i keď symptóm je rovnaký.

A ako to myslíš, že občas? Mávaš ten problém i vtedy, pokiaľ na USB Portoch zariadenia nič iné nevisí?

S pozdravom,

Juraj

Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

SGvagon
Token Ring
516 zobrazení
Zpráva 6 z 10

Občas znamená, že problém se zpomalováním klávesnice je čistě náhodný, ale častější, když mám cokoliv zapojeného v USB 3.0 při spouštění.
Každopádně instalace USB 3.0 ovladačů tento problém očividně vyřešila.
Občas mám delší bootovací animaci loga windows při spouštění notebooku nebo mírně sekané načítací kolečko na Vítejte, ale klávesnice se již nezpomaluje.
Dotazy ohledně zpomalení klávesnice jsou roztroušené, protože podle mne sami uživatelé neví, čím by toto mohlo být způsobeno. Třeba také mají modely se Synaptics na SMB portu a nemají USB 3.0 ovladač, protože jim USB 3.0 fungují.
Opravdu těžko říct.
SGvagon
Token Ring
515 zobrazení
Zpráva 7 z 10

Já si např. zprvu myslel že zpomalení klávesnice způsobuje bios nebo Intel ovladač, ale na Touchpad jsem narazil čistou náhodou, protože už jsem byl jednoduše v koncích.
SGvagon
Token Ring
485 zobrazení
Zpráva 8 z 10

Ano, tak problém je skutečně v absenci USB 3.0 ovladačů. Na zkoušku jsem je zkusil opět odinstalovat a ihned se vrátilo zpomalení klávesnice a zásek načítací animace na obrazovce s Vítejte. Zjistil jsem, že i dotyková vrstva jede na USB (Po odinstalaci USB 3.0 se odinstaloval i Atmel maXTouch Digitizer) . Takže v USB 3.0 ovladači je skutečně něco, co řeší tyto problémy.
+ po instalaci se musí notebook úplně vypnout a zapnout. Restart problém neřeší, což mne zprvu trochu vylekalo.
Administrator
Administrator
482 zobrazení
Zpráva 9 z 10

Vďaka za Tvoj príspevok, budem si to v súvislosti s repeat rate pamätať. Je to ale skutočne zvláštne, niekedy vedia byť mašiny ako živé organizmy, celá veda zistiť, kde je chyba Mrkám

S pozdravom,

Juraj

SGvagon
Token Ring
479 zobrazení
Zpráva 10 z 10

Což mne občas děsí Velký úsměv . Proto jsem ale sháněl Y50-70 , které má podporu všech tří hlavních systémů (W7, 8.1 i 10) a má dedikované grafické karty GTX 860M-960M . Škoda, že se mi nikde již nepodařilo sehnat nový kousek, ale jenom zánovní nebo repasované :-/ .
Jak vidím problémy na Windows 10 , tak jsem celkem rád, že na sedmičkách řeším pouze tyto triviální/kosmetické problémy.