anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
S0lar1978
Fanfold Paper
Zarejestrowano: ‎07-10-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 320
Wiadomość 1 z 12

Problem z Lenovo TAB P10 po aktualizacji systemu

Witam wszystkich,

Kilka dni temu wykonałem aktualizację systemu w tablecie Lenovo TAB P10 (model: TB-X705L) do wersji TBX-705L_S200084_190614_ROW (Android 9) i zaczęły się problemy z aplikacjami i przeglądaniem internetu.

Wskazany model tabletu łaczy się z internetm za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej.

Większość stron nie da się przeglądać - działa strona wyszukiwarki Google.pl, ale po kliknięciu jakiegoś linka na liście wyników dalej już nie przejdę.

Klikadziesiąt aplikacji przestało działać - zarówno te do obsługi konta w banku jaki i te od pogody np. Accuweather. Widżety albo się nie ładują albo nie odświeżają. Sklep Google Play Store także nie działa. Te nie działające aplikacje w tym wspomniany sklep zachowują się jakby "nie widziały" połaczenia internetowego via GSM. Jak właczę WiFi to wszystkie aplikacje śmigają. Próbowałem już resetować tablet do ustawień fabrycznych, ale bez oczekiwanego skutku, tzn. aplikacje, które nie działają w dlaszym ciągu nie łączą się z internetem.

Działają natomiast aplikacje Facebook, YouTube, Gmail czy VLC.

W związku z powyższym zwracam się do Was o jakieś rozwiązanie problemu. Czy można np. przywrócić poprzednią starszą wersję systemu z ukrytej partycji Recovery ( jeśli taka istnieje)? Może na forum by się wypowiedział na powyższy problem ktoś z serwisu Lenovo. Proszę pomóżcie przywrócić mi działanie apek.

Pozdrawiam

S0lar1978

Tomasz D.

Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 269
Wiadomość 2 z 12

Dot.: Problem z Lenovo TAB P10 po aktualizacji systemu

Cześć Tomasz,

Witaj w Społeczności!

Dziękuję za drobiazgowy opis problemu Emotikon: Szczęśliwy 

Najpierw dla pewności sprawdź swoje ustawienia dotyczące mobilnego internetu w tablecie (Settings- Network & Internet - Data usage). Spróbuj włączyć Background data w aplikacjach, które nie łaczą się z internetem i sprawdź czy nie masz ustawionego trybu oszczędzania transmisji danych (Mobile Data Saver).

Czy mógłbyś podać mi również wersje aplikacji, które nie łączą się z Internetem mobilnym? Przekażę wtedy sprawę do naszego działu technicznego i zbadamy problem.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Highlighted
S0lar1978
Fanfold Paper
Wyświetleń: 254
Wiadomość 3 z 12

Witam

Podaję kilka przykładowych aplikacji, bo nie jestem w stanie podać wersji dla wszystkich niedziałających aplikacji.

Spotify 8.5.13.637

Sklep Google Play Store 15.4.22

Seaport 1.0.80

Pogoda ICM 1.4.7

Moje ING 3.1.0

Kanarek 2.2.0

E-Kiosk 3.3.3

Accuweather 6.0.8

Nie działaja także strony w internecie, np. zalukaj.com czy wp.pl.

Pozdrawiam

S0lar1978

Tomasz Depka

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 180
Wiadomość 4 z 12

Cześć Tomasz,

Dziękuję za przesłane informacje. Nasz dział techniczny jest w trakcie badania tego problemu.

Pozdrawiam,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

S0lar1978
Fanfold Paper
Wyświetleń: 173
Wiadomość 5 z 12

Witam,

Kolejny problem dotyczy ekranu. Zwiększyła się jego czułość dotykowa. Jak pisze jakąś wiadomość, to wpisywane znaki są okresowo zwielokrotniane. Przy czytaniu e-booków pojedyncze tapnięcie powoduje skok o 2-3 stronny dalej zamiast o jedną. Problem nie występuje w sposób ciągły, ale z przerwami - raz ok przez 5 minut, a raz problem występuje za każdym tapnięciem.

Pozdrawiam

Tomasz

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 156
Wiadomość 6 z 12

Cześć @S0lar1978,

Czy próbowałeś przywrócić tableta do ustawień fabrycznych? Dostałam odpowiedź z działu technicznego i nie udało się im zreplikować problemu, więc wygląda na to, że to nie jest coś, co możemy naprawić aktualizacją z naszej strony.

Jeśli przywrócenie tablta do ustawień fabrycznych nie przyniesie rezultatu, radziłabym Ci oddać go do serwisu.

Pozdrawiam,

Ala

S0lar1978
Fanfold Paper
Wyświetleń: 138
Wiadomość 7 z 12

Witam,

Tak udało mi się przywrócić system do wersji 8.1. Po przywróceniu ekran, tak jak pisałem wcześniej, stał się zbyt czuły na dotyk. Może to uda Wam się jakoś rozwiązać.

Z poważaniem

Tomasz Depka

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 131
Wiadomość 8 z 12

Cześć Tomasz,

Przez przywrócenie do ustawiań fabrycznych miałam na myśli całkowite wyczyszczenie tableta. Powoduje ono usunięcie wszystkich danych i ustawień, przywracając tableta do stanu w jakim wyszedł z fabryki.

Przy wyłączonym tablecie naciśnij przycisk głośności i power jednocześnie aż uzyskasz logo Lenovo. Wtedy puść przycisk power trzymając wciąż przycisk głośności. Otrzymasz kilka opcji. Wybierz "wipe data/factory reset", a następnie potwierdź przyciskając przycisk power.

Tak to wygląda w praktyce: https://www.youtube.com/watch?v=JeWRHUxqGLc

Jeśli ten sposób nie zadziała, pewnie najlepiej oddać tableta do serwisu.

Pozdrawiam,

Ala

S0lar1978
Fanfold Paper
Wyświetleń: 127
Wiadomość 9 z 12

Witam,

Proszę czytać ze zrozumieniem.

W poscie napisałem, że przywróciłem Androida do wersji 8.1. Tablet przywrócił taką wersję systemu.

A co z problemem z ekranem - patrz posty wcześniejszy.

Z poważaniem

Tomasz Depka

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 122
Wiadomość 10 z 12

Cześć Tomasz,

Przywrócenie tableta do ustawień fabrycznych nie powinno powodować przywrócenia poprzedniej wersji Androida. W poprzednim poście opisałam procedurę przywracania do ustawień fabrycznych - powoduje ona usunięcie wszystkich danych, aplikacji itp, ale system operacyjny powinien zostać taki jaki był przed resetem. W jaki sposób przywróciłeś wersję 8.1? Problem z ekranem może być rezultatem przywrócenia poprzedniej wersji systemu operacyjnego.

Spróbuj wykonać opisaną powyżej procedurę przywrócenia do ustawień fabrycznych, a następnie ściągnąć najnowszą wersję Androida (jeśli nie ściągnie się automatycznie) i daj znać jak zachowuje się tablet. 

Przepraszam jeśli źle Cię zrozumiałam i już wykonałeś te czynności. Jeśli wersja Androida zmieniła się po przywróceniu tableta do ustawień fabrycznych, to znaczy, że reset nie zadziałał tak jak powinien.

Pozdrawiam,

Ala