zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
Jvavra
Paper Tape
Lokace: CZ
416 zobrazení
Zpráva 1 z 4

T480s hlučný ventilátor

Pokud vytížení CPU stoupne nad 10 %, ventilátor fouká, je slyšitelný a hlučný. Je to normální stav? BIOS je aktuální ve verzi 1.26. Všechny ovladače aktuální...

Problém se řeší i tady, ale bez řešení - https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-T400-T500-and-newer-T/t480s-very-loud-fan/td-p/4118419

Nějaký tip pro tišší chod? Porovnávám s T450s a ten rozdíl ve hlučnosti je fakt znatelný.

Administrator
Administrator
Lokace: SK
405 zobrazení
Zpráva 2 z 4

Re: T480s hlučný ventilátor

Ahoj Jvavra,

vitaj v komunite! Zhodou okolností vlastním T480s a taktiež som testoval mašinu vzhľadom na uvedený symptóm. Bohužiaľ sa mi nepodarilo toto správanie zreprodukovať. Keď som sa na túto tému rozprával s našimi technikmi, poradili, aby užívatelia preverili dve nastavenia:

1.) či je v BIOSe pod Config > Power > Mode for AC nastavené "Maximum performance"

2.) či je v Lenovo Vantage pod Hardware Settings > Smart Settings deaktivované "Inteligentné chladenie"

Ja mám môj T480s nastavený, ako je uvedené hore a ventilátor nieje takmer nikdy počuť.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

Puppy
Bit Torrent
Lokace: CZ
396 zobrazení
Zpráva 3 z 4

Záleží na tom, jaký ventilátor jste vyhrál v Lenovo loterii. Některé jsou hlučné, jiné ne. Zkušenosti zákazníků zde. Dále si někteří sami opravují špatně nanesenou teplovodivou pastu, kde tak dosáhnou snížení teploty až o 10'C a tím snížení hluku. T480 je takové "dodělej si sám".

Administrator
Lokace: SK
369 zobrazení
Zpráva 4 z 4

Nepovedal by som, že sú postihnuté práve T480, zle nanesená pasta alebo poškodené ložisko ventilátora je skôr vec náhody a môže sa vyskytnúť pri ktoromkoľvek zariadení, bez ohľadu na model alebo výrobcu. Ako ale uvádzajú užívatelia v diskusii na reddite, vyzerá to tak, že do T480 vkladáme dva druhy ventilátorov a jeden z nich je označovaný za hlučnejší, produkujúci coil whine. Ďakujem za informáciu, posuniem ju interne ďalej.

Čo sa týka rozoberania počítača a nanesenia novej pasty, neodporúčal by som to, pretože môže dôjsť k zaniknutiu záruky. Skôr by som odporučil kontaktovať servis a nehať zariadenie preveriť našimi technikmi.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English