zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
Roman90
Blue Screen Again
Lokace: CZ
205 zobrazení
Zpráva 1 z 3

samovolné vypínání Lenovo ideapad 700 15isk

Ahoj všem,
můj problém u Lenovo ideapad 700 15isk je ten, že se někdy samovolně úplně vypne. (většinou u hraní her online - ty ovšem v klidu do teď zvládal)
Notebook je samozřejme chvíli po záruce.
Přehřívání to nedělá (vyčištěn a přepastován je, teploty max 72)
Přeinstalace windows nepomohl.
Zkusil jsem vyměnit SSD za nový (po 2 dnech opět stejný problém)
Výměna RAM nepomohla.
Baterie v pořádku, adaptér v pořádku.
Win legální, ovladače ze stránek výrobce aktuální.
Po zadání do googlu je zřejmé, že tento problém má více lidí, avšak bez řešení, které by fungovalo.

Pokud má někdo nápad co dál budu vděčný. Děkuji

Administrator
Administrator
Lokace: SK
179 zobrazení
Zpráva 2 z 3

Re: samovolné vypínání Lenovo ideapad 700 15isk

Ahoj Roman90,

obávam sa, že je defekt v HW. Pokiaľ sa mašina samovoľne vypína, bude asi najskôr niečo zle s napájaním na základnej doske, ale pre bližšiu diagnózu by sa na to musel pozrieť náš servis. Tým, že si preinštaloval systém, sa viacmenej vylúčilo, že by to mohlo mať niečo spoločné s SW :/ Pokiaľ je zariadenie mimo záruky, bola by táto oprava spoplatnená. Koľko by to však stálo v tomto prípade by servis vedel povedať až po diagnostikovaní.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Highlighted
SGvagon
Punch Card
Lokace: CZ
67 zobrazení
Zpráva 3 z 3

Re: samovolné vypínání Lenovo ideapad 700 15isk

Řeším podobný problém na mém Y50-70 (předchůdce Y700) . Z ničeho nic se mi před rokem objevil BSOD ohledně paměti RAM a poté již notebook nešel zapnout (pouze se roztočily ventilátory a rozsvítila klávesnice a tak pořád dokola) . Na internetu jsem se dočetl, že problém odezní, pokud je v notebooku pouze jeden RAM modul a to konkrétně v horní pozici. Ano, toto rozchodilo můj notebook. Nicméně po zapojení druhé RAM opět stejný problém.

Řešení? Pokud máš doma kontaktol (sprej na čištění kontaktů a spojů) , vzduch ve spreji a kartáček (např. na zuby) , tak tímto jsem můj problém vyřešil (na 95%) . Prvně profoukat RAM sloty vzduchem ve spreji, poté se nebát a pořádně vystříkat kontaktolem a kartáčkem po chvíli vyčistit všechny piny ve slotech (i z druhé strany plechové žebrování) . Nakonec opět profouknout vzduchem ve spreji a voala. Notebook najednou bere opět obě dvě RAM a již 3 měsíce nemám jediný BSOD či se mi notebook náhodně zcela vypnul (ano, i toto se mi jednou stalo, že se notebook prostě vypnul bez nahlášení jediného BSOD) .

Snad nepíšu příliš pozdě.