Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Przywitanie i dyskusja ogólnaPrzywitanie i często zadawane pytania
Wszystkie Tematy
Opcje

5494 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1356 Łączna liczba zalogowań

49219 Całkowita liczba odsłon

  • POSTY: 5494
  • Zarejestrowany: ‎01-10-2019
  • Lokalizacja: Slovakia
  • WYŚWIETLENIA: 49219
  • Message 1 of 1

Fora dyskusyjne Lenovo - Wytyczne dla Społeczności

2019-03-26, 9:07 AM

Poniższe wytyczne obowiązują w odniesieniu do forów internetowych Lenovo, blogów i innych funkcji społecznościowych. Jako użytkownik tych forów zgadzasz się stosować do tych wytycznych, a także jesteś odpowiedzialny za wszystkie swoje działania oraz za zamieszczane lub przesyłane przez siebie treści. Wszelkie działania podejmowane na forach Lenovo podlegają Polityce prywatności Lenovo i Regulaminowi użytkowania strony internetowej Lenovo.

 

Cele forum dyskusyjnego Lenovo:

Społeczność Lenovo została utworzona w celu zapewnienia przyjaznej przestrzeni, w której użytkownicy produktów i usług Lenovo mogą dzielić się doświadczeniami i wiedzą. Chociaż pracownicy Lenovo mogą od czasu do czasu angażować się w dyskusje oraz oferować porady i sugestie, to forum nie zostało zaprojektowane jako dedykowany i obsługiwany przez personel kanał wsparcia. Jest to nieformalne i publiczne forum, a Lenovo nie gwarantuje dokładności zamieszczonych tutaj informacji i porad - patrz ważna sekcja „Wyłączenie gwarancji” poniżej.

 

Użytkownicy forum nie powinni publikować żadnych poufnych ani zastrzeżonych informacji. Jeśli zdecydujesz się opublikować jakiekolwiek informacje, to oznacza, że oświadczasz, że masz prawo zamieszczać takie informacje i potwierdzasz, że Lenovo nie jest zobowiązane do zachowania takich informacji jako poufnych. Ponadto Lenovo będzie mieć prawo do wykorzystywania takich informacji w dowolnym celu, w tym do wykorzystania wszelkich koncepcji, know-how lub technik zamieszczonych na forum, bez żadnej rekompensaty lub uznania ich autorstwa. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z Regulaminem użytkowania strony internetowej Lenovo i External Submission Policy.

 

Zasady postępowania - Twoje zobowiązania

Firma Lenovo zastrzega sobie prawo do usunięcia z forów dyskusyjnych, według własnego uznania, nieodpowiednich sformułowań i postów, takich jak te wymienione poniżej. W takich przypadkach użytkownik zostanie ostrzeżony, że jego konto może zostać zablokowane w przyszłości.

 

Zakazy

- Żadne posty, identyfikatory stosowane na forum ani adresy e-mail nie mogą zawierać wulgaryzmów (dorozumianych lub wyrażonych wprost) ani języka nienawiści dotyczącego rasy/pochodzenia etnicznego, religii, płci, narodowości lub przekonań politycznych. Posty nie powinny nawiązywać do tych tematów. Wpisy naruszające te zasady będą moderowane i użytkownik otrzyma ostrzeżenie. Powtarzające się wykroczenia mogą skutkować zablokowaniem konta użytkownika.

 

-Nagość lub pornografia w jakiejkolwiek formie, w tym w formie opisów słownych, wyrażeń, zamieszczonych obrazów lub linków do materiałów zewnętrznych nie będzie tolerowana.

 

- Żadne groźby i ataki w stosunku do członków forum, pracowników Lenovo ani firm stowarzyszonych nie będą tolerowane.

 

- Ataki personalne są zakazane.

 

- Sprzeciwianie się faktom i wnioskom opublikowanym przez innych użytkowników jest dozwolone, ale sprzeciw musi być wyrażony w obiektywny i uzasadniony sposób. Traktuj innych z szacunkiem, którego od nich oczekujesz. Pamiętaj, że społeczność istnieje po to, by umożliwić dzielenie się doświadczeniami i wiedzą, a celem wszystkich członków jest optymalne korzystanie z produktów i usług Lenovo. Zastanów się, czy Twoje komentarze służą do prowadzenia merytorycznej dyskusji.

 

- Trolling i celowe zakłócanie dyskusji są zakazane. Zapalne posty lub wątki są niedopuszczalne i mogą być moderowane. Zapalne lub niepotrzebnie kłótliwe komentarze będą traktowane jako trolling. Przedłużona debata z moderatorami lub administratorami na temat ich decyzji dotyczących moderacji postów jest uważana za trolling.

 

- Nie zmieniaj tematu wątków.

 

-Nie tolerujemy vendetty ani kampanii online.

 

- Dopuszczalne jest wyrażenie troski o to, w jaki sposób określona polityka, wydajność lub procedury Lenovo spełnia lub nie spełnia oczekiwań konkretnego klienta, ale niedopuszczalne jest używanie tego forum w celu zorganizowania lub podżegania członków do anulowania zamówień, zwrotów systemów, podejmowania działań prawnych przeciwko Lenovo lub zakłócania normalnych procesów biznesowych Lenovo w inny sposób.

 

-Publikowanie prywatnych i poufnych informacji jest zabronione.

 

- Publikowanie na forum reklam, innych niż reklamy umieszczone przez Lenovo i wszelkie autoryzowane przez Lenovo strony trzecie jest zabronione.

 

-Forum nie służy do prowadzenia handlu online. Użytkownicy nie mogą wykorzystywać forum do działalności w zakresie wystawiania przedmiotów na sprzedaż. Posty, w których użytkownik poszukuje danego sprzętu (np. Szukam systemu 701c) są dozwolone jednorazowo. Osoby fizyczne mogą również zamieszczać pojedyncze produkty Lenovo lub akcesoria jako „na sprzedaż” w forum „Dyskusja ogólna”. Posty dotyczące produktów innych niż Lenovo (na przykład samochodów, łodzi, samolotów, rakiet tenisowych, odtwarzaczy MP3) są niedozwolone. Decyzja o usunięciu lub pozostawieniu na forum postu sprzedażowego każdorazowo należy do administratorów.

 

- Zabronione jest zachęcanie innych do jakichkolwiek nieetycznych, nielegalnych lub niebezpiecznych działań, jak również wymiana informacji, które mogą na pozwolić na takie działania. Na przykład posty dotyczące wymiany haseł, informacji kredytowych lub bankowych lub informacji o uprawnieniach gwarancyjnych służące odzyskaniu odnośnych uprawnień w stosunku do produktów, które gwarancję już utraciły. Żadne posty nie mogą zawierać instrukcji lub wskazówek mających na celu zniweczenie lub ominięcie środków bezpieczeństwa, w tym haseł, mechanizmów blokujących, skanów odcisków palców itp. Ponadto żadne posty nie mogą zawierać bezpośrednich linków ani opisów lokalizacji treści związanych z takimi tematami.

 

-Użytkownicy są zobowiązani do ograniczenia się do jednej osobowości wirtualnej (ID). Użytkownicy Społeczności Lenovo nie mogą rejestrować się pod wieloma identyfikatorami ani korzystać z wielu adresów e-mail. Ta zasada dotyczy blogów Lenovo oraz forum. Publikowanie pod wieloma identyfikatorami może być zwodniczą praktyką i może powodować wprowadzanie w błąd. Konsekwentne korzystanie z pojedynczego identyfikatora/osobowości, podczas zamieszczania komentarzy na temat wpisów na blogach Lenovo, czy też aktywny udział w forum poprawia reputację i zwiększa uznanie członka Społeczności.

 

-Próby zmiany lub uszkodzenia oprogramowania forum są zabronione. Użytkownicy, którzy spróbują to zrobić, zostaną zablokowani.

 

- Posty i podpisy reklamujące produkty i usługi są zabronione.

 

-Używanie osobistych blogów/stron internetowych/zewnętrznych stron internetowych/zasobów nie jest dozwolone, z wyjątkiem przypadków wymienionych poniżej. Linki mogą zostać usunięte według własnego uznania administratorów forum Lenovo. Powtarzające się wykroczenia mogą skutkować zawieszeniem lub zablokowaniem kont.

 

Linki zewnętrzne

Zewnętrzne linki są dozwolone, gdy są one związane z dyskusją, a zawarte w nich informacje nie są dostępne lub nie można ich znaleźć na forach lub stronach internetowych Lenovo. Użytkownicy nie mogą umieszczać linków ani publikować wątków z zamiarem umieszczenia w nich linków do osobistych blogów, stron internetowych lub innych zasobów osobistych w Internecie, ponieważ zostanie to uznane za spam reklamowy. Linki/posty zostaną usunięte według uznania administratorów forum Lenovo. Linki zewnętrzne nie mogą prowadzić do stron zawierających tematy wymienione w sekcji „Zakazy” niniejszych wytycznych. Powtarzające się wykroczenia skutkują wykluczeniem z członkostwa w forum.

 

Podpisy

Użytkownicy są zachęcani do umieszczania swoich danych systemowych w podpisie, ponieważ to pomoże innym w przekazaniu bardziej dostosowanych porad. W podpisach nie można umieszczać żadnych zdjęć. Pojedynczy dyskretny link do osobistej strony internetowej lub innego zasobu online jest dozwolony w linii podpisu. Jednak link nie może kierować do żadnej witryny zawierającej tematy wymienione w sekcji „Zakazy” niniejszych wytycznych. Użytkownicy nie mogą odwoływać się do linku umieszczonego w podpisie w treści ich postu, ponieważ zostanie to uznane za spam reklamowy.

 

Prywatność

Lenovo szanuje prywatność każdego użytkownika - przeglądając lub publikując na Forum Lenovo,  akceptujesz naszą Politykę prywatności. W związku z tym prosimy wszystkich o poszanowanie prywatności pozostałych członków społeczności i pracowników Lenovo, z którymi rozmawiasz przez telefon lub korespondujesz za pośrednictwem poczty e-mail. Posty ujawniające informacje takie jak: treść dyskusji, pełne imiona/nazwiska, adres e-mail lub bezpośredni numer telefonu innych osób bez ich wyraźnej zgody są zabronione.

 

RODO - Unia Europejska

Zgodnie z Ogólnymi Rozporządzeniem Unii Europejskiej o Ochronie Danych (RODO), Lenovo zapewnia użytkownikom przejrzystość, a także funkcjonalność pozwalającą na zarządzanie ich danymi w obrębie Społeczności. Korzystając ze Społeczności Lenovo w dniu 25 maja 2018 lub później, potwierdzasz akceptację naszej zaktualizowanej polityki i zgadzasz się na te warunki. Więcej informacji na temat zarządzania danymi można znaleźć w tym artykule bazy wiedzy.

 

Wytyczne i Zalecenia

Przed utworzeniem nowego wątku najpierw przeszukaj odpowiednią sekcję forum w poszukiwaniu istniejących i powiązanych wątków. Być może pogłębienie wiedzy o istniejącym wątku będzie bardziej konstruktywne dla wszystkich niż stworzenie nowego, potencjalnie zbędnego wątku. Jeśli znajdziesz coś podobnego, ale uważasz, że Twój temat jest wystarczająco unikalny, aby utworzyć nowy wątek, to zrób to starannie dobierając tytuł (patrz poniżej). Podaj kilka uwag na temat istnienia znalezionych wątków i zamieść odpowiednie linki. Pomoże to innym użytkownikom i moderatorom w udzieleniu najbardziej wartościowych odpowiedzi.

 

Publikuj w odpowiednim obszarze forum. Wstawiaj nowe wątki w sekcjach dla konkretnej rodziny systemów, Thinkpadów, ThinkCenter, Lenovo 3000 itd. Wybierz odpowiednią serię systemów - T, X, G, H itd. Moderatorzy przesuną wątki do odpowiednich sekcji.

 

Precyzyjnie tytułuj wątki. Tytuł wątku powinien dokładnie odzwierciedlać temat dyskusji i być możliwie jak najbardziej dokładny technicznie. Unikaj zapalnych lub emocjonalnych stwierdzeń, które nie sprzyjają rozwojowi dyskusji. Tytuły wątków są indeksowane nie tylko dla funkcji wyszukiwania w obrębie forum, ale często zewnętrznie w Google, Yahoo itd. Odpowiednie tytuły wątków pomogą aktywnym członkom społeczności Lenovo, a także osobom niebędącym członkami, które mogą wyszukiwać poza forum. Przykład dobrego tytułu wątku: Thinkpad T pokazuje niebieski ekran po trybie zawieszenia. Przykład złego tytułu wątku: Głupi komputer blokuje się - bezwartościowy śmieć. Moderatorzy mogą zmieniać tytuły wątków, aby były bardziej znaczące, jeśli wybrano mniej odpowiednie tytuły.

 

Używaj obrazów, aby w razie potrzeby pomóc w zrozumieniu problemu. Zrzuty ekranu ustawień, menu rozwijane lub komunikaty o błędach mogą być bardzo pomocne w zrozumieniu problemu i pomocy w jego rozwiązaniu. Czasem pomocne mogą być również cyfrowe zdjęcia systemów i ich środowisk.

 

Szukaj sposobów na wzbogacenie zawartości forum. Opowiedz o forum znajomym użytkownikom produktów Lenovo. Poszukaj okazji do mentorowania młodszych użytkowników - pomóż im na drodze do zdobycia większej wiedzy. Udostępniaj linki do zewnętrznych zasobów i dokumentów, z wyjątkiem przypadków opisanych powyżej w sekcji „Linki zewnętrzne”. Użytkownicy, którzy wyróżniają się konsekwentnym dostarczaniem wysokiej jakości odpowiedzi, które przyczyniają się do wspólnego rozwiązywania konkretnych problemów, uzyskają wyższe rangi i przywileje.

 

Ogranicz dyskusje poza tematem do forum „Dyskusja ogólna”.

 

Istnieją tysiące społeczności internetowych poświęconych różnym tematom, od samochodów, przez astronomię, sztuki ludowe po wędkarstwo. Ta społeczność jest poświęcona rodzinie produktów i usługom Lenovo oraz członkom społeczności, którzy są ich właścicielami, używają i korzystają z nich.

 

Kraj pochodzenia

Członkowie powinni oznaczać swoją lokalizację (kraj pochodzenia) w swoim profilu osobistym. Lokalizacja jest ważna w przypadku porad dotyczących sprzedaży czy usług, ponieważ dostępne opcje mogą różnić się w poszczególnych krajach. To pole jest wymagane podczas rejestracji. Należy pamiętać, że członkowie społeczności z innych krajów mogą nie rozumieć w ten sam sposób metafor, odniesień społecznych lub wyrażeń slangowych. Posty stworzone ze świadomością powyższego mogą być łatwiej zrozumiałe dla wszystkich.  

 

Wymagania techniczne

W celu prawidłowego korzystania z forów internetowych Lenovo, blogów i innych funkcji społecznościowych użytkownik powinien dysponować urządzeniem końcowym połączonym z siecią Internet oraz przeglądarką internetową Microsoft® Internet Explorer 10+, Mozilla Firefox 29+, Chrome 34+ lub inną nowoczesną przeglądarką zgodną z HTML5 i CSS3.

 

Pozostałe informacje

Tryb postępowania reklamacyjnego oraz dane dotyczące usługodawcy świadczącego usługę forów internetowych Lenovo, blogów i innych funkcji społecznościowych, w tym adresy elektroniczne oraz dane kontaktowe określają postanowienia Regulaminu użytkowania strony internetowej Lenovo.

 

Wyłączenie gwarancji i ograniczenie odpowiedzialności

W zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy, Lenovo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokładność, kompletność lub prawdziwość informacji, zdjęć i innych treści zamieszczanych na interaktywnych stronach, niezależnie od tego, czy są one zamieszczane przez strony trzecie, czy przez przedstawicieli Lenovo, a wykorzystanie takich informacji odbywa się na własne ryzyko użytkownika. Opinie wyrażane na forach są opiniami ich autorów, a nie firmy Lenovo lub jej podmiotów zależnych lub stowarzyszonych. Lenovo nie udziela żadnych gwarancji, że wszelkie zgłaszane problemy mogą zostać rozwiązane przy użyciu jakichkolwiek informacji dostępnych na takich stronach. Dostarczając informacje Lenovo nie udziela żadnych licencji na prawa autorskie, patenty ani żadne inne prawa własności intelektualnej. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że publikowanie treści lub przesyłanie materiałów jest dobrowolne, a nic związanego z uczestnictwem nie będzie interpretowane jako tworzenie relacji między pracownikiem a pracodawcą, partnerstwo, joint venture, stowarzyszenie lub agencję z firmą Lenovo. Z ważnych powodów Lenovo może zmieniać, dodawać lub usuwać dowolną część niniejszych wytycznych, lub dowolną część usług i funkcji dostępnych na forach Lenovo w wybranym przez siebie momencie.

 

W zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy, Użytkownik zgadza się chronić Lenovo i jego spółki stowarzyszone oraz podmioty zależne, a także każdego z ich pracowników, przedstawicieli i agentów, od szkód z tytułu jakichkolwiek roszczeń, w tym wynikających z nich kosztów zastępstwa procesowego, podnoszonych przez osoby trzecie, wynikających z informacji, zdjęć i innych treści, które użytkownik przesyła, przekazuje lub udostępnia za pośrednictwem forów Lenovo i interaktywnych stron, a także z ich wykorzystywania oraz z naruszenia niniejszych wytycznych, Regulaminu użytkowania strony internetowej Lenovo, Polityki prywatności lub z naruszenia jakichkolwiek praw stron trzecich. Niniejsze ograniczenie odpowiedzialności stanowi uzupełnienie wszelkich dodatkowych oświadczeń zawartych w Regulaminie użytkowania strony internetowej Lenovo opublikowanym na stronach internetowych Lenovo.

 

Pracownicy Lenovo i Partnerzy Technologiczni:

Podczas tworzenia konta użytkownika forum upewnij się, że nie jesteś anonimowy, użyj firmowego adresu e-mail; @lenovo.com lub odpowiednika. Po zarejestrowaniu się na forum skontaktuj się z jednym z administratorów Społeczności przez prywatną wiadomość, aby Twoja ranga w społeczności mogła być Ci poprawnie przypisana zgodnie z wytycznymi firmy.

Jeśli pracownicy lub partnerzy w dowolnym momencie poproszą użytkownika o dostarczenie im informacji osobistych lub prywatnych w celu dalszego zbadania problemu, upewnij się, że użytkownik zostanie poproszony o wysłanie żądanych informacji za pomocą wiadomości prywatnej i niepublikowanie informacji w otwartym forum. Zdecydowanie zaleca się również, aby pracownicy i partnerzy nigdy nie publikowali swoich danych kontaktowych na otwartym forum.

Pracownicy i partnerzy powinni unikać angażowania się w dyskusje, które mogą prowadzić do oczerniania produktów konkurencji Lenovo lub Lenovo, spekulacji dotyczących produktów niewprowadzonych jeszcze na rynek oraz wszelkich tematów uważanych za wewnętrzne lub poufne informacje firmy Lenovo.

 

Tylko dla pracowników: upewnij się, że zapoznałeś się z następującymi materiałami: Lenovo Code of Conduct oraz Crisis Management in a Social Media Era - Basic Module.

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead


EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty

Zobacz wszystko