zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
Filip91
Paper Tape
Lokace: CZ
238 zobrazení
Zpráva 1 z 5

E490 nebo T490

Dobrý den, 

momentálně jsem ve fázi pořízení nového notebooku. 

Měl jsem Acer V3, kdy po třech letech mě odešel displej.. všeobecně nepamatuji kdy mě notebook vydržel déle jak tri roky. 

rozhoduji se mezi modely Řady E a T.

cenový rozdíl je cca 10 000,- 

zajimalo by mě, zda řada T je opravdu tak kvalitní - že cena odpovídá kvalitě. 

Jedná se mi o tuhost těla/pantů/ celkové kvality notebooku..

jedna se o verzi s i5, 8 GB RAM, 256 ssd..

každé názory uvítám Úsměv

Administrator
Administrator
Lokace: SK
227 zobrazení
Zpráva 2 z 5

Re: E490 nebo T490

Ahoj Filip91,

vitaj v komunite! Nemyslím si, že je cena vyššia kvôli použitým materiálom alebo úrovni spracovania. Skôr si myslím, že vidíš rozdiel v cene pri zariadeniach so zjavne rovnakými špecifikáciami (CPU, RAM, HDD/SSD) kvôli drobným odlišnostiam ako je Thunderbolt 3 Port na T490, kvalitnejšia webkamera, lepší WiFi modul atď.

T490 je oproti E490 jednoducho zariadenie vyššej kategórie a tomu zodpovedá i ich vybavenosť a doplnky (porty, moduly atď.).

Osobne som držal oba (aj ich predchodcov) v rukách a nevnímal som nejaký badateľný rozdiel v spracovaní alebo robustnosti, ale možno má niekto i iný pohľad na toto porovnanie? Mrkám

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Filip91
Paper Tape
222 zobrazení
Zpráva 3 z 5

Ahoj, děkuji za názor. 

Oficiální vyjádření Lenovo CZ:

Dobrý den, mezi řadou T a E už jsou větší rozdíly. Jak jsme psali, řada E je převážně plastová. Oproti tomu řada T je tvořena z polyamidových vláken s 50 % příměsí skelných vláken. Jejich konstrukce je tak mnohem odolnější, má nižší hmotnost a delší životnost. Také zaručuje, že i po letech používání bude notebook vypadat jako nový. Jsou v ní lépe uchycené panty, které se i po několika desítkách tisíců cyklů zavření a otevření nijak neopotřebovávají. V modelech řady T je také lepší, tišší a účinnější chlazení, lepší displeje s vyšším jasem (až 500 nitů vs 250 u E řady). Podporují mechanické dokovací stanice, technologii Thunderbolt 3 a mají vyšší maximální RAM paměť (až 48 GB). Řada T má navíc delší výdrž na baterii (v závislosti na modelu, např. E490 vs T490 je rozdíl 3 hodiny ve prospěch T490).

Me osobně o porty vůbec nejde, pokud mě ale řada E vydrží tři roky a řada T 5 let, pak se mě vyšší řada vyplatí.. 

dle vyjádření lenova je kvalita vyšší řady dost znát.. 

no nevím, teď jak se rozmyslet 

ono cca 11 000 příplatek je dost.. 

Administrator
Administrator
Lokace: SK
218 zobrazení
Zpráva 4 z 5

Wou, vidím, že si si tie rozdiely prezrel až do detailov! Priznám sa, že som sám nevedel, že je takýto rozdiel v tom plastovom kompozite medzi T a E, ale je pravda, že rovnako veľký laptop z T série je ľahší ako jeho náprotivok z E série. Pánty možno sú uchytené lepšie, môj T450 a T480s stále presúvam tak, že ich držím za display Velký úsměv ale nemyslím si, že by prevedenie na E sérii bolo menej spoľahlivé. Lepšie chladenie - check, vyšší jas - check, no je to jednoducho zariadenie vyššej rady. Je to tak ako keby sme akúkoľvek ďalšiu radu porovnávali s T sériou, napríklad x1 Extreme a jeho full aluminium konštrukciu.

Vidím na Tvojom príspevku, že tie charakteristiky, ktoré si vymenoval pre Teba predstavujú dosť podstatný rozdiel a preto si myslím, že by si asi mal siahnuť po T rade. I keď by som si najviac prial x1E, T séria mi vždy dobre slúžila a T450 z roku 2015 stále funguje tiptop.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Highlighted
Filip91
Paper Tape
213 zobrazení
Zpráva 5 z 5

Děkuji za diskuzi. 

Asi je rozhodnuto..  Budu doufat že řada T mě vydrží o něco déle jak E..  a vložená vyšší investice se tedy časem oplatí..