Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Lenovo TelefonyLenovo Telefony
Všechna témata fóra
Možnost

4 Příspěvky

07-05-2021

Czech Republic

5 Přihlášení

30 Page Views

• Registered: ‎07-05-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 30
  • Message 1 of 7

P1ma40 upgrade Android 5.1 na 6

2021-07-05, 20:55 PM

Ahoj,

mám Lenovo model P1ma40, Android verze 5.1. Rád bych verzi 6. Když zvolím funkci upgrade, dostanu zprávu, že mám aktuální verzi. Dle tabulky pro smartphony Lenovo by verze 6 měla být k dispozici.

Díky za radu,

Tonda

Odpověď
Odpověď
Možnost

10987 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26848 Přihlášení

587560 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587560

Re:P1ma40 upgrade Android 5.1 na 6

2021-07-06, 11:34 AM

Ahoj TondaM,

keďže bolo zariadenie uvedené na trh takmer pred 7dmimi rokmi a aktualizácia na Android 6 bola vydaná pred 6stimi rokmi, obávam sa, že stiahnuť aktualizáciu cez OTA priamo cez nastavenia zariadenia už nebude možné. Odporučil by som Ti v tejto súvislosti skúsiť to cez počítač, pomocou Rescue and Smart Assistant, ktorý si vieš manuálne stiahnuť z našej stránky podpory.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď

Replies(6)
Odpověď
Možnost

10987 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26848 Přihlášení

587560 Page Views

• Message 2 of 7

2021-07-06, 11:34 AM

Ahoj TondaM,

keďže bolo zariadenie uvedené na trh takmer pred 7dmimi rokmi a aktualizácia na Android 6 bola vydaná pred 6stimi rokmi, obávam sa, že stiahnuť aktualizáciu cez OTA priamo cez nastavenia zariadenia už nebude možné. Odporučil by som Ti v tejto súvislosti skúsiť to cez počítač, pomocou Rescue and Smart Assistant, ktorý si vieš manuálne stiahnuť z našej stránky podpory.

S pozdravom,

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

4 Příspěvky

07-05-2021

Czech Republic

5 Přihlášení

30 Page Views

• Message 3 of 7

2021-07-06, 20:22 PM

Ahoj,

díky za odpověď. Nějak to zkusím vyřešit sám. (Rescue and Smart Assistant už mám - přes něj mj. komunikuji na toto forum).

Tonda

Odpověď
Možnost

4 Příspěvky

07-05-2021

Czech Republic

5 Přihlášení

30 Page Views

• Message 4 of 7

2021-07-09, 4:51 AM

Ahoj,

pro případné další zájemce o zmíněnou problematiku přidávám tento můj aktuální poznatek:

Existují 2 odlišné modely telefonů Lenovo VIBE s podobným názvem, a to P1 (P1a41, P1A42) a P1m (P1ma40). Zatímco pro prvně jmenovaný typ vydal výrobce upgrade na Android verzi 6, pro druhý (můj model) nikoliv (sdělení Adminstrátora Juraje o tom, že "aktualizácia na Android 6 bola vydaná pred 6stimi rokmi" nebudu komentovat). A tak to asi také zůstane.

Pro zájemce o vyšší verzi OS Android pro model P1ma40 existuje tedy v současnosti asi pouze cesta alternativní "custom ROM". Na Internetu je k dispozici celá řada řešení od různým vývojářských skupin pro OS Android verze 7 (Nougat), nebo 8 (Oreo). Zdůrazňuji však, že jde o neoficiální, výrobcem nepodporovaná řešení a pokud se někdo rozhodne jít touto cestou, musí přijmout všechna rizika a všechny důsledky takového přístupu.

Já jsem svůj problém vyřešil a toto téma považuji za uzavřené.

Tonda

Odpověď
Možnost

10987 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26848 Přihlášení

587560 Page Views

• Message 5 of 7

2021-07-09, 12:50 PM

Ospravedlňujem sa, že mi takýto zásadný rozdiel unikol. Informácie som čerpal z nasledovnej tabuľky, ale netušil som, že je až toľkoto modelov telefónu P1.

Juraj

_
_

Odpověď
Možnost

4 Příspěvky

07-05-2021

Czech Republic

5 Přihlášení

30 Page Views

• Message 6 of 7

2021-07-09, 19:55 PM

Ahoj,

díky za reakci. Myslím,že není třeba se omlouvat/ospravedlňovat; já jsem se také původně spletl. Můj příspěvek nebyl myšlen jako konfrontační. Chtěl jsem jen poskytnout můj současný stav informací o daném problému, a to pro případné další hledající.

Děkuji za spolupráci,

Tonda  

Odpověď
Možnost

10987 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26848 Přihlášení

587560 Page Views

• Message 7 of 7

2021-08-04, 13:14 PM

Rozumiem, vďaka za odpoveď. Som si istý, že naša diskusia bude užitočná do budúcna aj pre ďalších používateľov.

Juraj

_
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms