Vítejte v Lenovo komunitě, kde si uživatelé navzájem pomáhají. Potřebujete okamžitou pomoc?

Česká a Slovenská komunita

ThinkPad NotebookyThinkPad Notebooky
Všechna témata fóra
Možnost

4 Příspěvky

03-29-2020

Czech Republic

12 Přihlášení

40 Page Views

• Registered: ‎03-29-2020
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 40
  • Message 1 of 4

Thinkpad t570 v boot menu loope

2020-03-31, 9:30 AM
Dobry den, pisal som uz do us fora ale zial mi nikto neodpoved. Tak skusam napisat tu. Od nedele sa neviem do win dostat. Dostanem sa len do loop boot menu, a nenabootuje mi win 10, pred asi tromi tyzdnami cca 10-11.03.2020 som stiahol najnovsi kernel update win 10, potom este zopar krat nejake mensie udpates, no nejako isiel win aj ked parkrat vyskocil blue screen, tak som sa snazil fixnut chyby z blue screenu. Vyzeralo to, ze je to uz ok v sobotu. V nedelu cez den sa ale dostal do toho spominaneho loopu boot menu a uz vobec win 10 nenabootuje. V nedelu som pisal aj na us support v lenove, zatial nik neodpisal (nejako sa novy update win 10 nepohodol s notebookom thinkpad t570). Vcera som si spravil boot usb win 10 a snazim sa zachranit stary win 10 s licenciou. Vcera kedze mi nikto neodpovedal z us supportu, tak som skusil nacitat v biose "load default bios" a teraz uz nevidim v boot menu ani "manager boot windowsu". A ani v biose v order liste uz tato moznost nie je. Ked skusam spominane boot usb s win 10, tak cez prikaz "diskpart" mi vylistuje dve volumes: Usb s hodnotou 28 gb Dalsie s hodnotou 0 gb. Vobec nevidim particiu interneho ssd disku. Prosim viete mi poradit ako zachranit licenciovany win 10? Dakujem velmi pekne.
Odpověď
Odpověď
Možnost

11015 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26855 Přihlášení

587860 Page Views

• Registered: ‎08-17-2015
  • Lokace: Slovakia
  • Náhledy: 587860

Re:Thinkpad t570 v boot menu loope

2020-04-01, 20:26 PM

Všetko, čo si práve popísal napovedá tomu, že je skutočne defekt na SSD disku a bude potrebné ho vymeniť :/ Zjavne nevie recovery siahnuť na žiadne z údajov na SSD, takže predpokladám, že je mŕtve. Teoreticky by si ešte mohol skúsiť SSD disk vybrať a vložiť ho do iného zariadenia a pod Windowsom skúsiť jednotku nájsť a znovu naformátovať, no údaje na ňom už budú asi žiaľ nenávratne stratené.

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď

Replies(3)
Možnost

11015 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26855 Přihlášení

587860 Page Views

• Message 2 of 4

2020-03-31, 17:03 PM

Ahoj Luke M,

podľa toho, čo popisuješ to vyzerá na defekt interného disku. Skúsil si už spustiť z USB kľúča komplet novú inštaláciu Windowsu? Rozpozná interný disk alebo tiež žiaden neukazuje?

Čo sa týka licencie na Win10, nemusíš sa o ňu obávať, keďže je uložená v BIOSe zariadenia. Po nainštalovaní rovnakej verzii Win10 (32bit vs 64bit, Home vs Pro atď.), sa Windows po prvom pripojení na internet automaticky aktivuje. Ak ide o dáta, ktoré máš na disku uložené, obávam sa, že sú tieto stratené, pokiaľ je teda interný disk defektný.

S pozdravom,

Juraj

EN : Welcome to the Community! Have you already participated in the forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

DE : Willkommen in der Community! Hatten Sie bereits an der Foren Umfrage teilgenommen? Wir benötigen die folgenden Informationen. Wir hören zu und lesen Ihre Kommentare gerne!

CZ/SK : Vítejte v Komunitě! Už jste se zúčastnili našeho průzkumu fóra? Potřebujeme následující informace. S radostí posloucháme a čteme vaše komentáře!
_
Communities: English Deutsch Español Portugues Русскоязычное Česká Slovenská Українська Moto English
_

Odpověď
Možnost

4 Příspěvky

03-29-2020

Czech Republic

12 Přihlášení

40 Page Views

• Registered: ‎03-29-2020
  • Lokace: Czech Republic
  • Náhledy: 40
  • Message 3 of 4

2020-04-01, 13:28 PM

Ahoj Juraj,
dakujem za odpoved. No skusil som sa pripojit s boot usb na particiu ssd disku, ale zial marne. To som spominal aj v predchadzajucej sprave, ze tool diskpart mi vylistuje len usb volumes. 

Existuje nejaky iny sposob ako sa napojit na ssd particiu cez cmd prompt prostrednictvom boot usb? 

Vcera som spustil "Lenovo Diagnostics" v ponuke "App menu" a nejakym zazrakom som sa dostal do "Recovery modu" dannej particii kde je windows 10, lenze som skusal viacero veci:

• Startup Repair - bola chyba C:/Windows/System32/LogFiles/Srt/SrtFail.srt,
  • System Image Recovery - neexistoval bod na obnovu,
  • Uninstall Updates - tiez nejake chyby mi to vyhodilo (zial nespominam na presny popis chyb)
  • potom som nechtiac dal moznost windows start ( namiesto turn off PC :/ ) a uz sa do "Recovery modu" nedostane ani cez F11, ta mi stale vrati boot menu.

Neexistuje iny sposob ako sa na tomto lenove T570 dostat do recovery modu ? (Cital som o "Novo buttne", ale taky button nevidim na mojom zariadeni.) 

V boot menu ale sa uz objavili, po spusteni "Lenovo Diagnostics", nasledujuce volby:

• Windows Boot Manager,
  • PCI LAN

Notebook mam momentalne rok :/, nechce sa mi verit, ze odisiel uz ssd disk.

Dakujem velmi pekne za odpovede a za kazdu pomoc.

Odpověď
Odpověď
Možnost

11015 Příspěvky

08-17-2015

Slovakia

26855 Přihlášení

587860 Page Views

• Message 4 of 4

2020-04-01, 20:26 PM

Všetko, čo si práve popísal napovedá tomu, že je skutočne defekt na SSD disku a bude potrebné ho vymeniť :/ Zjavne nevie recovery siahnuť na žiadne z údajov na SSD, takže predpokladám, že je mŕtve. Teoreticky by si ešte mohol skúsiť SSD disk vybrať a vložiť ho do iného zariadenia a pod Windowsom skúsiť jednotku nájsť a znovu naformátovať, no údaje na ňom už budú asi žiaľ nenávratne stratené.

Juraj

_
_

0 uživatelé považovali toto řešení za užitečné.

Tohle mi také pomohlo

Odpověď
Domovská stránka fóra

Pokyny pro komunitu

Před odesláním správy si přečtěte pokyny pro komunitu.

Další informace

Podívejte se na aktuální nabídky!

Jděte nakupovat

Líbí se mi žebříček (Příspěvky)

(Posledních 7 dní)

Zobrazit vše

X

Save

X

Vymazat

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms