Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionLaptopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

08-18-2020

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

35 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 35
  • Message 1 of 3

Rozbudowa Lenovo Legion Y540-17IRH - pamięć i dysk

2020-08-18, 17:56 PM

Cześć,

Proszę o pomoc. Kupiłem laptopa o poniższej specyfikacji:

https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_Y54017IRH?ch=81Q400B1PB&country=

Laptop będzie służył na co dzień do pracy i do okazjonalnego grania (WoW). Chciałbym rozbudować pamięć RAM oraz dokupić dysk. Moje pytania:

1. Obecnie jest zainstalowane 8 GB taktowane 2666 Mhz, z opóźnieniem bodajże CL19 (jeśli ktoś może to potwierdzić, to będę wdzięczny). Gdybym chciał dokupić drugie 8 GB, powinna to być kość o identycznych parametrach? Czy z myślą o dalszej rozbudowie lepiej włożyć do środka 16 GB, a drugie gniazdo zostawić wolne? Z tego co przeczytałem, lepiej mieć 2 kości pracujące w dualu niż jedną. I czy przy zakupie dwóch kości mogę zainwestować w troszkę lepszy parametrowo (częstotliwość, opóźnienie) RAM? Rozumiem, że jedynym ograniczeniem jest wielkość pamięci (max 32 GB), którą obsłuży laptop.

2. Będę chciał zainstalować terabajtowy dysk SSD. Jak rozumiem wystarczy, że będzie zgodny z interfejsem SATA III 2,5"?

Przepraszam jeśli to głupie pytania, ale ostatniego laptopa kupiłem kilkanaście lat temu i trochę wypadłem z obiegu :)

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

5621 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1383 Łączna liczba zalogowań

50099 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 50099

Re:Rozbudowa Lenovo Legion Y540-17IRH - pamięć i dysk

2020-08-19, 8:11 AM

Cześć @Mcj5,

Witaj w Społeczności!

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;)

Generalnie, w przypadku kupowania nowych części dobrym pomysłem jest sprawdzenie kompatybilnych cześci z naszej strony wsparcia (wyszukaj części przy użyciu swojego numeru seryjnego):

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y540-17irh/parts/search?searchType=3&keyWordSearch=Legion%20Y540-17IRH%20Laptop%20%28Lenovo%29

Zakup części z tej listy to gwarancja kompatybilności z Twoim laptopem. Oczywiście można kupić też inne cześci o podobnych parametrach i w większości przypadków zadziałają bez problemu, ale nie możemy zagwarantować ich kompatybilności.

Jeśli chodzi o RAM, to warto skorzystać z opcji dual channel. Jednak, by mieć pewność, że dual channel się włączy, najlepiej kupić zestaw dwóch identycznych kości RAM, które działają razem w dual channel. Niestety, nawet dokupienie takiej samej kosci RAM do tej, która jest obecnie zainstalowana w laptopie nie zagwarantuje działania w dual channel, dlatego warto zainwestować w zestaw.

Jeśli chodzi o dysk SSD, to jeśli nie zdecydujesz się na dysk z listy kompatybilnych części, wystarczy upewnić się, że będzie miał opdpowiednie parametry.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Replies(2)
Rozwiązanie
Opcje

5621 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1383 Łączna liczba zalogowań

50099 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 50099
  • Message 2 of 3

2020-08-19, 8:11 AM

Cześć @Mcj5,

Witaj w Społeczności!

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;)

Generalnie, w przypadku kupowania nowych części dobrym pomysłem jest sprawdzenie kompatybilnych cześci z naszej strony wsparcia (wyszukaj części przy użyciu swojego numeru seryjnego):

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y540-17irh/parts/search?searchType=3&keyWordSearch=Legion%20Y540-17IRH%20Laptop%20%28Lenovo%29

Zakup części z tej listy to gwarancja kompatybilności z Twoim laptopem. Oczywiście można kupić też inne cześci o podobnych parametrach i w większości przypadków zadziałają bez problemu, ale nie możemy zagwarantować ich kompatybilności.

Jeśli chodzi o RAM, to warto skorzystać z opcji dual channel. Jednak, by mieć pewność, że dual channel się włączy, najlepiej kupić zestaw dwóch identycznych kości RAM, które działają razem w dual channel. Niestety, nawet dokupienie takiej samej kosci RAM do tej, która jest obecnie zainstalowana w laptopie nie zagwarantuje działania w dual channel, dlatego warto zainwestować w zestaw.

Jeśli chodzi o dysk SSD, to jeśli nie zdecydujesz się na dysk z listy kompatybilnych części, wystarczy upewnić się, że będzie miał opdpowiednie parametry.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

08-18-2020

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

35 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 35
  • Message 3 of 3

2020-08-19, 10:45 AM
Ala, serdecznie dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj wszystko sprawdzę na stronie, którą podałaś :)
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty