Lenovo Topluluğu

ThinkPad ModelleriThinkPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

3 İLETİ

11-23-2019

TR

8 Oturum açma işleminin

88 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-23-2019
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 88
  • Message 1 of 4

T430S 2100 Detection error on HDD

2019-11-24, 10:20 AM

Merhaba öncelikle böyle bir platform için teşekkürler, bilgisayarım garip şekilde bios 2.76 güncellemesinden 1-2 gün sonra 2100 hatası almaya başladı, ilk başta main hdd'yi görünce dvd yuvasından çeviriciyle denedim bu sefer orası içinde ultrabay algılanamadı hatası aldım. Son denemeyi yapamadım MSata ile denemeyi düşünüyordum. İçinde intel 240 SSD mevcut cihazın, SSD başka bilgisayarda çalışıyor başka bir bilgisayardan hdd aldım ve taktım, açılışta hdd'ye güç gidiyor ses ve titreşimi mevcut sonrasında güç kesilip hata alıyorum. Şu an bilgisayara 64 GB USB içerisine bootladığım w10 ile açıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. hdd connector soket şu an bağlı ve kontrol ettim düzgün oturuyor. Aklıma direk o soketi değiştiresim geldi fakat Türkiye'de bulabileceğim bir yer bulamadım. Çok teşekkür ederim tekrardan.

Hata fotoğrafları ve hdd connector soket fotoğraflarını ekliyorum.

cevap
Seçenekler

2968 İLETİ

01-10-2019

SK

1124 Oturum açma işleminin

33913 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 33913
  • Message 2 of 4

Ynt: T430S 2100 Detection error on HDD

2019-11-25, 13:34 PM

Merhaba ,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

BIOS güncellemesi hemen yaptıktan sonra her şey normal çalışıyor muydu?

Windows 10 direkt T430S modelinde mi kurdun, yoksa onu başka bir bilgisayarda hazırlayıp, HDD'yi T430S'e mi taktın?

Windows 10 MBR mı GPT mı olarak kurulu?

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

11-23-2019

TR

8 Oturum açma işleminin

88 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-23-2019
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 88
  • Message 3 of 4

2019-12-20, 7:38 AM

Merhaba BIOS güncellemesinden sonra bilgisayarım büyük ihtimalle Hazırda Beklet modundaydı. 1-2 sonra bilgisayarı açmaya kalktığımda böyle bir sıkıntı yaşadım. Bilgisayarın içini tekrardan açtım, tüm soketler düzgün gözüküyor. Pc açılışında Thinkpad ekranına kadar hdd'ye güç verebiliyor, hdd'nin çalıştığını hissediyorum fakat thinkpad ekranı gittiğinde gücü kesiyor. Dün akşam mSATA denedim oda algılanamıyor hatası verdi. Denediğim 3 farklı giriş yeri hepsinde hatayı aldım. Acaba BIOS'tan Disk okumayı kapat gibi bir ayar olabilir mi ?

Bilgisayar w8'den direk w10'a geçiş yapmış. Ve formatlamasını w10 içinden yapıyordum. GBT veya MBR olarak hangisi kuruldu bilmiyorum. Fakat, 4 disk denedim 4 diskte aynı hatayı aldım.

Main Disk soketinde 1 ssd, 1 hdd denedim ikiside aynı hatayı verdi. HDD'nin açılışta çalıştığını hissettim sonrasında güç kesti.

HDD caddy dvd yuvasında 1 ssd 1 hdd denedim tekrar hatayı aldım.

1 mSATA denedim ondada hatayı aldım.

cevap
Seçenekler

2968 İLETİ

01-10-2019

SK

1124 Oturum açma işleminin

33913 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 33913
  • Message 4 of 4

2019-12-23, 17:32 PM

Merhaba ,

Bu denediğin diskler boş muydu, yoksa onlarda da Windows var mıydı? Disk boşsa, bilgisayar hiçbir zaman Windows boot yapamaz.

Bilgisayar açarken BIOS'a girebilir misin? Girebilirsen F9 ve F10 basarak BIOS'u varsayılan ayarlarına döndürmeye çalışabilirsin.

Bundan başka bilgisayar yeniden başlattığında F10 basarak Lenovo Diagnostics uygulamasına girebilirsin. Orada Storage Diagnostics yapabilirsin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

En çok Övgü Puanları alan Kullanıcılar

Kullanıcı Övgü Puanları

Tümü göster