Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

6 Příspěvky

11-14-2020

Czech Republic

7 Přihlášení

45 Page Views

• Registered: ‎11-14-2020
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 45
  • Message 1 of 8

Problem aktualizace Win 10 Pro - chyba 0x80070000d (ThinkBook 15-IIL)

2021-02-05, 21:00 PM

Od 16.11. 2020 mám notebook ThinkBook 15-IIL (20SM005UCK).
Přestal mi fungovat Win Update.
Při pokusu o instalaci (pravidelné) kumulativní aktualizace KB4598242 neustále hlásí chybu 0x80070000d. 
Instalace vždy začne probíhat, stáhne se 100%, proběhne instalace 100% a až úplně na konci vyhodí hlášku.
Samozřejmě jsem nejprve "podezíral" Microsoft, takže jsem zkoušel různé cesty k odstranění a opakované instalace aktualizací Win Update.
Nic nepomohlo. Udělal jsem tedy úplně čistou přeinstalaci notebooku do továrního nastavení (se smazáním všech dat).
Po reinstalaci Win jsem jako první věc spustil Windows Update a výsledek je stejný - stále chyba 0x80070000d.
Začínám si tedy myslet, jestli není nějaká chyba ve Windows 10 Pro, které jsou dodávané s notebookem.
Bylo by zajímavé, kdyby to nějaký technik v Lenovo mohl otestovat...
Je to poměrně nepříjemné, protože si myslím, že tak nebudu moci instalovat další kumulativní aktualizace (což není ideální z hlediska zabezpečení).
Nemohu stáhnout kumulativní aktualizace KB4598242 (to je klasická) a KB4598291 (to je vylepšení).
(PS: na mém starším notebooku Lenovo V310-15IKB i na dalších 2 počítačích doma, jsem uvedené aktualizace nainstaloval bez problémů.)

Odpověď
Odpověď
Možnost

6 Příspěvky

11-14-2020

Czech Republic

7 Přihlášení

45 Page Views

Re:Problem aktualizace Win 10 Pro - chyba 0x80070000d (ThinkBook 15-IIL)

2021-09-09, 8:42 AM

Řešení: všechny možné návody a utility nepomohly. Pomohlo vydání nové verze Win (21H1), stažení instalačního média ze stránek Microsoftu a přeinstalace Windows. Při instalaci mi zůstalo vše zachováno, aktualizace Win Update začaly fungovat.

Odpověď

Replies(7)
Možnost

11350 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26922 Přihlášení

591588 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 591588
  • Message 2 of 8

2021-02-06, 19:10 PM

Ahoj Daniel_cz,

keď zadáš chybový kód do Google nájde to stovky výsledkov. Jedno z najnovších riešení, ktoré fungovali pre používateľov, som našiel pod nasledovným odkazom. Podobné riešenia som našiel aj v starších diskusiách, v niektorých aj z roku 2018, alebo dokonca starších. Žiaľ, netuším, čo by tento problém mohlo spôsobovať, no dúfam, že sa Ti túto aktulizáciu podarí nainštalovať.

V inštalácii Windowsu priamo od výrobcu nie sú žiadne podstatné rozdiely oproti čistej inštalácii Windowsu priamo od Microsoftu, jediným rozdielom je, že zariadenie prichádza od výroby s nainštalovanými ovládačmi a aplikáciou Lenovo Vantage, preto nemyslím, že nainštalovanie čistého Windowsu by tu spravilo nejaký rozdiel.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

6 Příspěvky

11-14-2020

Czech Republic

7 Přihlášení

45 Page Views

• Message 3 of 8

2021-02-07, 1:58 AM

Návody na odstranění - od oficiálních od Microsoftu až po různá fóra - jsem zkusil již předtím, problém zůstal.
Mně se zdá divné, že po resetu do továrního nastavení (tj. čisté instalaci Win z lokálního skrytého oddílu), kdy je tedy notebook nastaven do stavu jako kdybych ho poprvé zapnul po zakoupení, se problém hned objeví při pokusu o update Windows (zkoušel jsem to několikrát). Podle mne to tak udělá na každém stroji ThinkBook 15-IIL (20SM005UCK). Bylo by zajímavé, pokud by to Lenovo mohlo otestovat.

Ono jsem v popisech této chyby našel i to, že to může souviset s nějakými nekorektními ovladači apod.

Pokud jsem zakoupil ntb Lenovo, tak vím, že výrobce by měl řešit i problémy s dodaným OS.

Pro mne je toto docela problém, který mi brání v plném využívání zakoupeného výrobku... vzhledem k povaze mojí práce, potřebuji mít jistotu, že notebook je plně zabezpečen aktualizacemi.

Vím, že mi není lehké poradit, nicméně uvítal bych nějakou radu, co dál...

Odpověď
Možnost

11350 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26922 Přihlášení

591588 Page Views

• Message 4 of 8

2021-02-07, 19:48 PM

Pokiaľ vidím správne, tak sa pri aktualizácii KB4598242 jedná o bezpečnostnú záplatu a nemyslím, že by na túto ovládače mohli mať nejaký vplyv. Žiaľ, ja nemám tento model k dispozícii, no môžeš sa skúsiť obrátiť na náš servis a ich technikov, či by Ti s tým po zaslahní zariadenia prípadne vedeli pomôcť? Obávam sa však, že to nebude možné, aktualizácie Windowsu sú plne v réžii Microsoftu a opravu vedia vydať jedine ich vývojári, s tým Ti naši vývojári žiaľ nebudú vedieť pomôcť.

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

1 Příspěvky

02-12-2021

Slovakia

5 Přihlášení

20 Page Views

• Registered: ‎02-12-2021
  • Náhledy: 20
  • Message 5 of 8

2021-02-12, 14:07 PM

Dobrý deň nechcem dávať novú tému keď sa to už rieši sem. Mne po tej aktualizácií zapína ntb oveľa dlhšie mám čiernu obrazovku a vôbec nebeží možno až po 30 sekundách počuť ako sa rozbieha. A tiež mi vypne wifi ale tak že sa nedá zapnúť v nastaveniach sa dostanem k možnosti zapnutia wifi a tam červeným svieti že toto zariadenie nemá wifi. Aj by som to skopíroval celé je tam toho viac ale teraz mi wifi ide tak to tam nieje. Som reštartoval nastavenia wifi a dal reštartovať ntb. Po tom ako naskočilo blue screen tak sa reštartoval sám a wifi zase šla. Málo som poslednou dobou na tomto ntb ale aj tak 2 krát sa mi to stalo a to som ho asi 3 krát zapol neviem či je to problém. Práve mi svieti vo windows update aktualizácia "Nástroj na odstránenie škodlivého softvéru v systéme Windows pre systémy s procesorom x64 - v5.86 (KB890830)". Ja len či sa to nejako vyrieši alebo nemám od toho čakať veľa. :) Môj ntb: Lenovo ideapad 700 - 16gb ram,  i7, nvidia gtx ...nieje to šrot :). Za akúkoľvek odpoveď budem vďačný. Pekný deň prajem. :)

Odpověď
Možnost

11350 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26922 Přihlášení

591588 Page Views

• Message 6 of 8

2021-02-12, 14:27 PM

Ahoj Sebastian636,

pochybujem, že by balíček KB890830 mohol v tejto súvislosti niečo ovplyvniť, no uškodiť určite nemôže. Skúšal si preveriť na stránke podpory či nie sú k dispozícii novšie ovládače pre Tvoje zariadenie? Mohol by si taktiež skúsiť načítať BIOS defaults pre Tvoje zariadenie a následne otestovať správanie. Ak by ani jedno z toho nezabralo, možno by bolo potrebné nanovo skúsiť nainštalovať Windows?

S pozdravom,

Juraj

_
_

Odpověď
Odpověď
Možnost

6 Příspěvky

11-14-2020

Czech Republic

7 Přihlášení

45 Page Views

• Message 7 of 8

2021-09-09, 8:42 AM

Řešení: všechny možné návody a utility nepomohly. Pomohlo vydání nové verze Win (21H1), stažení instalačního média ze stránek Microsoftu a přeinstalace Windows. Při instalaci mi zůstalo vše zachováno, aktualizace Win Update začaly fungovat.

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

11350 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26922 Přihlášení

591588 Page Views

• Message 8 of 8

2021-09-09, 10:08 AM

Vďaka za odpoveď. Som rád, že to už funguje tak, ako má. Zjavne ten balíček Microsoft poriadne neotestoval na predošlých Win verziách. Aj preto je vždy dobré držať krok s najnovšími verziami.

Juraj

_
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat
X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Líbí se mi žebříček (Autoři)

(Posledních 7 dní)

Uživatel Likes