Česká a Slovenská komunita

Další diskuseOperační systémy Windows
Všechna témata fóra
Možnost

15 Příspěvky

08-03-2015

Košice, Slovensko

15 Přihlášení

106 Page Views

• Registered: ‎08-03-2015
  • Lokace: Košice, Slovensko
  • Náhledy: 106
  • Message 1 of 26

Lenovo Ideapad 100-14IBY - nefunkčná klávesnica

2020-07-26, 8:13 AM

Ahojte,

Prosím vás o pomoc pri riešení softwarového problému z nefunkčnou klávesnicou na dvoch kusoch Notebookoch Lenovo Ideapad 100-14IBY 80MH007CCK

Nainštalovaný W10 64b - vždy po "nejakom" čase na nich prestane reagovať klávesnica.

Skúšal som odinštalovať posledné aktualizácie Windows keď k tomu došlo, vrátiť zmeny ovládačov, vnútiť mu späť ovládače od Lenova, zrušiť nastavenia klávesnice ako odporúčajú na podpore Lenova, vypnúť herný režim.. nikdy nič nepomohlo až som musel preinštalovať Windows.

Nefunguje ani touchpad čo je divné, lebo klávesnica aj touchpad majú každý svoj ovládač, že.

Tak mám podozrenie, že či nejde o chybný ovládač nejakého (rozbočovača) controleru cez ktoré sa tieto veci k notebooku pripájajú.

Tiež sú potom problémy s pripájaním k Wifi, notebook sa sám nepripojí, teba stále ručne potvrdzovať Wifi, ale niekedy ani to nepomôže až po niekoľkých reštartoch sa Wifi "chytí".

No hádam sa nájde niekto kto bude vedieť čo s tým.

Skúšal som aj chipset dať nový ovládač, ani to nepomohlo.

ďakujem všetkým za odpovede

Palo

Vyřešeno! Přejít na řešení
Odpověď
Možnost

9035 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26620 Přihlášení

570263 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 570263
  • Message 2 of 26

Re:Lenovo Ideapad 100-14IBY - nefunkčná klávesnica

2020-07-27, 12:54 PM

Ahoj Palo,

skúsil si okrem ovládača pre čipset nainštalovať aj zvyšné dva ovládače, ktoré sú pod skupinou pre čipset - Intel TXEI Driver a Intel Sideband Fabric Device Driver? Používaš Windows 10?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_

Odpověď
Možnost

15 Příspěvky

08-03-2015

Košice, Slovensko

15 Přihlášení

106 Page Views

• Message 3 of 26

2020-07-27, 13:00 PM

Ahoj,

Ďakujem pekne za odpoveď.

Skúsil, jeden ovládač z toho nechcelo zobrať, idem to vyskúšať ešte raz a napíšem.

W10 áno, 64b

Vďaka

Odpověď
Možnost

15 Příspěvky

08-03-2015

Košice, Slovensko

15 Přihlášení

106 Page Views

• Message 4 of 26

2020-07-27, 15:40 PM

Tak som nainstaloval ten TXEI driver for Windows a chipset driver for Windows obe 64bit. Intel Sideband fabric Device nevzalo, notebook nesplnuje minimalne poziadavky. Podarilo sa stiahnut nejaky automaticky sken od Lenova ked som na stranke znovu zadal vyrobne cislo, aktualizovalo cez nejaky Lenovo nastroj automaticky Bios. Klavesnica a touchpad od vtedy idu, ale z pripajanim k wifi je stale problem. Pri zapnuti ci restarte musim rucne pripajat, pritom wifi je zapnuta, vidi ju, je dane automaticky pripajat. Dal som driver pre wifi ale nepomohlo, wifi sa odpája aj sama od seba na rôznych routroch.

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

9035 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26620 Přihlášení

570263 Page Views

• Message 5 of 26

2020-07-27, 18:36 PM

To som rád, že to zabralo. Aj som si myslel, že to určite nebude spôsobené nejakou závadou HW, keďže pravdepodobnosť rovnakej HW chyby pri dvoch rovnakých zariadeniach by bola veľmi malá.

Čo sa týka pripájania na lokálnu WiFi, skúšal si pozrieť, či nie sú dostupné aktualizácie Firmwaru pre Tvoj router? Máš možnosť správanie otestovať prípadne na inej sieti WLAN, mimo tej, na ktorej sa symptóm momentálne prejavuje?

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_

Odpověď
Možnost

15 Příspěvky

08-03-2015

Košice, Slovensko

15 Přihlášení

106 Page Views

• Message 6 of 26

2020-07-27, 19:23 PM
Testoval som na dvoch routroch Huawei od Orange a TP Link od Antiku. Cez kábel pripojenie nevypadáva. Nevypadava cez wifi ani na iných zariadeniach ako mobil ci notebook HP a druhe Lenovo. Skontrolujem tie aktualizacie. Inak wifi otestovat neviem, okrem základného ping a tak
Odpověď
Možnost

9035 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26620 Přihlášení

570263 Page Views

• Message 7 of 26

2020-07-28, 18:23 PM

Napriek tomu, že symptóm pozoruješ na dvoch rôznych routeroch, nevidím ďalších používateľov v našich komunitách ani interne, ktorí by spomínali rovnaký symptóm. Odporučil by som Ti skúsiť preveriť verzie firmwaru na routri a ak to nepomôže, môžeš skúsiť dať preveriť laptop u našich technikov v servise, aby zistili či na WiFi module nie je žiadna závada hardwaru. Obávam sa však, že to nebude spôsobené závadou, ale skôr nekompatibilitou medzi routrom a Wlan modulom.

Juraj

_

Odpověď
Možnost

15 Příspěvky

08-03-2015

Košice, Slovensko

15 Přihlášení

106 Page Views

• Message 8 of 26

2020-07-28, 19:04 PM

Ahoj,

Router Huawei HG8245U od Orange na sieti Orange má asi upravené menu a možnosť upgrade firmware tam kde má byť, nevidím.

Router TP Link Archer C6 od Antiku, na sieti Antiku má Providerom prelepené prihlasovacie údaje.

Druhý NB na ktorom sa mi to stalo asi pred rokom, bol na sieti od Telecomu.

Aktualizoval som ešte ovládače bluetooh a letového režimu.

Potom nevypadol zo siete celú noc.

Dal som ho majiteľovi nech testuje, zatiaľ nemám reakciu.

Napíšem hneď ako sa mi ozve, či je to OK.

Veľká vďaka za pomoc

Palo

Odpověď
Možnost

9035 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26620 Přihlášení

570263 Page Views

• Message 9 of 26

2020-07-30, 13:27 PM

No mimo aktualizácie FW routeru a prípadne otestovanie HW Wlan na laptope nič iné odporučiť neviem. Pokiaľ sa nedá manuálne aktualizovať FW routru, je dosť možné, že sa aktualizuje priamo zo siete poskytovateľa, ale nie je to každopádne bežná prax. Najlepšie pre užívateľa je, pokiaľ má nad týmto procesom priamu kontrolu.

Juraj

_

Odpověď
Možnost

15 Příspěvky

08-03-2015

Košice, Slovensko

15 Přihlášení

106 Page Views

• Message 10 of 26

2020-07-30, 13:30 PM
Suhlasim, majitel zatial hlasi ze je NB v poriadku
Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms