Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Przywitanie i dyskusja ogólnaSerwis i gwarancja
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

11-22-2020

Poland

4 Łączna liczba zalogowań

40 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 40
  • Message 1 of 2

IdeaPad S540-14API problem z Synaptics Microphone Array

2020-11-22, 11:08 AM

Witam,

Mam następujący problem, z którym borykam się od 24 października. 

Tego dnia, zupełnie przypadkiem, odkryłem, że przestały mi działać wbudowane mikrofony w moim laptopie. Założyłem na to zgłoszenie serwisowe uprzednio próbując rozwiązać problem samemu, łącznie z ponowną instalacją systemu operacyjnego.

Niestety, to nie pomogło, w związku z czym mój laptop pojechał do serwisu.

Z serwisu komputer wrócił 5 listopada. Rozpakowałem go przy kurierze. Wszystko wyglądało w porządku.

Po dokładnie 1 dniu użytkowania stwierdziłem, że odkleja się dolna ramka przy ekranie LCD (sic!). Założyłem na to zgłoszenie serwisowe w dniu 6 listopada i... nic. 

Od tego czasu, poprzez czat kontaktowałem się z serwisem Lenovo dwa razy, w celu aktualizacji statusu. Za pierwszym razem usłyszałem, że będzie to raczej rozpatrywane jako reklamacja naprawy, ale musi to zatwierdzić ktoś decyzyjny, a za drugim dostałem informację że rozpatruje to dział gwarancji albo coś takiego. Niemniej do dnia dzisiejszego sprawa nie została rozwiązana.

I teraz najlepsze. Wczoraj miałem mieć konferencję online i co? Okazało się. że zespół mikrofonów ponownie szlag trafił! Ponownie przeinstalowałem cały system operacyjny i ponownie wykonałem całą pozostałą diagnostykę i ponownie założyłem zgłoszenie serwisowe, już trzecie na 3-miesięczny komputer! 

I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze, że w czasie kiedy człowiek próbuje pracować z domu online a dzieci muszą się uczyć online, naprawa części, która do pracy online jest niezbędna, okazuje się być wykonana nieprofesjonalnie (bo jak to możliwe, że mikrofon wysiadł dokładnie 16-dni po powrocie z serwisu?!). W ten sposób, komputer prawdopodobnie ponownie pojedzie do serwisu i znów będzie niedostępny dla mojej rodziny przez następny tydzień do dwóch. Jaką mam gwarancję, że tym razem serwis wykona swoją pracę jak należy? Jaką mam gwarancję, że problemem nie jest mikrofon a złącze na płycie głównej, do którego podłącza się mikrofon? Jaką mam gwarancję, że komputer nie będzie musiał być ponownie wysyłany na gwarancji po kolejnych dwóch tygodniach? W moim odczuciu... żadną! 

Reasumując, uważam że niestety takie sytuacje godzą w dobre imię i moje dotychczasowe mniemanie o marce Lenovo.

Pozdrawiam

Adam

Odpowiedź
Opcje

5485 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1355 Łączna liczba zalogowań

49179 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49179
  • Message 2 of 2

Re:IdeaPad S540-14API problem z Synaptics Microphone Array

2020-11-23, 15:25 PM

Cześć @AdamBS,

Witaj w Społeczności!

Przykro mi, że miałeś tak negatywne doświadczenie z naprawą w naszym serwisie. 

Jesli chcesz, przed ponownym wysłaniem sprzętu do naszego serwisu, możesz przesłać mi w Prywatnej Wiadomości numer seryjny swojego laptopa. Przekażę potem ten numer serjyny do kolegów i poproszę o szczególną uwagę podczas naprawy sprzętu w serwisie.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty