zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
VitaR
Fanfold Paper
Lokace: CZ
347 zobrazení
Zpráva 1 z 9

ThinkPad X1Yoga 2nd a Thunderbold 3 dock

Zdravím komunitu.

obracím se na vás sprosbou o radu mám X1Y druhé generace a měl by si rozumět s Thunderbold Dockem 3, ale asi si moc nerozumí při vypojení a následném zapojení musím Yogu restartovat aby mi dock fungoval. Což není úplně uživatelsky příjemné. Tedy jde o to že dock funguje v pohodě jen když potřebuju odejít tak jej vysunu ze zdířky, Normálně používám někde mimo a pak přijdu do kanceláře a zasunu opět USB-C do zdířky a nic nefunguje jen nabíjí a jedou monitory. Možná to bude jen někde blbě nastavené, ale asi mám  vše jak má být a to i v BIOSu a dock je v pořádku a Yoga taky tak nevím. A to i včetně nejnovějších aktualizací. Poradíte někdo?Ještě upřesním jde o TP TB 3 Dock 40AC

Administrator
Administrator
Lokace: SK
321 zobrazení
Zpráva 2 z 9

Re: ThinkPad X1Yoga 2nd a Thunderbold 3 dock

Ahoj VitaR,

odporučil by som preveriť verzie nasledovných FW/ovládačov - BIOS verzia 1.30, TB3 Dock FW verzia 3.12.003, TB3 Dock v10013, Chipset v10.1.1.44. Vo svojom príspevku ale nespomínaš, čo konkrétne nefunguje? Píšeš, že nabíjanie a monitory fungujú, ale čo konkrétne nefunguje?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

VitaR
Fanfold Paper
316 zobrazení
Zpráva 3 z 9

Ahoj Juraj

Díky za info 

jak jsem psal mám všechny nejnovější aktualizace takže odkazy nepotřebuji.

Aha ohledně nefungování jsem tedy nenapsal, že nefungují všechna USB na docku a také nefunguje Ethernet na docku. Jinak monitory jedou a nabíjení také. Myslel jsem že pokud zmíním že fungují jen monitory a nabíjení že bude jasné že ostatní na docku nefunguje. Omlouvám se za chybu které jsem se dopustil. Příště budu muset více specifikovat :-)

Zdravím Víťa

Administrator
Administrator
304 zobrazení
Zpráva 4 z 9

Ahoj Víťa,

rozumiem, vďaka za presný popis. Tento symptóm spomínali užívatelia taktiež v EN a DE komunite, tak sa zjavne nejedná o náhodu. Vedel by si vyskúsať odpojiť všetky USB zariadenia a nehať zapojené iba napájanie, monitory a LAN? Vypadne sieť i vtedy, keď niesú prijpojené žiadne USB zariadenia?

S pozdravom,

Juraj

Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

VitaR
Fanfold Paper
300 zobrazení
Zpráva 5 z 9

Ano to mohu zkusit :-)

a dám vědět

VitaR
Fanfold Paper
284 zobrazení
Zpráva 6 z 9

Tak odzkoušeno vypadá to na nějaký bug v ovladačích nebo co. Odpojil jsem včechny USB, následně odpojil Dock po příchodu jsem zapojil dock a načetly se jen monitory, které mám napojené přes Dysplay Porty. I když připojení k síti problikává ale nepřipojí se k internetu. Po zastrkání všech USB se nenačetly disky takže to vypadá že bude chyba ještě někde jinde.

Takže ano sítˇvypadne ale jen se nepřipojí notebook jinak síť jede protože na docku problikávají diody.

EDIT: ale když po odpojení notebook neotevřu / neprobudím ho z uspání a nepracuji na něm a pak ho zase připojím tak je vše v pohodě normálně se vše připojí i síť.

VitaR
Fanfold Paper
201 zobrazení
Zpráva 7 z 9

jo a taky se stává že se mi zničeho nic odpojí 4G LTE a musím PC restartovat aby se zase nahodilo. Docela divný ne?
Administrator
Administrator
197 zobrazení
Zpráva 8 z 9

Tak by sa to určite správať nemalo, no netuším čo konkrétne môže toto správanie spôsobovať. Je to zreprodukovateľné, alebo sa to vyskytuje náhodne?

Čo sa týka ethernet a USB Portov na docku, skúšal si už odpojiť mašinu z TB3 Docku a manuálne odstrániť z Device Managera Ethernet Adapter, USB Huby a ovládače pre Dock (+ zaškrtnúť možnosť vymazať ovládač)? Skús potom reštartovať PC a ponehaj zvyšok na Windows - teda nahodenie správnych ovládačov.

S pozdravom,

Juraj

VitaR
Fanfold Paper
194 zobrazení
Zpráva 9 z 9

Ano již 28.11.2019 jsem o tom psa viz výše

A není to náhodné odpojování od netu ale je to pokaždé když odpojím USB-C od notebooku a připojím se přes LTE a po cca hodině mě to odpojí a nefunguje, a až po restartu se to obnoví.