Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

ThinkPad ModelleriThinkPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

4 İLETİ

05-11-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

5 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-11-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 5
  • Message 1 of 8

Lenovo Thinkpad Yoga 14S | Lenovo Vantage sürekli Realtek Audio Driver'ı yüklüyor

2021-05-11, 14:27 PM

Merhaba,

Cihazımda Lenovo Vantage her denememde Realtek Audio'yu indirip yüklüyor ve tekrar güncellemeleri kontrol ettiğimde yine indirilip yüklenecekler listesinde muhakkak aynı versiyonu bulunuyor. (Çoktan indirip başarılı şekilde kurmasına rağmen.)

Yaklaşık 10 günlük cihazım her kapayıp açılmasından yaklaşık 5 dk sonra donuyor. Bununla ilgili Lenovo yetkilisi uzaktan bağlanıp bir takım denemeler yaptı ve geçici olarak sorun çözülmüş göründü. Ancak maalesef sorun aynen devam etmekte. 

Acaba bu iki bahsettiğim durumun bağlantısı olabilir mi? Cihaz yeni, 8 GB RAM ve SSD kullanırken bu şekilde donması can sıkıcı. İş için kullanıyorum ve Adobe PhotoShop dışında hiçbir zorlayabilecek program kurulmuş değil.

Her iki durum için ayrı ayrı veya ikisi için birden çözüm önerisi olanlara şimdiden teşekkür ederim. 

cevap
Seçenekler

5603 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1375 Oturum açma işleminin

49889 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 49889
  • Message 2 of 8

Re:Lenovo Thinkpad Yoga 14S | Lenovo Vantage sürekli Realtek Audio Driver'ı yüklüyor

2021-05-12, 9:53 AM

Merhaba @elerki,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Aygıt Yöneticisi'ne gidip Ses girişleri ve çıkışları kategorisini genişletmeyi deneyin. Orada herhangi bir hata veya uyarı var mı? Bir aygıtın yanında bir uyarı görürseniz, sürücüsünü yeniden yüklemeyi deneyin. Bunu yapmak için ona sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğini seçin. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Doğru sürücü otomatik olarak yeniden yüklenmelidir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

05-11-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

5 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 8

Re:Lenovo Thinkpad Yoga 14S | Lenovo Vantage sürekli Realtek Audio Driver'ı yüklüyor

2021-05-12, 10:15 AM

Bahsettiğim iki duruma da çözüm olmadı maalesef, zira şu an bahsettiğiniz işlemi yaptığımda herhangi bir hata görünmüyor.

cevap
Seçenekler

5603 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

49889 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 8

2021-05-12, 10:30 AM

Merhaba @elerki,

Ses, video ve oyun denetleyicileri kategorisini de kontrol edin. Önceki yazımda anlattığım gibi Realtek Audio sürücüsünü oraya yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

05-11-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

5 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 8

2021-05-12, 10:39 AM

Merhaba,

Bahsettiğiniz kısımda da yüklü ve hatasız çalışır durumda görünüyor.

cevap
Seçenekler

5603 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

49889 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 8

2021-05-12, 12:07 PM

Merhaba @elerki,

Bilgisayarınızda herhangi bir donanım değişikliği yaptınız mı (RAM veya SSD ekleyerek)? Öyleyse, eklenen donanımı kaldırmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Bu işe yaramazsa, Lenovo DDRS aracını kullanarak temiz bir Windows kurulumu yapmayı deneyebilirsiniz. Temiz Windows kurulumu tüm yazılım sorunlarını çözmelidir. Bununla ilgili tüm talimatları burada bulabilirsiniz:

https://support.lenovo.com/tr/tr/solutions/ht103653

Windows kurulumunu gerçekleştirdikten sonra, modeliniz için tüm sürücüleri doğrudan destek sitemizden yükleyin (Windows Update'i kullanmayın). Diğer programları veya uygulamaları yüklemeden önce her şeyin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Temiz Windows kurulumunu gerçekleştirmenin bilgisayarınızdaki tüm verilerin silinmesine neden olacağını unutmayın. Bilgisayarınızda bazı önemli veriler varsa, lütfen Windows'u yeniden yüklemeden önce bir yedekleme yapın.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

05-11-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

5 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 8

2021-05-14, 7:06 AM

Merhaba,

Lenovo Thinkbook Yoga 14S cihazım için herhangi bir donanım değişikliği yapmadım. Cihaz iki hafta önce elime ulaştığı haliyle aynı. Ancak ilk günden beri her açtığımda donma yaşama sorunum sürüyor maalesef. 

Cihazı iş için kullandığım için şu an format atmak benim için külfet olacaktır. Yepyeni bir cihazın bu kadar problem çıkarmasını beklemiyordum. Tüm firmaların forumlarında benzer şikayetler görüyorum, o yüzden çok fazla kafaya takmadan bu cihazı satın aldım, ancak şimdi bu problemle boğuşurken yanlış seçim yapmışım gibi geliyor. 

Cihaz daha önce uzaktan erişimle Lenovo yetkilisi tarafından kontrol edildi ve herhangi bir sorunun olmaması gerektiği söylendi -kontrol sırasında donmasına kendisi de tanık oldu. 

Ayıplı cihaz olma ihtimali var mı? Daha ne kadar bu sorunla boğuşmam gerekiyor? Format atıp tüm verilerimi tekrar yüklemekle uğraştıktan sonra yine aynı sorunla karşılaşırsam benim için tamamen zaman ve para kaybı olacak. 

Gerekirse tekrar bir yetkilinin bağlanıp bana yardımcı olmayı denemesini talep ediyorum.

Teşekkürler,

cevap
Seçenekler

5603 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

49889 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 8

2021-05-17, 15:07 PM

Merhaba @elerki,

Cevabımdaki gecikme için özür dilerim.

Otomatik donanım taramasını Lenovo Vantage uygulamasında çalıştırmayı deneyebilirsiniz - bu, cihazınızdaki bir donanım arızasının tespit edilmesine yardımcı olabilir. Bu video, bir donanım taramasının nasıl yapılacağını gösterir:

Bu sorunu çözmek için temiz bir Windows kurulumu yapmanızı öneririm, ancak bunu yapmak istemezseniz bilgisayarı servisimize gönderebilir veya sürücülerin yeniden yüklemeleri daha fazla deneyebilirsiniz.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları