Społeczność Lenovo

Tablety LenovoTablety Lenovo z systemem Windows
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

05-14-2020

PL

4 Łączna liczba zalogowań

45 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45
  • Message 1 of 4

Zceglony YOGA Tablet 2-851F

2020-05-14, 23:17 PM

Witam, na początek chciał bym powiedzieć że tablet dostałem od kolegi który z góry dodał że nie działa. Kolega wspomniał że sam instalował na nim windowsa 8, a po którymś updacie tablet po prostu przestał działać.

Jedyne co działa to ładowanie, po podłączeniu tabletu do ładowarki mruga otoczka na guziku power.

Próbowałem już trzymać power na 20 sekund z ładowarką -> odłączyć -> trzymać 20 sekund bez.. nie podziałało.

Komputer nie wykrywa tabletu po podłączeniu do USB.

Rozkręciłem tablet i odłączyłem przewody idące od baterii(a przynajmniej według manuala to są te przewody, dajcie znać jeśli coś sknociłem)

https://imgur.com/a/eBZL1ZG

Odłączyłem przewód pomarańczowy po lewej u góry, i odkręciłem cały moduł głośnika po prawej u góry, po tym wcisnąłem klawisz power na trochę ponad 60 sekund, podłączyłem z powrotem... i nic

Nie mam już pomysłów co dalej robić, a nie jestem za dobry z elektroniką więc wole go dalej nie rozkręcać

Pomysły na naprawę mile widziane, pozdrawiam :P

Odpowiedź
Opcje

2445 POSTY

01-10-2019

SK

1099 Łączna liczba zalogowań

31858 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 31858
  • Message 2 of 4

Re:Zceglony YOGA Tablet 2-851F

2020-05-15, 10:50 AM

Cześć @Pyrokar444,

Witaj w Społeczności!

Jeśli Twój kolega zainstalował na tablecie Windowsa 8, to system operacyjny mógł być problemem. Ten tablet nie wspiera Windowsa 8 (tylko 8.1 i 10) i nie ma dla niego sterowników. Zainstalowanie niewspieranego OS mogło doprowadzić do uszkodzenia tableta.

Inną możliwością jest np. uszkodzona bateria. Można sprawdzić czy wymiana baterii coś zmieni.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Odpowiedź
Opcje

1 POSTY

05-14-2020

PL

4 Łączna liczba zalogowań

45 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45
  • Message 3 of 4

Dot::Zceglony YOGA Tablet 2-851F

2020-05-16, 10:58 AM

Podłączyłem tablet pod ładowarkę i guzik power mrugał przez około 4 godziny po czym świecił już na stałe, więc podejrzewam że bateria jest sprawna skoro udało mi się ją naładować.

Edit.

Kolejna rzecz, podłączyłem słuchawki do jacka w tablecie, i po "włączeniu" tableta słyszę lekki szum i takie .. "pykanie"

Po wyłączeniu tableta poprzez długie przyciśnięcie guzika power szum ustaje

Odpowiedź
Opcje

2445 POSTY

01-10-2019

SK

1099 Łączna liczba zalogowań

31858 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 31858
  • Message 4 of 4

Re:Zceglony YOGA Tablet 2-851F

2020-05-18, 7:49 AM

Cześć @Pyrokar444,

Jeśli ładowanie i bateria działają, to obawiam się, że problem będzie poważniejszy i nie tak łatwy do naprawienia. Być może uszkodzeniu uległa płyta główna. Obawiam się, że zdiagnozowanie i naprawienie problemu nie będzie łatwe. Być może ktoś na forum miał podobny problem i udało się go naprawić, ale obawiam się, że ja nie będę mogła Ci pomóc...

Jeśli zależy Ci na ożywieniu tableta, najlepiej pewnie zabrać go do serwisu. Większość serwisów oferuje darmową wycenę naprawy, jeśli cena będzie zbyt wysoka, możesz zawsze zrezygnować.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

Autorzy z największą liczba Punktów

Zobacz wszystko