Społeczność Lenovo

Tablety LenovoTablety Lenovo z systemem Windows
Wszystkie Tematy
Opcje

6 POSTY

03-30-2020

PL

7 Łączna liczba zalogowań

40 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 40
  • Message 1 of 10

YOGA Tablet 2-1051 L

2020-03-30, 22:13 PM

Witam,

Mam wielki problem, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć kopii systemu lub programu, który zmieniłby ISO tradycyjnej instalacji np. windows 10 na instalację USB kompatybilną z YOGA Tablet 2-1051L    s/n **********.  

Po utworzeniu tradycyjnego bootowalnego USB windowsa 10 64bit programem rufus, to nie wykrywa tablet podczas rozruchu.

Oryginalny dysk z recorvery został skasowany lub uszkodzony na urządzeniu. 

Wszystko powstało po instalacji aktualizacji windows 10 i teraz mam komunikat "Trwa cofanie zmian wprowadzonych na Twoim urządzeniu" chwile pomieli po czym restartuje tablet i znowu ten sam komunikat i tak w kółko...

Proszę o pomoc, tablet jest nie do użytku . Jestem skłonny wgrać androida jakby nie było innego wyjścia  - może ktoś już to robił na podobnym urządzeniu?

Pozdrawiam,

Admin edit: Usunięto numer seryjny.

Odpowiedź
Opcje

2066 POSTY

01-10-2019

SK

1067 Łączna liczba zalogowań

29893 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 29893
  • Message 2 of 10

Re:YOGA Tablet 2-1051

2020-03-31, 10:17 AM

Cześć @KluskaREAL,

Witaj w Społeczności!

Bootowalny pendrive powinien być w formacie FAT 32. Wybierz 32 bitową wersję systemu, wtedy instalacja powinna się udać ;) Ponadto, upewnij się, że opcja Secure Boot jest wyłączona w BIOSie. Przy wyborze wersji windowsa 10, sprawdź czy dana wersja jest kompatybilna z Twoim sprzętem. Ostatnie aktualizacje Windowsa 10 moga nie być kompatybilne.

https://support.lenovo.com/us/pl/solutions/ht103535

Daj znać czy tym razem instalacja systemu sie powiedzie ;)

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Odpowiedź
Opcje

6 POSTY

03-30-2020

PL

• Message 3 of 10

Re:YOGA Tablet 2-1051 L

2020-03-31, 13:47 PM

Cześć :)Tak też myślałem, że to wina 64 bitowego systemu. Przez noc pobralem ze strony microsoftu win 8.1 32bit i ładnie wykrywa instalację.W biosie już wylaczylem wcześniej Secure Boot.Bardzo dziękuję Ci Ala_Lenovo za szybką odpowiedz i pomoc, która potwierdziła moje kombinacje alpejskie :)A takie pytanko musi byc dodatkowa karta SD zeby tablet chodzil? aktualnie bez karty sd zawsze karze mi wlozyc dysk magazynujący (czyli karte SD. ale to na startm systemie tym popsutym. Dziękuję i pozdrawiam :)

Edit:

I mam kolejny problem, poniewaz panel dotykowy nie działa podczas instalacji win 8.1

Jakies wyjscie? przejsciowka na mysz? Proszę o podpowiedz.

Edit2:

Na win10 32 bit to samo. panel dotykowy nie dziala podczas instalacji. Czyli bedzie trzeba zakupic adapter usb na usb mini zeby podlaczyc myszkę, ponieważ nie można zatwierdzić pierwszego okna instalacji. Oby podziałało ;)

Odpowiedź
Opcje

2066 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 4 of 10

2020-04-01, 12:33 PM

Cześć @KluskaREAL,

Jeśli problem pojawił sie po reinstalacji systemu, najbardziej prawdopodobną przyczyną niedziałającego ekranu dotykowego są niekatualne sterowniki. Zalecałabym automatyczny skan na naszej stronie wsparcia i sprawdzenie czy w Menedżerze Urządzeń nie pojawiają się jakieś błędy. Tutaj podobny problem rozwiązany został właśnie przez aktualizację sterowników:

https://forums.lenovo.com/t5/Windows-based-Tablets/Yoga-Tablet-2-Touchscreen-not-workinga-after-Windows-10-Clean/m-p/3360030

Pozdrawiam,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Odpowiedź
Opcje

6 POSTY

03-30-2020

PL

• Message 5 of 10

Dot::YOGA Tablet 2-1051 L

2020-04-08, 16:03 PM

Problem pojawił się na samym poczatku instalacji systemu, co uniemożliwia wyboru opcji podczas instalcji zeby kontynuwać instalację. Wlasnie znalazlem czas na rozwiazanie tego problemu, takze zobacze co uda mi się wymyslec z przejściówka .Dam znac.Pozdrawiam,

Edit1:

Nadal nie działa panel dotykowy lub myszka podłączona do nimi usb. unimożliwiwjac mi instalcje systemu win 10 32bit. W biosie i na uszkodzonym starym systemie normalnie dziala myszka i panel dotykowy.

Chyba sprobuje zainstalowac windows 8.1 moze wtedy zacznie dzialac panel dotykowy podczas instalacji umożliwijącac zainstalowanie ;) Troche maslo maslane , ale napisalem najbardziej zrozumiale ;)

Edit2: 

8.1 32 bit to samo nie dziala panel dotykowy podczas instalacji... kuchnia.. specjalne systemy są do instalacji na tych tabletach? czy zwykle jak sie instaluje na laptopie?

Jak widać na zdjęciu na tym etapie się zaczyna instalacja i tym samym kończy, bo panel dotyk

owy przestaje działać i nawet dołączona mysz na mini usb.

Edit 3: Nie ważne jaka wersja windows 10 czy windows 8.1  - stare czy nowe - ten sam błąd podczas instalacji czyli nieaktywny panel dotykowy / myszki usb / klawiatury usb. 

Ala: "Przy wyborze wersji windowsa 10, sprawdź czy dana wersja jest kompatybilna z Twoim sprzętem. Ostatnie aktualizacje Windowsa 10 moga nie być kompatybilne."

Najstarszy windows 10 32bitowy jaki testowałem jest z wydania April 25, 2017—KB4016240 (OS Build 15063.250).

Odpowiedź
Opcje

6 POSTY

03-30-2020

PL

• Message 6 of 10

2020-04-08, 23:11 PM

Nie mogę odszukać swojego tableta na liście zgodności z win 10 czy obojętnie z jaką kompilacją. Czy mogę prosić o pomoc w odnalezieniu jakie kompilacje są kompatybilne? Z ostatniego win 8.1 nie ma możliwości instalacji przez niedziałajacy panel dotykowy - wyglada na to, że urzadzenie przestało byc wspierane w ostatniej wersji win 8.1

Jedyna wzmianka jest: 

Joga Tablet 2-1051L  - 

Uaktualnienie z systemu Windows 8.1

Odpowiedź
Opcje

2066 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 7 of 10

2020-04-09, 7:51 AM

Cześć @KluskaREAL,

Sprawdzałam kompatybilne Windowsy, i wygląda na to, że jedynie najstarsza wersja Windowsa 10 jest wspierana -  a więc chyba znalazłam to, co Ty:

https://support.lenovo.com/us/pl/solutions/ht103535

Jeśli jeszcze nie próbowałeś, warto spróbować instalacji 32-bitowej wersji Win 10 1507.

Pozdrawiam,

Ala

Odpowiedź
Opcje

6 POSTY

03-30-2020

PL

• Message 8 of 10

2020-04-09, 10:45 AM

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. 

Tak próbowałem windows-10-1507 32bit i ten sam błąd. 

Dowiedziałem się, także, że ten tablet posiada w zestawie klawiaturę, to może wyłącznie przez dołączoną klawiaturę w zestawie zaczyna się inicjację systemu czy całą instalację?

Pozdrawiam :)

Odpowiedź
Opcje

6 POSTY

03-30-2020

PL

• Message 9 of 10

2020-05-11, 17:35 PM
Klawiatura nie pomogła. Cały czas ten sam problem z tabletem podczas instalacji świeżej kopii windowsa na pierwszym oknie nie działa ekran dotykowy co uniemożliwia kontynuowanie instalacji. W biosie ekran dotykowy działa. Jakieś sugestie proszę. Osobiście chyba już wykorzystałem wszystkie moje możliwości. Pozdrawiam,
Odpowiedź
Opcje

6 POSTY

03-30-2020

PL

• Message 10 of 10

2020-07-05, 18:27 PM

Jakiś czas temu miałem okazję naprawiać laptop lenovo i miał podobny problem, że podczas instalacji windows 10 klawiatura i mysz nie działała. Pomogła aktualizacja biosu. 

Problem z tabletem jest taki, że windows 10 jest uszkodzony i się nie uruchamia prawidłowo. A pliki aktualizacji biosu są do pobrania ze strony producenta lenovo jednak jest to plik. exe. do uruchomienia z poziomu windowsa.

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/b2wb1001.txt

Pytanie:

Jest inna możliwość żeby zaktualizować bios? USB? Tylko skąd pliki? 

Proszę o pomoc, jest to jedyna metoda, która mi pomoże rozwiązać mój problem.

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/tablets/yoga-series/yoga-tablet-2-1051/downloads/driver-list/component?name=BIOS%2FUEFI

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

Autorzy z największą liczba Punktów

Zobacz wszystko