Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

ThinkPad ModelleriThinkPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

1 İLETİ

07-08-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

10 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-08-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 10
  • Message 1 of 2

Thinkpad E15 Gen 2 20T8001UTX kodlu bilgisayara ram upgrade'i

2021-07-08, 10:04 AM

Başlıkta belirttiğim bilgisayara 8GB ram ekleyip dual channel oluşturmak istiyorum. Lenovo'nun önerdiği parçalara bakıyorum ancak bu ram'leri internette bulamıyorum. Ayrıca bilgisayardaki lehimli Ram'in CL değerini de bilmediğim için hiçbir Ram'in tam uyumlu olup olmadığına emin olamıyorum.

1-Tam uyumlu Ram'i nasıl bulabilirim söylerseniz sevinirim.

2-Ayrıca; Lenovo bu konuda destek veriyor mu, Ram'i sağlamak/takmak gibi vb.?

3-Ayrıca Ram'i kendim takabilir miyim, garanti bozulur mu, yoksa bir Lenovo servisine mi taktırmalıyım?

Süreç ile ilgili ayrıntılı bir anlatım yaparsanız çok sevinirim, teşekkürler.

cevap
Çözüm
Seçenekler

1090 İLETİ

04-21-2020

Turkey

641 Oturum açma işleminin

11436 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11436

Re:Thinkpad E15 Gen 2 20T8001UTX kodlu bilgisayara ram upgrade'i

2021-07-08, 14:07 PM

Selamlar, sorularınızı bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışacağım.

Bilgisayarınızdaki belleğin (RAM) CAS gecikmesi (CL) değerini CPU-Z programıyla öğrenebilirsiniz. Bilgisayarınıza eklemeyi düşündüğünüz bellek parçasının saat hızının ve CL değeri eş değerli olmak zorunda değil; saat hızı daha yüksek ve/veya CL değeri daha düşük bir bellek takacak olursanız da uyumlu olduğu sürece bilgisayarınızdaki belleğin hızında sorunsuz çalışır, Ryzen işlemcilerde çift kanal için de bu sorun olmuyor.

1) Lenovo'nun uyumlu olduğunu test edip onayladığı tüm parçalara şu linkten ulaşabilirsiniz: pcsupport.lenovo.com/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-edge-laptops/thinkpad-e15-gen-2-type-20t8-20t9/20t8/20t8001utx/parts/display/compatible

Bu linkin dışındaki parçaların da uyumlu çalışması muhtemeldir. Crucial, Kingston, Hynix, HyperX, Micron, Ramaxel Samsung, Transcend (ve başka) markalarının birçok bellek modülü ThinkPad'lerde sorunsuz çalışır. Araştırmaya başlamak için Crucial.com'daki veya Bilendenal.com'daki bellek arama sayfasını  kullanabilirsiniz. Beğenip almayı düşündüğünüz parçanın uyumluluğunu satıcısına muhakkak danışınız.

2) Çoğu zaman satış ve montajı yapabilecek servisler bulabilirsiniz. Ancak bu sorunun kesin yanıtınını soracağınız yetkili servis verebilir. pcsupport.lenovo.com/contactus

3) Bu sorunun yanıtı forumda sabitlenmiş bir şekilde mevcut, bakabilirsiniz. forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Dizüstü-Modelleri/Ek-RAM-belleği-ve-garanti/m-p/5020276

cevap

Replies(1)
Çözüm
Seçenekler

1090 İLETİ

04-21-2020

Turkey

641 Oturum açma işleminin

11436 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11436
  • Message 2 of 2

Re:Thinkpad E15 Gen 2 20T8001UTX kodlu bilgisayara ram upgrade'i

2021-07-08, 14:07 PM

Selamlar, sorularınızı bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalışacağım.

Bilgisayarınızdaki belleğin (RAM) CAS gecikmesi (CL) değerini CPU-Z programıyla öğrenebilirsiniz. Bilgisayarınıza eklemeyi düşündüğünüz bellek parçasının saat hızının ve CL değeri eş değerli olmak zorunda değil; saat hızı daha yüksek ve/veya CL değeri daha düşük bir bellek takacak olursanız da uyumlu olduğu sürece bilgisayarınızdaki belleğin hızında sorunsuz çalışır, Ryzen işlemcilerde çift kanal için de bu sorun olmuyor.

1) Lenovo'nun uyumlu olduğunu test edip onayladığı tüm parçalara şu linkten ulaşabilirsiniz: pcsupport.lenovo.com/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-edge-laptops/thinkpad-e15-gen-2-type-20t8-20t9/20t8/20t8001utx/parts/display/compatible

Bu linkin dışındaki parçaların da uyumlu çalışması muhtemeldir. Crucial, Kingston, Hynix, HyperX, Micron, Ramaxel Samsung, Transcend (ve başka) markalarının birçok bellek modülü ThinkPad'lerde sorunsuz çalışır. Araştırmaya başlamak için Crucial.com'daki veya Bilendenal.com'daki bellek arama sayfasını  kullanabilirsiniz. Beğenip almayı düşündüğünüz parçanın uyumluluğunu satıcısına muhakkak danışınız.

2) Çoğu zaman satış ve montajı yapabilecek servisler bulabilirsiniz. Ancak bu sorunun kesin yanıtınını soracağınız yetkili servis verebilir. pcsupport.lenovo.com/contactus

3) Bu sorunun yanıtı forumda sabitlenmiş bir şekilde mevcut, bakabilirsiniz. forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Dizüstü-Modelleri/Ek-RAM-belleği-ve-garanti/m-p/5020276

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları