zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Odpovědět
jankratochvil
Paper Tape
Lokace: CZ
241 zobrazení
Zpráva 1 z 4

Update docking station bez Windows?

Mám s tím nějaké problémy, že po odpojení a připojení docking station to několikrát udělá suspend a někdy se to z něj ani neprobudí. Tak jsem chtěl alespoň zkusit update firmware:

Lenovo vydalo update firmware ThunderBolt 3 docking station: https://pcsupport.lenovo.com/cz/en/products/LAPTOPS-AND-NETBOOKS/THINKPAD-X-SERIES-LAPTOPS/THINKPAD-...

Je to ale pouze EXE pro Windows. Přitom update hlavního BIOSu dává Lenovo i jako bootovatelný ISO image (takže z toho jde vyrobit flashdisk), takže na update BIOSu člověk Windows nepotřebuje. Ale update docking station bez Windows nejde.

Zkoušel jsem to spustit z CMD z instalátoru Windows 10 z USB, ale to psalo nějakou nekompatibilitu (byl to 32-bit instalátor, na 64-bit byla kompatibilita ještě horší). Tak jsem zkusil ty Windows 10 nainstalovat na USB, ale to je natolik pomalé, že jsem to vzdal po ztracených 2 hodinách času sledování blikajícího flashdisku a Windows neschopnych spustit to jedno EXE.

Zbývá ještě možnost zazálohovat disk, nainstalovat Windows, spustit update a disk obnovit ze zálohy, ale to je docela opruz.

Linux fwupdmgr nemá žádný update pro docking station k dispozici:

X1 Carbon Thunderbolt Controller
  DeviceId:             2587e1a63e43f3d227e22e59b481c9993a191ed6
  Guid:                 2da42a33-cd30-5ef5-a8fb-2c800a4b760f
  Summary:              Unmatched performance for high-speed I/O
  Plugin:               thunderbolt
  Flags:                internal|updatable|registered
  Vendor:               Lenovo
  VendorId:             TBT:0x0109
  Version:              33.00
  Icon:                 computer
  Created:              2018-12-22

ThinkPad Thunderbolt 3 Dock
  DeviceId:             521b382f0e8c40b3afbbf40a00d90b0e38c4c3d5
  Guid:                 df675f10-53ac-59ca-bddd-0a86ee492920
  Plugin:               thunderbolt
  Flags:                updatable|registered
  Vendor:               Lenovo
  VendorId:             TBT:0x0108
  Version:              15.00
  Icon:                 audio-card
  Created:              2018-12-22

Administrator
Administrator
Lokace: SK
214 zobrazení
Zpráva 2 z 4

Re: Update docking station bez Windows?

Ahoj jankratochvil,

vitaj v komunite! FW Updates pre dockiny sú, ako si už sám zistil, dostupné len pre Windows. Najjednoduchšie by bolo, keby si poznal niekoho s kompatibilným systémom bežiacim pod Win a nahral pomocou neho FW Update na svoj dock. Ak by si mal náhradný SSD disk, mohol by si ho na tento účel v zariadení vymeniť a nainštalovať naň Windows, a tak spustiť FW update. Ak by nič z horeuvedeného nebolo možné, ostáva skutočne len možnosť zálohovať a preinštalovať.

S pozdravom,

Juraj
German, Czech & Slovak Community Lead

Wurde dein Problem bei uns bereits besprochen? Schau mal nach: Forum Suchoption
Bitte füge den Typ, Modell (nicht die S/N) und das benutzte OS zu deiner Nachricht hinzu. Es beschleunigt die Lösung deines Problems.

Communities:   English    Deutsch    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe    Moto English

jankratochvil
Paper Tape
211 zobrazení
Zpráva 3 z 4

Ono by bylo nejjednodušší, kdyby Lenovo akorát nahrálo ten firmware na server https://fwupd.org . Pak by Lenovo nemuselo vyvíjet nějakou Windowsovou hrůzu a uživatelé by měli update dostupný na jedno odklepnutí bez Windows harakiri. Ale díky za odpověď, že žádné jednoduché řešení aktuálně tedy není, budu muset udělat ten backup+restore. :-(

jankratochvil
Paper Tape
208 zobrazení
Zpráva 4 z 4

Tak jsem tam Windows (Win10_1809Oct_English_x32.iso) nainstaloval, strávil jsem tím dneska 3 hodiny, a ať jsem instaloval cokoliv, tak to stále hlásilo "Cannot detect ThinkPad Docking Station. Please ensure that the Dock is connected to your computer.". Fungovala přitom přes dockinu vzdálená klávesnice+myš, po instalaci nějakých driverů začal fungovat i zvuk. Ale např. displeje přes dockinu nikdy ve Windows fungovat nezačaly, tak tam asi pořád nějaké drivery chyběly. Přestože jsem tam nainstaloval i Lenovo Solutions něco a Lenovo Update Service nebo jak a nějaké další Lenovo věci. Model 20KGS23S08, serial XXXXX. Víc to už řešit nebudu, zkusím spíš zdebugovat, jestli to není v Linuxu, už jsem filenul jeden xserver Bug.

Admin Edit: S/N odstránené keďže sa jedná o súkromný údaj.