Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

2 Příspěvky

07-23-2021

Czech Republic

1 Přihlášení

5 Page Views

• Registered: ‎07-23-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 5
  • Message 1 of 3

ThinkPad E15 Gen2 - černá obrazovka při spouštění

2021-07-23, 6:20 AM

Dobrý den,

v březnu jsem koupil nový E15 a po nějaké době začal zlobit při spouštění (úplné spuštění i probuzení z hibernace). Po stisknutí tlačítka Power se zařízení zapne, problikne Power tlačítko a diody na klávesnici, ale obrazovka se nerozsvítí. Nějakou dobu zůstane v tomto stavu a zdánlivě se nic neděje. Potom se diody i Power tlačítko zhasne a vypadá to, že se pokouší znovu zapnout, ale dojde do stejného stavu. Toto kolečko se opakuje různě dlouhou dobu, nejdéle jsem to nechal takto běžet cca 8 hodin. Notebook se ale nakonec většinou zapne a potom funguje naprosto normálně. Nenašel jsem žádný spolehlivý klíč, jak donutit ntb, aby se zapnul, ale někdy zafungovalo odpojení USB klávesnice z portu, někdy fungovalo pohnout s displejem. Přikládám také video, na kterém jde vidět, jak to kolečko pokusů vypadá.

Prosím o radu, jak s tímto stavem naložit. Podle různých zdrojů na internetu jsem už zkoušel různé věci, ale nic to nevyřešilo - zakázat hibernaci, zakázat fast boot ve windows, reset biosu, úplné vypnutí a vybití baterie.

Video:

Odpověď
Možnost

10995 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26851 Přihlášení

587735 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587735
  • Message 2 of 3

Re:ThinkPad E15 Gen2 - černá obrazovka při spouštění

2021-07-23, 10:04 AM

Ahoj MichalSevcik,

preveril a porovnal si taktiež aktuálnosť ovládačov z našej stránky podpory? Najmä BIOSu a čipsetu? Windows používaš vo verzii, ktorá bola nainštalovaná priamo zo závodu, alebo si si nainštaloval na zariadenie svoju verziu Windowsu?

Skúšal si taktiež zariadenie na čas používať bez zapojenia akýchkoľvek ďalších externých zariadení, ako je napr. tá klávesnica, ktorú spomínaš? Myslím, že sa nejedná o defekt HW a bude chyba skôr niekde inde, ale tak uvidíme, k čomu sa dopracujeme. Kontaktoval si už v tejto súvislosti aj náš servis, alebo zatiaľ nie?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

2 Příspěvky

07-23-2021

Czech Republic

1 Přihlášení

5 Page Views

• Registered: ‎07-23-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 5
  • Message 3 of 3

Re:ThinkPad E15 Gen2 - černá obrazovka při spouštění

2021-07-23, 10:50 AM

Ahoj,

předem děkuji za odpověď.

Windows používám předinstalovaný a aktualizovaný. Zkoušel jsem pracovat s odpojenými periferiemi, ale bez rozdílu. Servis jsem zatím nekontaktoval.

Aktualizace kontroluji přes program Lenovo Vantage. Aktuálně mi vyskočila dostupná aktualizace BIOSu na verzi 1.36. Před chvílí jsem ji zkusil spustit, vyskočilo okno s příkazovým řádkem, vypsalo nějaký postup a restartoval se ntb. Ale nezačala aktualizace BIOSu, jen monitor šedě svítil - tedy šlo vidět, že podsvícení displeje je zapnuté, ale na monitoru nebylo nic. Nechal jsem to tak běžet cca 45 minut bez žádné změny, tak jsem ntb vypnul podržením tlačítka Power a znovu zapl. Několikrát proběhlo kolečko, které popisuji výše a nakonec se stroj spustil.

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Předmět Likes

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X