Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

61 Přihlášení

812 Page Views

• Registered: ‎10-03-2019
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 812
  • Message 1 of 6

Lenovo thinkpad T410 :)

2021-06-11, 16:14 PM

ahoj, dostal sa mi do rúk thinkpad T410 je to síce postarší notebook ale HW aj po 10rokoch stále super, kolega mi ho dal že by ho chce troska urýchliť, tak som mu povedal že najprv asi hdd vymeniť za ssd a potom windows10 nahodiť keďže w7 skončila podpora a mam taký malý problém s driverom  na grafiku pre w10 (nvidia NVS 3100M) , skúšal som som aj origos driver na w7  aj driver na w10 aj zo stránky lenovo aj zo stránky nviadia ale stále ma nejaký problém.

Keď nainštalujem driver tak všetko v pohode, zvuk aj grafika OK, potom dám reštartovať notebook a keď znovu naskočí tak zvuk nejde a graficka tiež nie, ALE keď notebook vypnem a zapnem tak zase je všetko OK :D je to také troska čudné, s týmto som sa ešte nestretol, keď reštartujem tak nejde zvuk a grafika a keď normálne vypnem a potom zapnem tak vsetko je ako ma byt...

Pozeral som aj po návodoch na nvidiu keď sa nainštaluje w10 ako napríklad vypnúť vsync a režim správy napájania dať na max výkon ale to nezabralo, tak hádam pomôžete :)

dikes

Odpověď
Odpověď
Možnost

10971 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26844 Přihlášení

587400 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Náhledy: 587400

Re:Lenovo thinkpad T410 :)

2021-06-12, 16:54 PM

@ LUKOS wrote:

ja si skôr myslím že niečo v biose treba nastaviť , alebo to súvisís aj tymto 

Žiadne špeciálne BIOS nastavenie neexistuje, ktoré by malo na toto správanie vplyv. Ak treba vypínať fast boot alebo urobiť ďalšie nastavenia systému nie je to nič iné, ako workaroundy, ktoré by pri použití správnych a funkčných ovládačov nemali byť vôbec potrebné. Ako som spomínal, odporúčal by som Ti to skúsiť so staršou verziou Windowsu 10, napr. v1507 alebo v1607. 10 rokov staré zariadenie bude len ťažko fungovať bezproblémovo s najnovšími aktualizáciami Windowsu :/

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď

Replies(5)
Možnost

10971 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26844 Přihlášení

587400 Page Views

• Message 2 of 6

2021-06-11, 17:26 PM

Ahoj LUKOS,

v skutku veľmi zvláštny problém. Inak si to neviem vysvetliť ako tak, že má zariadenie nejaký problém s ovládačmi. Odkiaľ si posťahoval ovládače pre zariadenie? Máš ich z našej EOL stránky, alebo z niekade inakade?

Problém je, že Lenovo nikdy model T410 necertifikovalo pre používanie s Windows 10 a ani nikdy neboli oficiálne vydané ovládače pre toto zariadenie na tento systém. Maximálne sa dajú nájsť ovládače na Win8, ktoré by sa na skorších verziách Win 10 mali dať s istotou použiť. Mal by si možnosť vyskúšať zariadenie otestovať v offline móde a na skoršej verzii Windows 10, ako napr. v1507 alebo 1607?

S pozdravom,

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

61 Přihlášení

812 Page Views

• Message 3 of 6

2021-06-11, 18:29 PM

posledný ktorý som použil bol zo stránky lenova pre w7 x64 optimus

ale aj z nvidia som skúšal, a teraz som skusil aj z eol stranky driver na w8 ale nepomohlo. ešte niečo ma troska prekvapilo, že keď sa pc vypína tak tak tesne pred vypnutím zapípa a kontrolka zapínania chvíľku bliká a potom keď sa zapína tak zase zapípa ale keď sa reštartuje tak to nespraví... 

windows som samozrejme inštaloval offline lebo som nechcel nastavovať heslo a ani žiadne prihlasovanie na windows účet a aj ovládače dával z usb-cka a hneď som zablokoval automatické aktualizácie driverov vo windowse, to mam aj na svojom zablokovane lebo už dávno viem že sú nap.... :)

Odpověď
Odpověď
Možnost

10971 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26844 Přihlášení

587400 Page Views

• Message 4 of 6

2021-06-12, 16:54 PM

@ LUKOS wrote:

Žiadne špeciálne BIOS nastavenie neexistuje, ktoré by malo na toto správanie vplyv. Ak treba vypínať fast boot alebo urobiť ďalšie nastavenia systému nie je to nič iné, ako workaroundy, ktoré by pri použití správnych a funkčných ovládačov nemali byť vôbec potrebné. Ako som spomínal, odporúčal by som Ti to skúsiť so staršou verziou Windowsu 10, napr. v1507 alebo v1607. 10 rokov staré zariadenie bude len ťažko fungovať bezproblémovo s najnovšími aktualizáciami Windowsu :/

Juraj

_
_

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

69 Příspěvky

10-03-2019

Slovakia

61 Přihlášení

812 Page Views

• Message 5 of 6

2021-06-12, 17:06 PM

OK skúsim ešte inú verziu W10, to asi bude tým starším hardwarom. 

Dakujem :)

Odpověď
Možnost

10971 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26844 Přihlášení

587400 Page Views

• Message 6 of 6

2021-06-15, 18:17 PM

Rado sa stalo. Držím palce!

Juraj

_
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms