Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

2 Příspěvky

12-02-2020

Slovakia

2 Přihlášení

20 Page Views

• Registered: ‎12-02-2020
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 20
  • Message 1 of 4

Lenovo ThinkPad T460 - RAM a SSD upgrade

2020-12-02, 2:03 AM

Zdravím, potreboval by som poradiť s upgradom Thinkpadu T460 (model 20FN003KXS (U3E1))

1. Upgrade RAM. 

Aktuálne mám 8GB RAM (8,00GB Single-kanál DDR3 @ 798MHz). 

Môžem do voľného slotu pridať 16GB (alebo musia byť veľkosti v oboch slotoch rovnaké? tzn. 2x8GB alebo 2x16GB? Aký typ ramky vybrat? Presne taký ako ramka v slote 1 ?

Akú maximálne rozšírenie RAM je možné? 

2. Upgrade pevného disku.

Aktuálne mám SanDisk SD7TB6S256G1001 SCSI Disk Device (SSD) 240GB. Nepostačuje mi kapacita.

Podľa čoho vyberať typ a rýchlosť nového SSD aby ho podporovala základná doska? 

Je možne mať súčasne starý aj nový SSD disk? existujú na doske dva sloty na pevný disk? 

Ďakujem za odpoveď.

Odpověď
Možnost

8493 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26580 Přihlášení

565907 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Náhledy: 565907
  • Message 2 of 4

Re:Lenovo ThinkPad T460 - RAM a SSD upgrade

2020-12-02, 9:48 AM

Ahoj marek182,

798Mhz? To sa mi nejako nezdá, do T460 sa od výroby zabudovávajú moduly s 1600Mhz. V zariadení máš dva sloty, ktoré podporujú dual-channel a max 32GB RAM, tak by som odporučil asi zadovážiť dva nové RAM moduly, ktorými zariadenie upgradneš.

Základná doska má iba jeden klasický SATA slot pre SSD/HDD a v podstate môžeš použiť akýkoľvek disk, no dva v zariadení naraz mať nemôžeš. Listinu všetkých kompatibilných súčiastok pre Tvoje zariadenie nájdeš pod nasledovným odkazom. Návod, ako rozobrať zariadenie do poslednej skrutky nájdeš v Hardware Maintenance Manual.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_

Odpověď
Možnost

2 Příspěvky

12-02-2020

Slovakia

2 Přihlášení

20 Page Views

• Registered: ‎12-02-2020
  • Náhledy: 20
  • Message 3 of 4

2020-12-02, 22:07 PM

Zdravím Juraj,

V prvom rade ďakujem za rýchlu odpoveď.

1, Áno tých 798Mhz sa ani mne nezdá, vyhodil mi to program Speccy, keď som zisťoval akú tam mám RAMku. Reálne tam bude pravdepodobne tých 1600Mhz. 

Zvolil som teda túto Kingston 8GB (podľa oficialnej stránky Kingston by mala byť kompatibilná. Porovnal som aj všetky parametre a sedí so starou ramkou).

https://datacomp.sk/kingston-value-ram-ddr3-so-dimm-1600-mhz-8-gb-cl11-low-voltage_d304681.

Spolu so starou by mi malo 16GB stačiť. A 16GB podľa toho linku kompatibilných súčiastok som na SK ani nenašiel. 

2, Disk som zvolil tento 1TB - https://www.alza.sk/kingston-skc600-1024gb-notebook-upgrade-kit-d5689893.htm

Malo by to byť ok? 

PS: Prečo nemôžem kombinovať rôzne veľkosti RAM od rôznych výrobcov? Napr. 8GB + 16GB

Ďakujem 

Odpověď
Možnost

8493 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26580 Přihlášení

565907 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Náhledy: 565907
  • Message 4 of 4

2020-12-04, 17:32 PM
Na prvý pohľad to vyzerá všetko fajn a myslím, že by malo i fungovať, no istotu budeš môcť mať asi až po tom, ako to celé otestuješ v prevádzke. Myslím, že Speccy hlásil aktuálnu frekvenciu RAM modulu v ten moment, kedy si to pozeral, no jeho maximálna frekvencia by mala byť 1600 Mhz.

Čo sa týka rôznych modulov RAM, môžeš si zabudovať akékoľvek chceš, no pokiaľ budú rôzne, nebudú fungovať v dual channel móde. Taktiež je pravdepodobnejšie, že dôjde k nejakej chybe ak pomiešaš rôzne moduly.

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat
X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Top Kudoed Autoři

Zobrazit vše