Społeczność Lenovo

Tablety LenovoTablety Lenovo z systemem Android
Wszystkie Tematy
Opcje

9 POSTY

01-07-2020

US

20 Łączna liczba zalogowań

98 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 98
  • Message 1 of 13

Lenovo P10 (TB-X705F) rozłącza z WiFi

2020-06-03, 10:41 AM

Od grudnia 2019 r. posiadam Lenovo P10 (TB-X705F). Od samego początku występuje problem z WiFi- stale rozłącza z każdą siecią. A jak już połączy to prędkość jest znikoma (~1 Mbps, a na innych urządzeniach mam po 70 Mbps - internet w domu to 100Mbps). 

Zarówno na polskim jak i angielskim forum Lenovo wiele osób skarży się na ten sam problem w tym modelu. 

Czynności, które podjąłem:

• zmieniałem w routerze częstotliwości zamiennie 2,4 GHz oraz 5 GHz,
  • zmieniałem kanał WiFi,
  • rodzaj zabezpieczeń w routerze,
  • zmieniłem router,
  • factory reset w tablecie.

Nic nie pomogło. Problem ciągle występuje.

Ostatecznie skonsultowałem się z pomocą Lenovo i zalecili, abym odesłał go do autoryzowanego serwisu CTDI.  I oto co z serwisu mi odpisali:

Szanowny Kliencie,

Podczas pobytu w serwisie zgłaszana usterka związana z wadliwym funkcjonowaniem urządzenia nie wystąpiła. Wszystkie parametry oraz funkcje odpowiadają wymogom producenta. Przeprowadzony test nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Prosimy o częste czyszczenie pamięci w celu zapewnienia płynności i stabilności działania urządzenia. Jeżeli powyższe czynności nie przynoszą oczekiwanego rezultatu zalecamy naładowanie baterii urządzenia do min 50% a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych.

Urządzenie jest sprawne.

Co w tym przypadku mam zrobić? 

Nie da się korzystać normalnie z urządzenia. Jest jeszcze na 1,5 rocznej gwarancji. Jeżeli jest to wina oprogramowania, to dlaczego Lenovo tego nie naprawi? 

Problem trwa już pół roku. 

Ten sam problem - nadal nierozwiązany:
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and-Phablets/Lenovo-P10-WiFi-signal-significantly-lower-when-in-Landscape-orientation/m-p/4592061?page=1#5065356

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and-Phablets/P10-TB-X705F-Red-Line-Turns-itself-off/m-p/5017664?page=1#5065353

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and-Phablets/Lenovo-tab-tb-x705f/m-p/5017621?page=1#5065342

i jest tego dużo więcej.

Jeżeli czyta to ktoś z przedstawicieli Lenovo, to proszę o przekazanie problemu wyżej w strukturze firmy.

Proszę o konstruktywną odpowiedź.

Odpowiedź
Opcje

2066 POSTY

01-10-2019

SK

1067 Łączna liczba zalogowań

29893 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 29893
  • Message 2 of 13

Re:Lenovo P10 (TB-X705F) rozłącza z WiFi

2020-06-04, 10:13 AM

Cześć @macaronipasta,

Witaj w Społeczności!

Dziękuję za zgłoszenie tego problemu! Sama korzystam z P10, i nie miałam podobnych problemów. Po jakim czasie tablet rozłącza się z WiFi? Jak często się rozłącza? Czy rozłączenie następuje na przykład po uśpieniu? Czy reset tableta przyniósł jakąś poprawę (choćby krórkotrwałą)?

Możesz spróbować skorzystać również z Lenovo Moto Smart Assistant, kilka osób na naszym anglojęzycznym forum potwierdziło, że użycie funkcji rescue rozwiązało ich problemy z rozłączaniem się tableta z urządzeniami Bluetooth.

https://support.lenovo.com/es/pl/solutions/ht102605

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Odpowiedź
Opcje

9 POSTY

01-07-2020

US

• Message 3 of 13

Dot::Lenovo P10 (TB-X705F) rozłącza z WiFi

2020-06-04, 10:18 AM

1.Po jakim czasie tablet rozłącza się z WiFi?

Nie ma reguły, raz działa pół dnia dobrze, a raz chwilę zrywa połączenie.

2.Jak często się rozłącza?

Kilka razy dziennie

3. Czy rozłączenie następuje na przykład po uśpieniu?

Nie tylko. Rozłącza także w czasie korzystania z tableta.

4. Czy reset tableta przyniósł jakąś poprawę (choćby krórkotrwałą)?

Żadnej.

Na czym polega funkcja rescue z Lenovo Moto Smart Assistant?

Odpowiedź
Opcje

2066 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 4 of 13

2020-06-04, 12:21 PM

Cześć @macaronipasta,

W aplikacji Lenovo Moto Smart Assistant możesz zaktualizować tableta oraz wykonać reinstalację systemu po podłączeniu tableta do komputera. Zaczęłabym może od zaktualizowania tableta, jeśli to nie pomoże, warto zrobić reinstalację systemu.

Pozdrawiam,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Odpowiedź
Opcje

9 POSTY

01-07-2020

US

• Message 5 of 13

2020-06-04, 12:40 PM
Sprawdzałem i tablet nie ma żadnych aktualizacji. Robiłem już factory reset (wipe data) i to nie pomogło. Skoro aplikacja Lenovo umożliwia ponowną instalacje tej samej wersji systemu to nie ma sensu tego robić, bo jak już wspomniałem robiłem factory reset co jest równoznaczne
Odpowiedź
Opcje

2066 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 6 of 13

2020-06-05, 8:12 AM

Cześć @macaronipasta,

Przyznam, że nie jestem pewna, jaka dokładnie jest różnica między tymi dwoma procesami, ale myślę, że warto spróbować. Jak wspomniałam wcześniej, użytkownicy na forum anglojęzycznym stwierdzili, że Rescue z Lenovo Moto Smart Assistant naprawiło ich problem z rozłączaniem się Bluetootha. Wykonane wcześniej factory resety nie miały większego wpływu na problem.

Pozdrawiam,

Ala

Odpowiedź
Opcje

9 POSTY

01-07-2020

US

• Message 7 of 13

2020-06-05, 8:21 AM
Wczoraj zrobiłem rescue i problem nie zniknął. Co dalej?
Odpowiedź
Opcje

2066 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 8 of 13

2020-06-09, 10:28 AM

Cześć!

W takim razie skontaktuję się z naszym działem technicznym z pytaniem czy spotkali się z podobnymi skargami klientów w tej sprawie. Dam znać jak będę miała jakieś nowe informacje.

Pozdrawiam,

Ala

Odpowiedź
Opcje

9 POSTY

01-07-2020

US

• Message 9 of 13

Dot::Lenovo P10 (TB-X705F) rozłącza z WiFi

2020-06-09, 11:24 AM

Ok, czekam na odpowiedź.

Odpowiedź
Opcje

9 POSTY

01-07-2020

US

• Message 10 of 13

2020-06-09, 20:55 PM
Przypuszczam, że może to być wina oprogramowania również, tak więc łatka naprawiająca wifi mile widziana
Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

Autorzy z największą liczba Punktów

Zobacz wszystko