Społeczność Lenovo

Smartfony LenovoSmartfony Lenovo Knowledge Base

Dlaczego telefony się przegrzewają?

Jest wiele powodów, które prowadzą do przegrzewania się smartfona, między innymi; warunki sieciowe, wykorzystanie danych (więcej, jeśli 3G / 4G); wszelkie aplikacje korzystające z wideo audio i danych - gry, bluetooth, GPS oraz ładowanie.

 

Kiedy smartfon zostanie użyty i skonfigurowany po raz pierwszy, wiele funkcji będzie używanych w tym samym czasie, co spowoduje, że smartfon moze się przegrzewać. Zazwyczaj po zakupie nowy właściciel testuje wszystkie funkcje telefonu wykorzystując funkcje audio/wideo; konfigurację konta (np. Gmail) z przywróceniem kontaktów, która powoduje wyższy niż normalny przepływ danych; wykorzystanie sieci WLAN/WWAN; instalację aplikacji. W takim przypadku można oczekiwać podwyższenia temperatury telefonu oraz zmniejszenie oczekiwanej żywotności baterii - wszystkie funkcje wymagają zasilania.

 

Stwierdzono, że trzy główne przyczyny przegrzewania się smartfona to:

 

  • Częste korzystanie z kamery, które obejmuje również procesor, który uruchamia algorytmy poprawy obrazu;
  • Granie w gry sprawi, że procesor smartfona osiągnie najwyższą częstotliwość przez dłuższy czas;
  • Korzystanie z sieci 3G / 4G do przesyłania danych - intensywny przesył danych generuje ciepło.

 

Każda z powyższych przyczyn może indywidualnie spowodować, że temperatura smartfona potencjalnie wzrośnie do 10+°C powyżej aktualnej temperatury otoczenia, więc jeśli podczas grania w grę online miałoby zostać odebrane połączenie telefoniczne, smartfon może stać się znacznie cieplejszy niż zazwyczaj, zwłaszcza po umieszczeniu na nagiej skórze, takiej jak ucho.

 

Biorąc pod uwagę powyższe punkty, prawdopodobne jest, że klient odczuje wzrost temperatury pracy smartfona w następujcych przypadkach:

 

  • W pierwszych dniach po pierwotnym zakupie (lub przywróceniu ustawień fabrycznych po aktualizacji) klient w pełni wykorzystuje funkcje audio i wideo smartfona, badając jednocześnie różne funkcje;
  • Intensywne wykorzystanie danych w czasie, gdy Google i inne konta są konfigurowane i sychronizowane na smartfonie;
  • Po zainstalowaniu różnych aplikacji użytkownik testuje różne funkcje wraz z połączeniami głosowymi i przeglądaniem stron internetowych.

 

Nie jest możliwe zbadanie każdego indywidualnego przypadku, ponieważ każda osoba będzie używać swojego smartfona i jego funkcji w inny sposób. Mamy jednak nadzieję, że powyższy artykuł wyjaśnia niektóre z prawdopodobnych scenariuszy i powody, dla których smartfon może wytwarzać ciepło.

Czy ta informacja była pomocna?

Yes Nie

KOMENTARZE

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Autorzy z największą liczba Punktów

Zobacz wszystko

X

Usuń