Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

12 Příspěvky

12-31-2020

Slovakia

12 Přihlášení

55 Page Views

• Registered: ‎12-31-2020
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 55
  • Message 1 of 6

Thinkpad T14 AMD nereaguje touchpad

2021-02-19, 15:56 PM

Po upgrade BIOS na 1.30 mi prestal reagovať touchpad na Linuxe. Systém síce zariadenie reportuje, ale touchpad nereaguje ani na dotyk ani na klikanie zabudovaných gombíkov. Existuje nejaký workatound na vyriešenie problému?

Odpověď
Odpověď
Možnost

12 Příspěvky

12-31-2020

Slovakia

12 Přihlášení

55 Page Views

Re:Thinkpad T14 AMD nereaguje touchpad

2021-02-19, 19:50 PM

Takže som zistil, že nie som jediný, a správanie je zvláštne. Z mne neznámych dôvodov zrejme niekedy dôjde k "zaseknutiu" a "divným" riešením je vypnúť notebook, odpojiť elektrický zdroj a potom ho znova zapnúť. Toto riešenie ale naozaj funguje.

https://www.reddit.com/r/thinkpad/comments/jwtozy/t14_amd_trackpad_nonresponsive/

Odpověď

Replies(5)
Možnost

9833 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26714 Přihlášení

578400 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Náhledy: 578400
  • Message 2 of 6

2021-02-19, 18:25 PM

Ahoj mmat,

ktorý model T14 presne vlastníš? Ak si si istý, že je to správanie spôsobené aktualizáciou BIOSu, mohol by si ako workaround skúsiť dočasne spraviť downgrade na predošlú verziu? Zdá sa, že BIOS aktualizácia v tom prípade mení nejakú funkcionalitu, ktorá by si vyžadovala taktiež aktualizovaný ovládač pre Linux. Lenovo neposkytuje žiadne ovládače pre operačný systém Linux, skúsil si už v tomto ohľade kontaktovať vývojárov distribúcie Linuxu, ktorú používaš?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Odpověď
Možnost

12 Příspěvky

12-31-2020

Slovakia

12 Přihlášení

55 Page Views

• Message 3 of 6

2021-02-19, 19:50 PM

Takže som zistil, že nie som jediný, a správanie je zvláštne. Z mne neznámych dôvodov zrejme niekedy dôjde k "zaseknutiu" a "divným" riešením je vypnúť notebook, odpojiť elektrický zdroj a potom ho znova zapnúť. Toto riešenie ale naozaj funguje.

https://www.reddit.com/r/thinkpad/comments/jwtozy/t14_amd_trackpad_nonresponsive/

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

9833 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26714 Přihlášení

578400 Page Views

• Message 4 of 6

2021-02-22, 10:10 AM

Super, som rád, že si takýto fix vedel identifikovať. Dúfam, že teraz už bude zariadenie fungovať tak, ako má.

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

1 Příspěvky

03-20-2021

Czech Republic

2 Přihlášení

0 Page Views

• Registered: ‎03-20-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 0
  • Message 5 of 6

2021-03-20, 10:43 AM

Tak potvrzuji stejné problémy s touchpadem, mám ThinkPad T14 AMD Ryzen 7 PRO 4750U a Ubuntu 20.04. Do teď to bylo tak 50:50, jednou mi nefungoval dokonce ani v BIOSu, finta s vypnutím od nabíječky zdá se opravdu funguje. Ještě bych připojil, že občas nefunguje ani čtečka prstů. Asi se poradím se servisem a pošlu ho na přehrání firmware.

Odpověď
Možnost

9833 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26714 Přihlášení

578400 Page Views

• Message 6 of 6

2021-03-23, 11:48 AM

Ahoj hufhendr,

pokiaľ máš nainštalovanú poslednú verziu BIOSu z našej stránky podpory, asi nebude viac možností, ktoré by si vedel ešte vyskúšať pokiaľ naďalej dochádza k tomuto správaniu. Držím palce a dúfam, že sa Ti zariadenie vráti opravené čo najskôr.

S pozdravom,

Juraj

_
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat
X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Líbí se mi žebříček (Autoři)

(Posledních 7 dní)

Uživatel Likes