Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

Další diskuseObecná diskuse
Všechna témata fóra
Možnost

8 Příspěvky

05-28-2021

Czech Republic

14 Přihlášení

75 Page Views

• Registered: ‎05-28-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 75
  • Message 1 of 3

Stížnost a žádost

2021-07-15, 4:47 AM

Dobrý den,

od koupě notebooku jsou stále problémy. První jsem zjistil, že jste v systému měli špatně uvedenou záruku, oprava délky záruky proběhla ok. Následně jsem v dalších týdnech objevil další problémy, bohužel jsem je neobjevil v prvních 14 dnech. První jsem zkusil problém vyřešit i s pomocí Lenovo Community, bohužel zde byly i možná i stále mám problémy s registrací, tak jsem pro komunikaci využil můj aletrnativní email sata150@protonmail.com, místo mého preferovaného emailu sata150@gmail.com. Zde jsem řešil hlavně blikání displeje: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Notebooky/Blik%C3%A1n%C3%AD-displeje-notebooku-ThinkBook-15-G2-ARE-%C4%8D%C3%Adslo-produktu-20VG008QCK/m-p/5081693. Postupně jsem zjistil i další problém s klávesnicí. Bohužel všechny zmíněné kroky k vyřešení nepomohly.

Tak jsem se obrátil na autotorizovaný servis Lenovo, který mi byl doporučen i samotným prodejcem. Notebook jsem řádně zabalil bez jakýkoliv vnějších vad. Často jsem sledoval průběh reklamace, ale ne každý den. Do balíku jsem jim vložil informaci, že při testování musí být notebook zapojen do el. sítě (zásuvky). Navíc jsem tuto informaci uvedl i v emailu, který jsem zaslal xxxx@xxxx.xx. Tento popis závady byl přípsán do požadavku, což mi potvrdila XXXXX XXXXX 22.6.2021. Dne 14.7.2021 jsem obdržel zpět notebook, zjistil jsem, že blikání displeje neopravili. A navíc notebook poškodili, chybějící progumování (nožička), dále špatně uzavřený notebook, není divu že ty gumičku pak ztratili. Napsal jsem hned zpětnou vazbu ohledne servisního požadavku číslo 7040155233, který mi přišel na email - nevím odkud je toto číslo, beru to jako servisní protokol 141497.

Téhož dne 14.7.2021 jsem se vydal do servisu osobně a ne sám, v servisu uviděli že to bliká a sepsali novou reklamaci a že nepotřebují zase dopsat informací, že notebook musí být znovu připojen do el. sítě. Navíc mi tvrdili, že mě informovali že chybí nožička, což je lež, ale řekl jsem si, že jim pošlu důkaz že mě o tom neinformovali, tato komunikace v servisu by nikam nevedla. Jestli měli problém, tak mě měli informovat. Po odchodu ze servisu mi asi do hodiny volali z telefonního čísla +420222264455 že prý tam chybí nějaké šroubky. Což mě překvapilo, protože je to další závada na kterou přišli.

Tedy doslova odflákly opravu notebooku. Navíc z telefonního hovoru udělali na mě dojem, že by tam dali neoriginální šroubky, proto žádám o kontrolu opravy notebooku, danému servisu nevěřím že dají notebook do pořádku. Byl bych rád, kdybych dostal konečně notebook bez vad i s prodlouženou délkou záruky o dobu opravy.

Admin Edit: Odstránená mailová komunikácia a meno pracovníčky kontaktného centra v súlade s našimi pravidlami užívania.

Odpověď
Možnost

11006 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26852 Přihlášení

587795 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587795
  • Message 2 of 3

Re:Stížnost a žádost

2021-07-26, 13:29 PM

Ahoj sata150,

ak tomu teda rozumiem správne, notebook sa momentálne nachádza v oprave? Ak áno, tak žiaľ z fór nemáme možnosť odovzdať sťažnosť na aktuálne prebiehajúcu opravu, pri ktorej sa servis snaží odstrániť nedostatky. Alternatívne to však s takouto sťažnosťou môžeš skúsiť priamo cez náš servis, alebo priamo cez predajcu? Predajca by mal mať tieto možnosť najobšírnejšie.

Čo sa týka chýbajúcej nožičiky, tak servis pri prijímaní zariadenia vykonáva ohliadku zariadenia a taktiež dokumentuje všetky nedostatky priamo pri obdržaní, takže by mali mať z chýbajúcej nožičky fotku priamo pri preberaní zariadenia. Spýtal si sa, či je chýbajúca nožička riadne zdokumentovaná a či tieto fotky má servis k dispozícii?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

8 Příspěvky

05-28-2021

Czech Republic

14 Přihlášení

75 Page Views

• Registered: ‎05-28-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 75
  • Message 3 of 3

Re:Stížnost a žádost

2021-07-27, 17:08 PM

Přihlášení sem na Lenovo comunity:

Nelze změnit emailovou adresu, když zadám mou kterou chci užívat: The mailbox already exists. Pokud využiji existující, tak nelze vytvořit profil.

Teď odpovědi:

Notebook se nyní nachází v opravě:

PPL mi vrátil notebook z reklamace - servisní protokol 141497 dne 14.7.2021 a v ten samí den jsem si šel stěžovat na provedenou opravu a jiné vady vzniklé jejich vinou - tedy téhož dne 14.7.2021 začala reklamace 142232 (servisní protokol), notebook mají stále u sebe, který jsem jim osobně donesl a uznali že notebook bliká, osobně ukázal, tak okopírovali popis vady. 

Navíc v den kdy jsem si šel stěžovat na provedenou reklamaci, tak mi technik řekl, že netestoval se zapojením do el. sítě, i když jsem jim to oznámil ještě dřív než provedli svoz což je v v emailu ze dne 22. června 6:16, toto si zaevidovali 22. června 2021 v 9:05.

Že jim chyběla nožička jsem se dozvěděl až při stížnosti na provedenou reklamaci, já vím že nechyběla, když jsem jim notebook posílal. Na jejich dokumentaci jsem se neptal, chtěl jsem jim dokázat že mě o tom neinformovali v průběhu reklamace, což mohu i nadále. Pokud není notebook dobře uzavřen tak jak mi to poslali, nelze jednoduše nasadit polystyren (nebo co je to za materiál), prakticky vždy strhnete gumičky.

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Předmět Likes

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X