Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

ThinkPad ModelleriThinkPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

1 İLETİ

04-02-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

30 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-02-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 30
  • Message 1 of 2

Lenovo ThinkPad E590 Serisi Bilgisayar Şarj ve Teknik Servis Sorunu

2021-04-02, 18:44 PM

Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle E590 serisinin ne kadar belalı bir bilgisayar olduğundan bahsetmek istiyorum. Ürünü 2019 yılında aldım ve bu zamana kadar 3kere teknik servise gitti. Ve en son gidişinde tamir olarak geleceğini umduğum bilgisayarımın şarj girişinin içinin resmen parçalanmış ve 3. kere şarja taktığımda artık şarj olmadığına şahit oldum. Bütün videoları ve görüntüleri de sizlerle paylaşıyor olacağım. Bilgisayarımın ESC tuşu koptuğundan dolayı Lenovo bilgisayarı değiştirmeyeceğini belirtti. Bunda okeyim. Müşteri hatası. Ama bilgisayarın şarj girişinde bir problem vardı ve bu hatanın düzeltileceğini umarak tamire gönderdim. Fakat sonuç fiyasko. Sadece BIOS update'inin yapıp makinayı geri göndermişler. Aynı şikayetle gönderdiğim bilgisayarım hiç tamir olmadan ve üstüne üstelik şarj girişi resmen parçalanmış halde geldi. Bu bilgisayarın bir kere anakartı değişti, sonrasında bilgisayar tamamen değişti. Ve ilk gönderdiğim şikayetle gönderdiğimde bilgisayarım tamir olmadı. Bu durumu anlamış değilim. Görüntüleri de sizlerle paylaşıyorum. Yorum sizin. Bozulması imkansız denilen bilgisayarın evde sadece derslere girerek nasıl bozulduğunu da aklım almıyor. Ve asıl üzücü yanı ise 2. fotoğraf bilgisayarı teknik servise göndermeden önceydi.

cevap
Seçenekler

820 İLETİ

04-21-2020

Turkey

449 Oturum açma işleminin

8496 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 8496
  • Message 2 of 2

Re:Lenovo ThinkPad E590 Serisi Bilgisayar Şarj ve Teknik Servis Sorunu

2021-04-04, 21:27 PM

Selamlar, geçmiş olsun

Teknik servisle ilgili yaşadığınız sorundan ötürü canınızın sıkkın olduğunu anlıyorum, buna geçen zamanın geri döndürülememesi de eklenince... Eğer aynı sorundan ötürü üç kez teknik servis yolu gördüyse dört seçimlik hakkınız söz konusu olabilir (emin değilim, fakat bunun Esc tuşunun kırılmasıyla ilgisi olmadığını düşünebiliriz) ama yine de tüketici hakem heyetine başvurmanız size fayda sağlayacaktır. https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları