Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

ThinkPad ModelleriThinkPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

6 İLETİ

02-21-2021

Turkey

8 Oturum açma işleminin

55 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎02-21-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 55
  • Message 1 of 6

Eski bios sürümüne dönme

2021-03-03, 12:22 PM

Eski bios sürülümüne dönmek istiyorum çünkü 0.38 ghz sabit hız hatasını alıyorum fakat lenovo güncelleme sayfasından indirdiğim eski sürüm bios güncellemeri kurmak istediğimde (Bios image file does not match this system.The utility has not completed.) hatasını alıyorum başka bir şekilde eski sürüme nasıl dönebilirim ?

Yeni sürümüm bu https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/r1auj34w.exe

cevap
Çözüm
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1289 Oturum açma işleminin

47194 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 47194

Re:Eski bios sürümüne dönme

2021-03-04, 12:10 PM

Merhaba,

Evet, bu şekilde modeliniz için doğru BIOS'u bulabilirsiniz.

BIOS geri alma işleminin BIOS'taki Secure RollBack Prevention seçeneği nedeniyle başarısız olduğunu düşünüyorum. Geri alma işlemini tekrar denemeden önce, BIOS -Security - UEFI BIOS Update Option'a gidin ve Secure RollBack Prevention seçeneğini devre dışı bırakın:

Lütfen bunun size yardımcı olup olmadığını bana bildirin :)

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Replies(5)
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

47194 Sayfa Görünümleri

• Message 2 of 6

2021-03-03, 13:08 PM

Merhabalar,

Lütfen cihazınızın MTM numarasını yazıp bilgisayarınıza kurduğunuz Windows sürümünü belirtebilir misiniz?

Sürücülerinizi nasıl güncellersiniz? Lenovo Vantage'ı, destek sitemizi veya Windows Update'i kullanıyor musunuz? Diğer tüm sürücüleriniz güncel mi?

BIOS'u düşürmek dizüstü bilgisayarınızın anakartına zarar verebilir, bu yüzden bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Modeliniz için eski BIOS sürümünü nasıl edindiniz?

Selamalrımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

6 İLETİ

02-21-2021

Turkey

8 Oturum açma işleminin

55 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

2021-03-03, 18:19 PM

bios versiyon:R1AET34W (1.10 )

windows sürüm:20H2

windows uptade,Lenovo Vantege ve lenovo manuel güncellemelerin hepsini yaptım.Hepsi güncel.

bios eski sürümü lenovo forum danışmanı önerdi önerdiği metin

Bu normalde pil gücü %21'in altındayken işlemci gerilimini azaltarak (undervolt ederek) işlemci saat hızını düşürmek (underclock) şeklinde çalışan, kalan pil süresini uzatmaya yönelik bir BIOS özelliği olabilir. Olabilir diyorum çünkü 0,38 GHz ve 399 MHz hızları genelde bu niyetle kullanılıyor.

Size tavsiye edebileceğim şöyle bir yol var:
USB flaş sürücüye Ubuntu, Debian, Fedora vb. birinin güncel sürümlerinden yazdırıp bilgisayarınızı bununla başlatın ve bu CPU hızını pil gücüyle çalışırken yine alıyor musunuz bakın. Eğer pilde hızı 2 GHz yerine yine böyleyse BIOS'u kurcalamak gerekecek.

BIOS nasıl kurcalanır şöyle bakalım:

Bilgisayarınız açılırken Enter'a basın ve Enter Setup, Enter BIOS veya BIOS Setup seçeneğini kullanıp BIOS'a giriş yapın. Burada önce F9 basarak varsayılan ayarları yükleyin, sonra F10 basarak kaydedip çıkın. Sonra Windows'u veya Linux dağıtımınızı açıp pil gücüyle çalışırken sorun sürüyor mu bakın.

BIOS'a girin, Config -> CPU Power Management'i değiştirin, F10 basarak kaydedip çıkın. Bir şey fark etti mi Windows veya Linux üzerinden bakın.

Eğer hâlâ olmadıysa pcsupport.lenovo.com adresinden ya da Lenovo Vantage veya System Update programlarıyla yazılım güncelleştirmesi var mı bakın. Her şeyin güncel olduğunu onayladıktan sonra farklı BIOS sürümlerini kurup yüklemek için yine pcsupport.lenovo.com adresinde Sürücüler ve Yazılımlar -> BIOS yolunu izleyin ve oradaki BIOS'u indirip kurun ve tekrar BIOS kurcalama adımlarını deneyin. Eski BIOS sürümleri için indirme adresindeki 34 sayılı kısmı daha düşük bir sayıyla değiştirebilirsiniz
Örneğin: https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/r1auj34w.exe

https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/r1auj33w.exe

https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/r1auj32w.exe

cevap
Çözüm
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

47194 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 6

2021-03-04, 12:10 PM

Merhaba,

Evet, bu şekilde modeliniz için doğru BIOS'u bulabilirsiniz.

BIOS geri alma işleminin BIOS'taki Secure RollBack Prevention seçeneği nedeniyle başarısız olduğunu düşünüyorum. Geri alma işlemini tekrar denemeden önce, BIOS -Security - UEFI BIOS Update Option'a gidin ve Secure RollBack Prevention seçeneğini devre dışı bırakın:

Lütfen bunun size yardımcı olup olmadığını bana bildirin :)

Selamlarımla,

Ala

_

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap
Seçenekler

6 İLETİ

02-21-2021

Turkey

8 Oturum açma işleminin

55 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 6

2021-03-04, 13:18 PM

Teşşekürler

Yeni bios sürümü ne zaman gelebilir?

cevap
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

47194 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 6

Ynt::Eski bios sürümüne dönme

2021-03-04, 13:43 PM

Merhaba,

Bu sorunu çözebildiğiniz için sevindim :)

Ne yazık ki, bu model için bir sonraki BIOS'un ne zaman çıkacağını bilmiyorum. Yeni sürücüleri Lenovo Vatage uygulamasıyla düzenli olarak kontrol etmek en iyisidir

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları