Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

2 Příspěvky

06-23-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

20 Page Views

• Registered: ‎06-23-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 20
  • Message 1 of 3

2100: Error detection on HDD

2021-06-23, 20:07 PM

Mám ThinkPad E550, W10, vyměnil jsem původní HDD za SSD Kingston SKC600512g. Nepravidelně po několika hodinách skončí NTB práci modrou obrazovkou chyba 2100:

Error detection on HDD. Je to docela otrava ale podle různých odkazů vidím, že nejsem sám, kdo se s tím na různých TP potýká ale nikdo nemá návod na řešení. Testy ukazují na

zaznamenané chyby  odkazují na WmiProviderHost, ale to může být zavlečené. Zaznamenávám také problémy s BIOS J5ET64WW, kde nejde zapnout pouze UEFI. Systematicky se to objevovalo často, dokud jsem neodstranil hibernaci disku. Zkoušel jsem dignostické nástroje Lenova ale vše hlásí "dobrý stav". S ohledem na spousty podobných dotazů to musí to být nějaká drobná ale systematická chybka, kterou lze odstranit jedním parametrem. Děkuji za pomoc.

Odpověď
Možnost

10988 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26849 Přihlášení

587610 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587610
  • Message 2 of 3

Re:2100: Error detection on HDD

2021-06-24, 11:52 AM

Ahoj PetrPetrPetr,

to nové Kingston SSD, ktoré si zabudoval, je klasické SATA SSD, však? 2100 Error detection sa objavuje zvyčajne vtedy, ak je zapojený napr. namiesto CD/DVD mechaniky cez adaptér ďalší disk, no pri natívnom SATA pripojení som zmienku o takejto chybe zatiaľ nevidel. Keďže popisuješ, že po odstránení hybernácie k tomuto symptómu dochádza zriedkavejšie, tipol by som, že laptop nevie poriadne zachádzať s nejakou pokročilou funkciou disku na šetrenie energie alebo nejakou podobnou funkciou. V takom prípade by som asi odporučil skúsiť prevádzku s nejakým úplne iným modelom SSD, najlepšie nejakým, čo najjednoduchším, bez pokročilých funkcií, aby aj správne fungovalo s laptopom.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

2 Příspěvky

06-23-2021

Czech Republic

3 Přihlášení

20 Page Views

• Registered: ‎06-23-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 20
  • Message 3 of 3

Re:2100: Error detection on HDD

2021-06-28, 8:17 AM

Ahoj Juraji,

děkuji za zajímavou myšlenku.

ThinkPad E550 má SCSI DVD mechaniku - vypalovačku HL-DT-ST&Prod_DVDRAM_GUA0N.

Původní disk tam byl samozřejme SATA WD Blue, 1.0TB, WD10SPCK-08HWS, z roku 2014 je se SATA 6.0Gbps.
Nový SSD Kingston  SKC600512G 512GB má SATA III 6.0Gbps.
Žádný jiný disk není připojen.

Pokud dobře rozumím odpovědi, může být problém s kompatibilitou řadiče SATA I a SSD SATA III.
Zkusím se zaměřit na tento nápad na internetu. To jistě zajímá mnoho uživatelů nejen u majitelů TP, stejně jako chyba 2100: Error detection .

Řešení musí být zdarma. S firemním počítačem nemohu dlouhodobě zkoušet staré SSD a shánění nového SSD se starým SATA I není dobrý nápad.

Petr

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms