Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo NotebookyLenovo Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

3 Příspěvky

07-30-2021

Czech Republic

2 Přihlášení

5 Page Views

• Registered: ‎07-30-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 5
  • Message 1 of 8

Problém s CPU

2021-07-30, 16:03 PM

Zdravím,
již delší dobu vnímám, že se mi divně chová CPU i při menší zátěži.
Když si nechám přes správce úloh zobrazit graf, vidím, že mi využití lítá většinou od 20 až do 100%, docela různě, a to přímo na notebooku nemusím nic extra dělat.
Dnes, ale i dříve, jsem zkoušel pustit obyčejné video na youtube a sledovat, jak se to chová (viz screen). Pochopitelně při větší zátěži (hry nebo více aplikací) je to ještě razantnější nebo se pohybuje spíše okolo 80-90% průměrně.

screen-cpu

Asi před rokem a půl jsem poprvé měnil teplovodivou pastu (po 3 letech používání) a tenkrát jsem poznal docela zlepšení, ale přesto se to nevyřešilo.

Jedná se o Lenovo V510-15IKB
i7-7500U (2.7GHz/3.5GHz TB, 2 jádra/4 vlákna)
Intel HD Graphics / AMD Radeon R5 M330 2GB
12GB RAM (původně 8GB)

Budu rád za jakékoliv info případně radu, co by se s tím dalo udělat.

Díky.

Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

60 Přihlášení

802 Page Views

• Registered: ‎10-03-2019
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 802
  • Message 2 of 8

Re:Problém s CPU

2021-07-30, 20:19 PM

Ahoj, takéto problémy sú dosť časté, má to na svedomí nejaký proces, ktorý je chybný, alebo to môže byť aj vírus, najlepšie by bolo pozrieť v recource monitor, ktorý proces ti zaťažuje najviac procesor, buď ho zablokuješ pokiaľ to nie je nejaký host potrebný pre chod počítača, ale aj na takéto chybné procesy sú rôzne návody ako ich opraviť. 

Najprv by som skúsil nejaký antivírový program online aby preskenoval počítač potom by som išiel hľadať ten proces, ktorý spôsobuje vyťažovanie procesora a snažil sa ho nejako opraviť alebo zablokovať, mal som aj ja takéto problémy a presne takto som to riešil :)

Odpověď
Možnost

3 Příspěvky

07-30-2021

Czech Republic

2 Přihlášení

5 Page Views

• Message 3 of 8

2021-07-30, 22:13 PM
Ahoj, no nejdivnější mi je to, že jsem celý notebook i docela nedávno přeinstaloval. Každopádně vyzkouším, co radíš, snad mi to pomůže. Docela jsem se už bál, že je prostě procesor už out, když se tak divně chová.
Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

60 Přihlášení

802 Page Views

• Message 4 of 8

2021-07-31, 7:38 AM

Keby je nejaký problém s procesom, tak by ti buď pc nešiel, alebo by sa procesor prehrieval a počítač by sa ti každú chvíľku vypínal, keďže procesor má poistku proti prehriatiu. Najskôr to bude nejaký chybný proces, alebo to môže byt proces, ktorý aktualizuje windows (service host), ten väčšinou dosť dlho beží na pozadí a vyťažuje procesor od 50% vyššie.

Odpověď
Možnost

1 Příspěvky

07-15-2020

Slovakia

2 Přihlášení

15 Page Views

• Registered: ‎07-15-2020
  • Náhledy: 15
  • Message 5 of 8

2021-07-31, 13:55 PM

dobrý deň, mám notebook lenovo idepad l340 15-irh gaming... nedávno som mal problém že keď som hral hru tak po cca 10 minutach hrania mi začala sekať hra na cca 20 fps... ked som pozrel panel uloh tak som zistil že notebook mi nejde na 4,2ghz ale na 0,7 ghz a taktiež bol prehriaty... v servise mi zistili že bol chybny ventilator .... opravili ho a problem zmyzol... no po par mesiacoch mám ten istý problém... notebook sa mi prehreje a sekne ho na 0,7 ghz a musím počkať kým vychladne... ako podklad pod ntb mám chladiacu podložku ktorá je stále zapnutá a pomáha notebook chladiť... prosím vás poradte mi čo to môže byť lebo ja už fakt neviem čo mám robiť a na reklamaciu druhý krát ho dávať nechcem ak sa to dá opraviť niekde v biose lebo notebook potrebujem a čakať na reklamaciu mesiac sa mi vážne nechce... dakujem 

Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

60 Přihlášení

802 Page Views

• Message 6 of 8

2021-07-31, 19:40 PM

@rikynooo ahoj, asi by som ho najskôr skúsil vyčistiť, či nie je niekde pri chladiči alebo ventilátore prach, pravdepodobne bude zaprášený, ale nie som si istý, či môžeš dať dole kryt a vyčistiť ho, lebo každý predajca má iné podmienky záruky. 

Odpověď
Možnost

3 Příspěvky

07-30-2021

Czech Republic

2 Přihlášení

5 Page Views

• Message 7 of 8

2021-08-09, 10:52 AM
Tak jsem zkoušel, co jsi mi radil. Windows Defender mi problém nehlásil, pro jistotu jsem projel celý PC hloubkovým skenem od Avastu, ale také nic nenašel (jak jsem psal, notebook je i nedávno přeinstalovaný). Dále jsem pozoroval přes resource monitor procesy při zatížení a jediné, co zatěžuje je vždy ten daný proces, který je používán - tedy pokud je to video na YT, tak je to prohlížeč. Ostatní procesy jsou v řádech jednotek procent, takže žádné problémy asi. Taky jsem sledoval zatížení při jedné náročnější hře přes HW monitor, kterým sleduji teploty a další údaje počítače, že teplota procesoru se pohybuje i klidně kolem 90-95°C, což už asi není nejlepší. Hra se ale přitom neseká, pouze nemám tak vysoké FPS. Notebook by se vyloženě přehřívat neměl, mám i podložku, aby notebook nebyl přímo na desce, ale zvýšený. Měl by k tomu ještě někdo případně další radu? Děkuji.
Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

60 Přihlášení

802 Page Views

• Message 8 of 8

2021-08-09, 18:50 PM

@Adam4CZ

Ešte ma napadajú dve možnosti : 

1. aktualizácia ovládačov, hlavne grafiky, skontroluj ci máš aj aktuálny bios a ešte aktualizácia Windowsu
  2. pohrať sa troska s možnosťami napájania, skús prejsť z vyváženého na vysoký výkon
Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat
X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Líbí se mi žebříček (Autoři)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše