Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

ThinkPad ModelleriThinkPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

12 İLETİ

11-10-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

85 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-10-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 85
  • Message 1 of 8

Lenovo L15 BIOS 1.16 güncelleme sonrası siyah ekranda kaldı ve açılmıyor.

2021-02-03, 8:06 AM

Merhabalar,

Bu sabah, (03/02/2021)  mesaimin başlaması sebebiyle bilgisayarımı açtım, Lenovo  vantage BIOS updatesi olduğunu ve kritik olduğunu söylüyordu. Bende hemen updateyi yaptım.  Updateyi yaparken bilgisayar başından ayrıldım.

Geldiğimde bilgisayar siyah ekranda bekliyordu. Power düğmesine 10 saniye kadar basılı tutmama rağmen herhangi bir kapanma yada restart olmadı.

Bu durumda cihaz şu anda hala çalışıyor vaziyette duruyor. Yaklaşık 3 saattir bekliyor daha ne kadar bekleyeceğiz?

Diğer yabancı forumlarda, AC ve Pilin söküldükten sonra 60 saniye kadar bekleyip tekrar çalıştırılması sonucu sorununu çözenlenler varmış. Ben de pili ve AC ı söküp bir süre bekledim ve tekrar çalıştırdım. Fakat değişen bir şey olmadı.

Ayrıca FN tuşuna basınca gelen SmartBeep kodlarını aradım. 

Internal BUS ERROR hatası veriyor gibi gözüküyor,

Actions olarak da, Replace the system board önerisinde bulunulmuş.

Şimdi sabah sabah yayınlanan update ile birlikte işimizden olduğumuz bugün bunun başka bir çözümü yok mu? Ana kartı mı yandı bir update yüzünden?

cevap
Çözüm
Seçenekler

12 İLETİ

11-10-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

85 Sayfa Görünümleri

Ynt::Lenovo L15 BIOS 1.16 güncelleme sonrası siyah ekranda kaldı ve açılmıyor.

2021-03-12, 9:41 AM

Selam,Sanırım sizde aynı sorunu yaşıyorsunuz? Bilgisayarınız hiç açılmıyor siyah ekranda kalıyorsa servise gönderip ana kart değişimi yaptırmanız gerekiyor.Eğer Update sırasında hatalar alıyor ve bilgisayarnız yine de çalışıyorsa updateyi çok fazla zorlamamanızı ve o şekilde şimdilik kullanmanızı öneririm. Bir kararsızlıktan ötürü, BIOS crash oluyor ve PC kullanılmaz hale geliyor.Benim yaşadığım sorunu yaşıyorsunuz kesinlikle servise göndertip ana kart değişimi yaptırdın. Ortalam 1 ay sürüyor. Benim cihazım geldi ve şu anda kullanıyorum.

cevap

Replies(7)
Seçenekler

5057 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1271 Oturum açma işleminin

46164 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 46164
  • Message 2 of 8

Re:Lenovo L15 BIOS 1.16 güncelleme sonrası siyah ekranda kaldı ve açılmıyor.

2021-02-03, 9:48 AM

Merhaba @emrahciftcibasi,

AC'yi ve pili çıkarmayı deneyip  güç düğmesini yaklaşık 15 saniye basılı tutun.

Bu işe yaramazsa, muhtemelen en iyisi dizüstü bilgisayarı servisimize göndermektir. Ne yazık ki, BIOS güncellemesi başarısız olursa, anakart hasar görmüş olabilir...

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

12 İLETİ

11-10-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

85 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 8

2021-02-03, 10:14 AM
Maalesef bu yöntemleri denedim. AC ve Pili çıkarttım ve PC ye olan tüm elektriği kestim. Böylelikle PC kapandı. 60 saniye kadar Power'a basılı tuttum ve sonrasonda Pil ve AC yi taktım. Bilgisayar klavye ışıkları vs yandı söndü fakat 5-10 saniye sonra molodi şeklinde bir Beep sesi duyduktan sonra yine siyah ekran şeklinde kaldı. İlk power'e bastıktan sonra ekranda herhangi bir BIOS logo vs de gözükmedi. Lenovo teknik servis ile görüşüp göndereceğim artık yapacak bişi yok daha fazla zorlamak istemiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.
cevap
Seçenekler

5057 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

46164 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 8

2021-02-03, 10:27 AM

Evet, bu durumda bilgisayarı servisimize göndermek en iyisidir. Desteğimizle telefonla veya web sitemizle iletişime geçebilirsiniz:

https://pcsupport.lenovo.com/contactus 

http://pcsupport.lenovo.com/supportphonelist 

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

12 İLETİ

11-10-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

85 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 8

2021-02-08, 14:30 PM

Selamlar,

ürünü servise gönderdim bakalım inş kısa sürede hallolur, çünkü şu anda çok eski bir bilgisayar ile çalışmak zorunda kaldım ve acayip eğrelti olmuş durumdayım :)

Ayrıca bu sorunu yaşayan başka kullanıcılar da var mı merak ediyorum açıkcası. Bu konuyu görüp de aynı sorunu yaşayan kullanıcılar feedback yaparlarsa süper olur!

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

01-16-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-16-2021
  • GÖRÜNTÜLEME: 25
  • Message 6 of 8

2021-03-11, 22:21 PM

l15 gen1 4750u modeli var. Bios update i başarılı gerçekleştiremiyor ve geri alınıyor sanırım bende de.

cevap
Seçenekler

5057 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

46164 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 8

2021-03-12, 9:37 AM

Merhaba @runo10,

Bu konudaki ilk mesajımda paylaşılan adımlar size yardımcı olmadıysa, bir servis onarımı için destek ekibimizle iletişime geçmenizi öneririm.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap
Çözüm
Seçenekler

12 İLETİ

11-10-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

85 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 8

Ynt::Lenovo L15 BIOS 1.16 güncelleme sonrası siyah ekranda kaldı ve açılmıyor.

2021-03-12, 9:41 AM

Selam,Sanırım sizde aynı sorunu yaşıyorsunuz? Bilgisayarınız hiç açılmıyor siyah ekranda kalıyorsa servise gönderip ana kart değişimi yaptırmanız gerekiyor.Eğer Update sırasında hatalar alıyor ve bilgisayarnız yine de çalışıyorsa updateyi çok fazla zorlamamanızı ve o şekilde şimdilik kullanmanızı öneririm. Bir kararsızlıktan ötürü, BIOS crash oluyor ve PC kullanılmaz hale geliyor.Benim yaşadığım sorunu yaşıyorsunuz kesinlikle servise göndertip ana kart değişimi yaptırdın. Ortalam 1 ay sürüyor. Benim cihazım geldi ve şu anda kullanıyorum.

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları