zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
KubaLucky
Paper Tape
Lokace: CZ
309 zobrazení
Zpráva 1 z 5

ThinkPad E580 špatná grafická karta

Dobrý den, momentálně mám velký problém s notebookem. Při hraní her, nebo užívání náročnějších aplikací se moje gragická karta AMD Raden 500 series po nějaké době automaticky přetaktuje z 904 Mhz na 214 Mhz. Nevím už co mám dělat, všechno jsem přeinstaloval, aktulizoval či jinak nastavil. Nevíte náhodou v čem je problém??

Aspoň takto mi to ukázala aplikace, ještě mám podezření, že se mi špatně přepínají grafické karty (Intel a AMD).

Administrator
Administrator
Lokace: SK
282 zobrazení
Zpráva 2 z 5

Re: ThinkPad E580 špatná grafická karta

Ahoj KubaLucky,

vitaj v komunite! Tento symptóm nám už hlásili užívatelia i v EN a v DE diskusiách a naši technici v súčasnosti skúšajú daný problém reprodukovať. Ozvem sa Ti tu hneď, ako od nich dostanem odpoveď alebo budú známe ďalšie informácie.

S podravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

KubaLucky
Paper Tape
277 zobrazení
Zpráva 3 z 5

Dobrá, počkám, než se mi ozvete, děkuji za odpověď.
Vlad12345
What's DOS?
234 zobrazení
Zpráva 4 z 5

Taky bych byl rád informován. Mám tento problém už od léta a řešení zatím nepřichází. Nejvíc info jsem dohledal pod odkazem níže, nicméně můj ntb je pracovní a kouzla jako downgade biosu a úprava hranicnich teplot přehřívání se mi moc nechce pokoušet.

Přeji hezký den.

Odkaz na problém v EN:

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-11e-Windows-13-E-and/Thinkpad-E580-Radeon-RX-550-performance-i...

Administrator
Administrator
Lokace: SK
149 zobrazení
Zpráva 5 z 5

Ahojte,

získal som finálny feedback a bolo mi povedané, že sa GPU v E580 správa tak, ako bolo navrhnuté - pri dosiahnutí určitej teploty zníži GPU frekvenciu, kým teplota znovu neklesne na určitý bod. Technici odporučili v tejto súvislosti nastaviť v BIOSe pod Configuration > Power > Mode for AC na "Maximum performance" a taktiež používať "High performance" Power profil vo Windowse:

Snip.PNG

Čo sa týka prepínania grafík, bolo potvrdené, že je toto správanie úplne mimo našej kontroly. Pokiaľ sú vo Windowse správne rozpoznané oba GPU je to aplikácia sama, ktorá sa rozhodne, ktorý použije.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English