Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Tablety LenovoTablety Lenovo z systemem Android
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

11-06-2020

Poland

2 Łączna liczba zalogowań

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 1 of 1

Lenovo M10 FHD Plus: nie działa internet z UPC

2020-11-06, 21:21 PM

Cześć

Mam problem z M10 FHD Plus: mam internet z UPC i na tablecie część aplikacji ma problem z dostępem do internetu. Np. Google Play nie wyszukuje aktualizacji, chrome otwiera google.com ale nie otwiera onet.pl, MS Teams nie może się zalogować i wiele innych. Jak udostępnię internet z telefonu (Orange) to nie ma żadnego problemu: wszystko działa, ściągnęła się nawet ostatnia aktualizacja systemu. Próbowałem ustawić prywatny dns ale to nie pomaga. Czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem? Dziś kupiłem ten tablet i taka kaszana :( Dodam jeszcze że na żadnym innym urządzeniu podłączonym do UPC nie mam takiego problemu (w tym 4 inne z androidem).

Update: mały progress: jeśli ustawię jakiś VPN (np. WARP z cloudflare) to internet działa także z UPC. Co zrobić żeby to nie było konieczne?

Update 2: może się komuś przyda: należy skonfigurować dla tabletu statyczne IP, z jakiegoś powodu M10 nie dogaduje się z serwerem DHCP routera UPC. Po ustawieniu adresu statycznego działa sklep, strony, ms teams. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

B.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty