Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

2 Příspěvky

06-30-2021

Czech Republic

2 Přihlášení

5 Page Views

• Registered: ‎06-30-2021
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 5
  • Message 1 of 4

Thinkpad X13 přestal fungovat USB-C display

2021-06-30, 10:25 AM

Dobrý den,

(pravděpodobně) po poslední aktualizaci Windows 10 mi na Thinkpad X13 Gen1 (20UF) přestal fungovat USB-C monitor.

Windows ho po připojení vůbec nedetekuje, skrz USB-C pouze nabíjí. Nefunguje ani na jednom z USB-C konektorů (nemá signál).

Přes HDMI stále funguje.

Zkoušel jsem:

- aktualizovat BIOS na 1.32

- nainstalovat AMD drivery přímo od AMD (beze změny, následně jsem vyčistil pomocí AMD utility a reinstalovat skrz Lenovo System Update verzi 27.20.11024)

Ani Win 10, ani System Update mi nenabízí žádné další aktualizace, ani přes produktovou stránku jsem nenašel novější verze.

Současný systém je tedy:

Win 10 Version 10.0.19042 Build 19042

BIOS 1.32

AMD Kit Driver 27.20.11024

Je nějaké nastavení v BIOSu, který by mi mohlo pomoci, nebo jsem minul nějaký update?

Děkuji

Odpověď
Odpověď
Možnost

2 Příspěvky

06-30-2021

Czech Republic

2 Přihlášení

5 Page Views

Re:Thinkpad X13 přestal fungovat USB-C display

2021-07-01, 6:36 AM

Ahoj Juraj_Lenovo,

sitauce vyřešena, byl to usb-c kabel, resp. asi kombinace update BIOS + kabel (kabel dál funguje na Macbooku i jiném monitoru).

I tak děkuji za pomoc!

Odpověď

Replies(3)
Možnost

10988 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26848 Přihlášení

587580 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587580
  • Message 2 of 4

2021-06-30, 13:49 PM

Ahoj Dan Chytil,

ak si si istý, že sa to stalo po niektorej z posledných aktualizácií Windowsu, skúsil si posledné aktualizácie len na testovacie účely odinštalovať a skúsiť prevádzku tak? Možno by stálo za to, vylúčiť hardwarovú závadu na porte, nainštalovať nanovo Windows cez našu Lenovo DDRS službu a otestovať funkcionalitu portu ihneď po prvom nabootovaní systému?

V súčasnosti teda používaš ovládač pre AMD grafiku priamo zo stránky Lenova? Možno by stálo za pokus aj úplne odstrániť grafiku zo správcu zariadení a zašrktnúť pri tom aj možnosť úplného odstránenia ovládača zo systému a následné opätovné nainštalovanie balíčka pre grafiku z našej stránky podpory?

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Odpověď
Možnost

2 Příspěvky

06-30-2021

Czech Republic

2 Přihlášení

5 Page Views

• Message 3 of 4

2021-07-01, 6:36 AM

Ahoj Juraj_Lenovo,

sitauce vyřešena, byl to usb-c kabel, resp. asi kombinace update BIOS + kabel (kabel dál funguje na Macbooku i jiném monitoru).

I tak děkuji za pomoc!

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Možnost

10988 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26848 Přihlášení

587580 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587580
  • Message 4 of 4

2021-07-06, 11:57 AM

Vďaka za odpoveď, som rád, že to už funguje. Nad káblami som si už aj ja viac krát lámal hlavu, keď niektoré káble s identifickými špecifikáciami fungovali a iné nie. Pokiaľ je to možné, vždy je dobré používať káble, ktoré sú dodávané priamo s konkrétnym zariadením.

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms