Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Forum Kuralları ve Genel SohbetDestek sitemizdeki yeni makaleler
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

05-15-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-15-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 1 of 4

MAVİ EKRAN

2021-05-15, 18:16 PM

laptobumu alalı 2 yıl oldu normal kullanırken bir anda mavi ekran hatasıyla karşılaştım 1 haftadır onunla uğraşıyorum.Videoları izleyerek ne yaptıysam artık mavi ekran hatası çıkıyor ama yeniden başlatmıyor o ekranda kalıyor ben kendim güç tuşuna basarak yeniden başlatıyordum.İnternette bu sorunu nasıl çözebilirim diye dolaşırken microsoftun forum kısmında bulduğum birkaç öneriyi denedim. mavi ekran hatası yine çıkmaya devam etti.aldığım hata kodu başta DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL di daha sonra PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası çıktı sonra kendim denetim masası üzerinden sorun giderme donanım ve aygıtlar kısmından tarama yaptım bir şeyi düzeltti.şimdi 1-2 g gündür mavi ekran çıkmıyor ama oyundaydım acaba yine mavi ekran çıkacakmı diye deneme yaptım oyunda bir anda ekran dondu garip bir ses çıktı sonra ekran dondu kaldı. lenovo laptobum oyuncu laptobu olarak geçiyor ama neden bu sorunlarla karşılaşıyorum bilmiyorum bana yardım edin lütfen. wifi ile internete bağlanıyorum virüs programım orjinal

cevap
Seçenekler

910 İLETİ

04-21-2020

Turkey

519 Oturum açma işleminin

9466 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 9466
  • Message 2 of 4

Re:MAVİ EKRAN

2021-05-16, 14:08 PM

Selamlar

Bilgisayarınızın MTM numarasını ve Windows sürümünü paylaşabilir misiniz?

Cihazımın MTM numarasını ve seri numarasını nasıl bulabilirim?

Windows 10 sürümünü belirleme

Mavi ekran hataları bazı sürücülerin veya donanımların hatalı davranması nedeniyle karşılaşılan sorunlardır. Mavi ekranlarla ilgili şu makaleye bakabilirsiniz: support.microsoft.com/sbs/windows/mavi ekran hatalarını giderme

Son bir haftadır donanımınızda yaptığınız değişiklikler veya bilgisayarınızdaki yazılım güncelleştirmelerini gözden geçirmenizi öneririm. Bu arada bir sürücü yüklediyseniz onu kaldırmanız veya aşağıdaki Windows güncelleştirmelerini kurduysanız geri almanız faydalı olabilir:

KB5001330, KB5001337

Bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri pcsupport.lenovo.com adresinden veya Lenovo Vantage ile güncelleştiriniz

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

05-15-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-15-2021
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 3 of 4

Ynt::MAVİ EKRAN

2021-05-16, 16:14 PM

cihaz temizliği yapılmadığı için olabilir mi? çünkü 1-2 gündür mavi ekran çıkmıyor zorladığım zaman laptobu donuyor ya da takılıyor ama bu oyunu her zaman oynuyordum şimdi kasması ve donması normal değil

cevap
Seçenekler

910 İLETİ

04-21-2020

Turkey

519 Oturum açma işleminin

9466 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 9466
  • Message 4 of 4

Re:MAVİ EKRAN

2021-05-16, 18:38 PM

Temizlikle ilgili şöyle bir durum olabilir, parçaların bağlantı yuvalarına toz sıkışmışsa sorun çıkarabilir. Bu örneğin bazı bilgisayarlarda klavyenin arasındaki delikten kasanın içine giren tozlarla olabiliyor. Zorladığınızda yani yüksek frekansla ısındığında ortaya çıkıyorsa çok zorlamayın belki donanımsal bir arızaya veya yanığa yol açabilir.

Belki termal temizlik ve iletken  (macun veya ped) yenilenmesi gerekli olabilir. Bunun için kasanın içini açıp bakmanız gerekecektir, bu konuda bilgisayarınızın donanım kılavuzundan yardım alınız. Öncelikle sürücülerinizin doğru ve güncel olduğuna dikkat edin, yanlış veya hatalı bir sürücü de buna yol açıyor olabilir, Lenovo'nun destek sayfasındaki sürüm numaralarıyla karşılaştırabilirsiniz.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları