Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Tablety LenovoTablety Lenovo z systemem Android
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

01-21-2021

Poland

23 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 1 of 4

Lenovo M8 TB-8505F - Android 10 - Głośność połączeń

2021-01-21, 12:15 PM

Korzystam z komunikatorów typu "Skype dla firm" i "ClickMeeteng".

W obu, dźwięk jest przekazywany kanałem "Połączenia".

Problem polega na tym, że zakres regulacji głośności takiego połączenia jest jakoś ograniczony i nie mam możliwości wyciszenia dźwięku do 0.

Kanał regulacji głośności połączeń jest schowany (mniemam, że przez systemową nakładkę) i pojawia się tylko podczas zestawionego połączenia.

Dograłem dwa programy "Volume" i "Current volume", które dają dostęp do regulacji ukrytych kanałów.

Nie rozwiązuje to problemu - zakres regulacji dźwięku nadal nie pozwala na wyciszenie do 0.

Coś tu chyba Lenovo przekombinowało ...

Jak to rozwiązać?

Odpowiedź
Opcje

5485 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1355 Łączna liczba zalogowań

49179 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49179
  • Message 2 of 4

Re:Lenovo M8 TB-8505F - Android 10 - Głośność połączeń

2021-01-22, 12:55 PM

Cześć @Piotrek69,

Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem problem... Czy chodzi o wyciszenie własnego mikrofonu podczas połączeń czy też wyciszenie dźwięku połączenia (żeby nie było słychać rozmowy)? Czy próbowałeś używać fizycznych przycisków głośności z boku tableta? 

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

01-21-2021

Poland

23 Łączna liczba zalogowań

30 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 30
  • Message 3 of 4

2021-01-26, 14:41 PM

Witam.

Chodzi o wyciszenie dźwięku połączenia żebym nic nie słyszał. Mikrofon nie bierze w tym problemie udziału.

Używałem regulacji sprzętowej - przyciskami z boku oraz programowej.

Opisze nieco szerzej.

Czysty Android daje dostęp do kilku głośności: "multimediów", "połączenia", "dzwonka", "alarmu" i "powiadomień".

Tablet Lenovo z nakładką daje bezpośredni dostęp do 3: "multimediów", "alarmu" i "powiadomień".

Te trzy kanały działają prawidłowo - muzyka, filmy, radio itp.

Problem pojawia się dopiero przy korzystaniu z komunikatorów.

W "Skype for Bussines" czy "ClickMeeting" dżwięk przekazywany jest przez kanał "połączenia".

(Ten tablet to wersja bez LTE).

Dopiero podczas zestawionego połączenia pojawia się pasek jego regulacji. Ten z symbolem słuchawki.

I tutaj właśnie, zakres regulacji głośności w głośniku jest niepełny.

Mimo, że wg. graficznego wskaźnika głośność powinna być wyciszona do 0, to tak nie jest.

Dźwięk jest na poziomie z jakim się normalnie słucha. On nawet nie jest przyciszony.

Głośność można regulować w jakimś ograniczonym zakresie.

Regulowanie przyciskami z boku oraz dodatkowymi programami typu "Current volume" i "Volume" nic nie daje.

Tak przy okazji, oba te programy pokazują zakres regulacji kanałów 0 - 15 a dla kanału rozmów 0-6 lub 1-7.

Android 10 wersja TB-8505F_S300034_201220_BMP

Pozdrawiam

Odpowiedź
Opcje

5485 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1355 Łączna liczba zalogowań

49179 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49179
  • Message 4 of 4

2021-01-27, 15:44 PM

Cześć @Piotrek69,

Witaj w Społeczności!

Konsultowałam sie w tej sprawie z kolegami, bo sama nie spotkałam się wcześniej z podobnym przypadkiem. 

Sprawdź ustawienia uprawnień dla tych aplikacji. Możesz spróbować usunąć je z tableta po czym ponownie zainstalować. System sam zapyta Cię wtedy o poszczególne ustawienia aplikacji. Zajrzyj do tego artykułu na temat uprawinień dla aplikacji na Androidzie:

https://support.google.com/googleplay/answer/6270602?hl=pl 

Warto też sprawdzić czy aplikacje nie ingerują wzajemnie w swoje działanie. Przed użyciem jednej z aplikacji upewnij się czy druga z nich nie działa w tle. Jeśli jedna z aplikacji działa właściwie gdy druga jest wyłączona, być może to właśnie ta druga aplikacja powoduje ten problem.

Daj znać czy to Ci pomoże :)

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty