Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo NotebookyLenovo Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

1 Příspěvky

07-20-2021

Slovakia

2 Přihlášení

10 Page Views

• Registered: ‎07-20-2021
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 10
  • Message 1 of 2

Problém s nabíjaním a výkonom ntb

2021-07-20, 20:16 PM

Kupil som si tento notebook https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-5-14alc05-graphite-grey-kovovy-d6432527.htm a zistil som, že ak sa nabíja a je zapojený do siete, zníži sa mu výkon (cpu ma nižšie mhz a aj teplotu cca 55 stupnov). Ak však kábel vytiahnem, instatne sa výkon zvýši. Nezáleží či má baterka 30 alebo 100%, ak sa nabíja tak je proste nižší výkon. Ako to môžem zmeniť? Mám iba jeden power plan a ten je balanced. Robí to tak od začiatku. Neviem, či je to nejaká lenovo vec alebo za to môže windows. Za všetky rady ďakujem

Odpověď
Možnost

11008 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26853 Přihlášení

587805 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587805
  • Message 2 of 2

Re:Problém s nabíjaním a výkonom ntb

2021-07-23, 16:43 PM

Ahoj IamTheSadLinus,

zariadenie je tak navrhnuté zámerne a správa sa tak, ako sa má. Časť napájania je v tom prípade presmerovaná na batériu a jej dobíjanie a CPU tak nedostáva toľko šťavy, ako by bolo potrebné na plný výkon. Obávam sa, že na toto neexistuje nastavenie ani spôsob, akým by si to mohol obísť.

Ak si už preveril a aktualizoval všetky ovládače zariadenia, najmä BIOS, tak nebude iný spôsob ako zmierniť alebo zamedziť tomuto správaniu.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Předmět Likes

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X